Dalis futbolo gerbėjų dar trypčiojo eilėje prie įėjimo vartų, kai 23-ejų Dogukanas Sinikas įveikė trapią Lietuvos gynybą, suklaidino kone tris varžovus ir tiksliai pasiuntė kamuolį į vartus.

Nors lietuviai po kelių minučių turėjo neblogą progą išlyginti rezultatą, tačiau po Arvydo Novikovo šūvio virš vartų Valdas Ivanauskas tik apmaudžiai kėlė rankas į viršų.

14 minutę grubi lietuvių gynybos klaida lėmė D. Siniko reidą vartų ir Ernesto Šetkaus link, turkas suklaidino vartininką ir iš gana aštraus kampo kamuolį siuntė į vartus (0:2).

Po pertraukos 55 min. arbitrui Novakui Simovičiui prireikė VAR pagalbos: jos dėka teisėjas iš Serbijos įsitikino Pijaus Širvio žaidimu ranka baudos aikštelėje.

Prie kamuolio stojęs Serdaras Dursunas nepaliko jokių vilčių Lietuvos vartų sargui (0:3).

Arti įvarčio lietuviai liko 64-ą minutę: baudos aikštelėje kamuolį gavęs Karolis Laukžemis sudrebino skersinį.

81 min. svečiai tęsė lietuvių triuškinimą: po puikios turkų atakos S. Dursunas iš arti kamuolį nukreipė į E. Šetkaus vartus (0:4).

Tragiška rungtynių pabaiga: per dvi paskutines minutes dar du įvarčius praleidę lietuviai patiria ypač skaudžią nesėkmę (0:6).

Šioms rungtynėms dėl traumų neregistruoti buvo Justas Lasickas bei Rolandas Baravykas.

Dabar rinktinės laukia dvejos rungtynės išvykoje – jau ateinantį šeštadienį lietuvaičiai susitiks su Farerų salų rinktine, o kitą antradienį rinktinių langą užbaigs dar vieneriomis rungtynėmis su Turkija.

Rezultatas

Lietuva 0 – 6 Turkija

2' [0:1] Dogukanas Sinikas

14' [0:2] Dogukanas Sinikas

56' [0:3] Serdaras Dursunas

81' [0:4] Serdaras Dursunas

89' [0:5] Yunus Akgun

90+1' [0:6] Halil Dervisoglu

Vilniaus LFF stadionas, 2843 žiūrovai, teisėjas – Novakas Simovičius (Serbija).

Lietuvos rinktinės sudėtis: Ernestas Šetkus, Saulius Mikoliūnas, Linas Klimavičius, Benas Šatkus, Pijus Širvys, Linas Mėgelaitis (46 min. Edgaras Utkus), Vilius Armanavičius, Paulius Golubickas (76 min Dominykas Barauskas), Artūras Dolžnikovas (46 min. Fedoras Černychas), Arvydas Novikovas (64 min. Nauris Petkevičius), Karolis Laukžemis (64 min. Augustinas Klimavičius).

Atsargoje: Džiugas Bartkus, Ignas Plūkas, Edvinas Girdvainis, Vykintas Slivka, Ignas Kružikas, Giedrius Matulevičius.

Įspėti: 9 min. Paulius Golubickas, 46 min. Linas Klimavičius, 55 min. Pijus Širvys, 79 min. Edgaras Utkus (Lietuva); 33 min. Hakanas Calhanoglu, 79 min. Serdar Dursun (Turkija).

Standings provided by SofaScore LiveScore

Primename, kad pirmose Tautų lygos rungtynėse namie Lietuvos futbolininkai 0:2 nusileido Liuksemburgui, o Turkijos ekipa savoje aikštėje 4:0 sutriuškino Farerų salų atstovus.

Likęs Lietuvos rinktinės birželio mėnesio tvarkaraštis UEFA Tautų lygos varžybose:

Birželio 11 d. (šeštadienis), 19.00 val. Farerų Salos – Lietuva.

Birželio 14 d. (antradienis), 21.45 val. Turkija – Lietuva.