V. Dambrausko treniruojama Splito „Hajduk“ sezoną baigė įspūdingai – Kroatijos taurės finale 3:1 (2:1) įveikė „Rijeka“ ekipą ir po 9-erių metų pertraukos klubui iškovojo šalies taurę. Tai 7-as laimėtas taurės finalas „Hajduk“ klubo istorijoje.

„Aš to niekuomet nepamiršiu. Jūs matėte, ką ši pergalė reiškia žmonėms. Šis trofėjus yra atlygis už ilgą ir sunkų darbą. Ši naktis priklauso Splitui, – spaudos konferencijoje kalbėjo V. Dambrauskas, žaidėjų aplaistytas pergalės alumi. – Jokios abejonės, tai įstrigs atmintyje. Mes nelaimėjome čempionato, tačiau nugalėjome šalies taurės varžybose.“

„Ir kaip alus, koks skonis“?, – stratego klausė žurnalistas po alaus prausyklos.

„Kažkas tokio, kaip ir pergalė“, – juokėsi V. Dambrauskas.

„Prieš atvykdamas į klubą, stengiausi suprasti, kur keliauju. Skaičiau, peržiūrėjau vaizdo medžiagą apie klubą, Splitą, Kroatiją, jog suprasčiau vietos kultūrą, tradicijas, kokios nuotaikos vyrauja, ką žmonės mėgsta, kuo domisi ir panašiai.

Juk dauguma neturi taikytis prie vieno žmogaus, bet aš turėjau prisitaikyti prie vietos aplinkos. Peržiūrėjau 70-ųjų metų „Hajduk“ vaizdo įrašus, aš tikrai domėjausi, kuo kvėpuoja Splitas, Dalmatijos regionas.

Dieną prieš rungtynes peržiūrėjome pergalingų rungtynių akimirkas, lėmusių Jugoslavijos čempionų titulą ar Kroatijos taurės trofėjų. Viena yra peržiūrėti, kita – pačiam patirti. Tad, pasikartosiu, šios nakties niekada nepamiršiu“, – kartojo V. Dambrauskas, paklaustas, ar maždaug tokio vakaro tikėjosi prieš taurės finalą.

Strategas taip pat atskleidė, jog turės trumpas atostogas, o komanda į pasiruošimą naujam sezonui rinksis jau birželio viduryje.

„Kai kurie strategai ar futbolo žvaigždės po pergalingo sezono rūbinėse išsitraukia cigarus, kaip jūs ruošiatės atšvęsti pergalę?“, – klausė žurnalistas V. Dambrausko.

„Tai tikrai ne man. Esu tiesiog laimingas už kiekvieną klube. Turiu pasakyti, jog varžovai buvo ypač pajėgi komanda, tai mums buvo papildoma motyvacija nugalėti.

Taip, aš švenčiu kartu su komanda, kartu mėgaujuosi triumfu, dainuoju pergalės dainas.

Laukia trumpos atostogos, naudosiuos proga pravėdinti galvą, ketvirtadienį su sūnumi keliausime į Paryžių, ten savaitgalį stebėsime Čempionų lygos finalą.

Metas perkrauti baterijas, pravėdinti galvą, jog po poros savaičių sugrįščiau kupinas naujų jėgų“, – artimiausius planus atskleidė V. Dambrauskas.

Lietuvis „Hajduk“ komandai vadovauja nuo praėjusių metų lapkričio, jam talkina asistentas Marius Skinderis, trenerių štabe dirba vartininkų treneris Justinas Gasiūnas, klubo direktoriumi dirba Mindaugas Nikoličius. Tai pirmas nuo praėjusių metų Splite dirbančio V. Dambrausko titulas Kroatijoje.

„Per šiuos 7-is mėnesius mes patobulėjome visose srityse. Mes laimėjome taurę ir iškovojome antrą vietą. Mes žaidėme kantriai ir gerai prieš „Rijeka“. Aš noriu matyti būtent tokią „Hajduk“ komandą. Tačiau mes turime ir galime tapti geresni ir tobulėti toliau“, – pabrėžė V. Dambrauskas.

Šalies čempionate „Hajduk“ liko antra, „Rijeka“ užėmė 4-ą vietą.

Valdas Dambrauskas
Foto: Stop kadras
Valdas Dambrauskas / FOTO: Splito "Hajduk"