Karo metu okupantų suniokotoje Bučoje gyvenęs strategas sulaukė Lietuvos futbolo federacijos bei salės ir paplūdimio futbolo asociacijos vadovų pasiūlymo atvykti į Lietuvą ir atsivežti Charkove gyvenusią savo sunkiai sergančią 86-erių mamą.

„Ilgą laiką buvau Ukrainoje ir stengiausi padėti, kuo galėjau. Vis tik Charkove, kur gyveno mano mama, likti buvo neįmanoma.

Aš pats, kai prasidėjo karas, dirbau Kijeve. Pačią pirmą karo dieną vykau pas vieną komandos žaidėją tam, kad padėčiau išvežti tris jo vaikus. Taip pat persikėliau pas savo asistentą pasaulio čempionate Dmitrijų Litvinenką, kuris nuomavosi butą Bučoje.

10 dienų mes su juo praleidome ten, bet su Dievo pagalba išsikapstėme. Manau, kad jūs matėte, kas ten vyko...

Tada pasiėmiau mamą ir atvykau čia. Norėčiau padėkoti Lietuvos futbolo federacijai ir salės futbolo asociacijai už visą pagalbą man ir mano mamai. Dabar tas laikas, kai visi susivienijo ir tikisi taikos. Tačiau, kad taip įvyktų, reikalinga Ukrainos pergalė. Ir mes būtinai laimėsime“, – baisius išgyvenimus prisiminė J. Ryvkinas.

Atvykęs į Lietuvą treneris apsigyveno Kaune, o praėjusią savaitę vakarus leido Jonavoje, kur jo buvę auklėtiniai sėkmingai pradėjo atranką į 2024 metų pasaulio čempionatą.

„Komanda paliko tikrai teigiamą įspūdį. Atakoje mačiau tą žaidimą, kuriam mes ruošėmės. Naujas dalykas ir tuo pačiu žingsnis į priekį – spaudimas. Deja, ilgam spaudimui kol kas neužtenka jėgų, tačiau bendras įspūdis – tikrai pozityvus“, – sakė J. Ryvkinas.

Paklaustas, ar tikisi savo buvusius auklėtinius vėl pamatyti pasaulio čempionate, treneris buvo realistas.

„Pasakysiu taip – tai įmanoma, bet dar ne šioje atrankoje. Pasiruošimo laiko nepaskubinsi. Neįmanoma perlipti per kelis laiptelius iškart. Viskas daroma etapais.

Be to, reikia nepamiršti, kad pasaulio čempionate Europai skiriamos vos septynios vietos. Sakyčiau, žymiai realiau, jog Lietuvos rinktinė bus pretendentė į Europos čempionato finalinį etapą“, – svarstė J. Ryvkinas.

Primename, kad ukrainietis lietuvius treniravo 2017-2021 metais ir praėjusį rudenį vedė į Lietuvoje pirmąsyk surengtą pasaulio čempionatą.

Žemiausią reitingą turnyre turėję šeimininkai galutinėje rikiuotėje tarp 24 komandų užėmė 20-ą vietą. Grupės varžybose J. Ryvkino auklėtiniai pralaimėjo Venesuelai (1:2), Kazachstanui (0:3) ir Kosta Rikai (2:6).

Po pirmenybių specialisto sutartis nebuvo pratęsta, o postą iš jo perėmė brazilas Dentinho.