Dėl nugalėtojų vardo Sevilijoje gegužės 18-ąją „Eintracht“ sieks palaužti Glazgo „Rangers“ (Škotija) komandą.

Į Frankfurtą „West Ham“ atvyko su vieno įvarčio deficitu, dvikovą Londone „plaktukai“ pralaimėjo 1:2.

Svečių užduotis Frankfurte sunkino 18 min. raudoną kortelę už grubią pražangą užsidirbęs Aaronas Cresswellas.

„Eintracht“ pasinaudojo svečių sutrikimu ir atsivėrusiomis skylėmis gynyboje: 26-ą min. įvartį pelnė Rafelis Borre.

Iki rungtynių pabaigos šeimininkai išsaugojo savo pranašumą ir iškovojo bilietą į Seviliją.

Po pralaimėjimo „West Ham“ strategas prisiminė pirmą pralaimėtą dvikovą Londone bei atgailavo už neadekvatų elgesį antrame kėlinyje.

„Būkime atviri, mes tikriausiai pralaimėjome pusfinalį per pirmų rungtynių pirmas kelias sekundes Londone. Nuo to laiko mes tik vaikėmės pirmaujančius varžovus“, – po dvikovos kalbėjo „plaktukų“ strategas.

„Aš tikrai didžiuojuosi žaidėjais. Taip, kaip jie kovojo dešimtyje, buvo fantastika. Jie liko kovoti. Kitos komandos būtų praleidusios dar du ar tris įvarčius“, – teigė Moyesas.

„Manau, mes turėjome geresnes progas nei Frankurtas. Tačiau sveikiname varžovus patekus į finalą. Jie išgyveno antrąsias rungtynes, mes – ne, linkime jiems sėkmės“, – spaudos konferencijoje kalbėjo strategas.

Pats strategas dvikovos metu antrame kėlinyje buvo išvarytas iš aikštės už nesportišką elgesį.

D. Moyesas išliejo susikaupusį pyktį ant kamuolį padavinėjusio berniuko, kuris, veikiausiai, nepakankamai skubėjo grąžinti kamuolį į aikštę. Kamuolio sulaukęs strategas nesusivaldęs smūgiavo jį atgal.

Treneriui teisėjas pelnytai parodė raudoną kortelę ir išvarė iš aikštės. Atsarginių suolo žaidėjai taip pat bandė susistumdyti, tačiau netrukus aistros nurimo.

„Turiu atsiprašti, kad spyriau kamuolį. Berniukas man gražiai mestelėjo kamuolį. Atsiprašau už tai“, – atgailavo D. Moyesas.

Jis neliko patenkintas teisėjavimu.

„Manau, arbitro darbas nebuvo puikus. Aaronas suteikė pagrindo tokiam teisėjo sprendimui.

Mane labiau nuvylė Franfurto atsarginių žaidėjų suolas. Visas pakilo ir kėlė konfliktą. Tikiuosi, mūsų suolelis taip nereaguotų“, – manė strategas.

Po dvikovos „Eintracht“ sirgaliai užplūdo aikštę ir šventė pirmą patekimą į finalą nuo 1980-ųjų.

Davidas Moyesas

Kitose rungtynėse galimybe surengti vokišką finalą nepasinaudojo „RB Leipzig“. Įvarčio persvarą (1:0) į Glazgą atsivežusi Vokietijos ekipa pirmajame kėlinyje atidavė iniciatyvą varžovams ir savo pranašumą išbarstė per 5-ias pirmojo kėlinio minutes, per kurias „Rangers“ pelnė du įvarčius.

Vis dėlto „RB Leipzig“ baltos vėliavos nekėlė ir po Christopherio Nkuku įvarčio 71-ą min. bendras rezultatas tapo lygus. Tiesa, Glazgo komanda netrukus susigrąžino persvarą po Johno Lundstramo įvarčio ir galiausiai, išsaugojusi pergalę savo rankose, triumfavo.

2021-2022 metų sezono Europos lygos finalas vyks Sevilijos „Ramon Sanchez-Pizjuan“ stadione gegužės 18-ą dieną. Nugalėtojai iškovos bilietą į kito sezono Čempionų lygos grupių etapą, jei vietos dar neužsitikrino nacionaliniame čempionate.