Vos trečią reitingą tarp keturių grupės komandų turėję lietuviai tolyn žengė pirmąsyk istorijoje.

„Niekada nebūna lengva. Kad pasiektume tokį lygį, reikėjo išlieti daug prakaito treniruotėse“, – prabėgus kelioms dienoms po triumfo sakė rinktinės vyriausiasis treneris Dentinho.

Pirmoje atrankos dvikovoje su Turkija lietuviai taip užspaudė varžovus, kad pastarieji pradėjo klysti lygioje vietoje. Tai garantavo Deivido Reimario, Luko Sendžiko, Edgaro Baranausko ir Jono Ulberkio įvarčius. Turkai vienintelį savo įvartį pelnė antrajame kėlinyje.

„Toks buvo planas. Puikiai žinojau, kad galinga rungtynių pradžia nulems rungtynių baigtį. Į aikštę žengėme stiprūs ir maksimaliai susikaupę. Džiaugiuosi, kad planas pavyko idealiai. Aukštas ir stiprus spaudimas turkams neleido pajusti savo žaidimo, o mes tą neįtikėtiną kėlinį laimėjome 4:0. Gerai žaidėme ir po pertraukos, tačiau iki jos buvome tikra mašina“, – sakė Dentinho.

Antrosios rungtynės su Izraeliu buvo visiškai kitokios – itin atsargiai žaidę šios rinktinės žaidėjai nepersistengė puolime net tada, kai reikėjo naikinti deficitą. Lietuviai, savo ruožtu, įgiję persvarą, ramiai sulaukė dvikovos pabaigos varžovams neleidę sukurti nei vienos pavojingesnės progos. Pačių lietuvių gretose pasižymėjo Justinas Zagurskas ir E. Baranauskas.

„Mūsų sėkmę ir šioje dvikovoje lėmė sėkminga pradžia. Vėliau tiesiog kontroliavome situaciją. Taktine ir strategine prasme sužaidėme puikias rungtynes, džiaugiuosi, kad puikiai veikė žaidimo planas ir tada, kai varžovai vietoje vartininko į aikštę metė penktą žaidėją“, – prisiminė rinktinės vyriausiasis treneris iš Brazilijos.

Po antrųjų rungtynių Lietuva jau užsitikrino pirmą vietą grupėje, tačiau futbolininkams tai buvo nė motais. Jie iškart paskelbė, kad kovos dėl dar vienos pergalės. Šįkart įvarčiais prie jos prisidėjo Albertas Voskunovičius ir trečiąsyk pasižymėjęs E. Baranauskas.

„Kiekvienose rungtynėse siekiame savo tikslų. Kadangi buvome užsitikrinę pirmąją vietą, rungtynėse su Šiaurės Airija pasireikšti daugiau gavo tie žaidėjai, kurie iki tol žaidė mažiau. Žiūrint į ateitį, privalome suteikti tokią galimybę – dar bus situacijų, kai prireiks žaidėjų, turinčių daugiau patirties nacionalinėje komandoje. Reikia, kad jie būtų pasiruošę. Būtent todėl tose rungtynėse aikštėje matėte ir K. Čirbą, ir M. Adomėną, ir L. Sipavičių, ir J. Ulberkį.

Apskritai, vertinant visą turnyrą, žaidėme neįtikėtiną salės futbolą. Visose trejose rungtynėse įrodėme, kad esame geresni visais komponentais. Spaudimas, žaidimo valdymas, žaidimas su kamuoliu – visur buvome geresni.

Per trejas rungtynes praleidome tik vieną įvartį. Salės futbole tai yra neįtikėtinas pasiekimas. Kita vertus, panašaus žaidimo tikėjausi, nes mačiau vaikinus treniruotėse. Jie turi nuostabų potencialą ir tai parodė rungtynėse“, – sakė Dentinho.

Pagrindinis atrankos turnyras vyks rugsėjį. Kas bus Lietuvos rinktinės varžovais, dar nėra aišku.

„Žinome tai, kad pagrindiniame atrankos turnyre žaisime su aukščiau reitinguotomis komandomis. Bet kokiu atveju, vaikinams jau pasakiau, kad nepriklausomai nuo komandų lygio, žaisime savo žaidimą. Kadangi negaliu kontroliuoti, kas bus mūsų varžovai, labiau sutelkiu dėmesį į tai, ką turime tobulinti ir koreguoti. Galiu pasakyti, kad būsime konkurencingi prieš bet kurią nacionalinę komandą“, – reziumavo Dentinho.