„Pažvelgęs į varžovus Garethas (Soughate'as) manys, jog galėjo būti sunkiau. Esu tikras, jog jis ir jo žaidėjai bus tuo patenkinti“, – po burtų traukimo ceremonijos teigė buvęs Anglijos rinktinės puolėjas Alanas Sheareris.

Ir išties prieš kiekvieną tarptautinį futbolo turnyrą dideles viltis puoselėjantys anglai optimistiškai turėtų vertinti burtus: B grupėje laukia JAV, Iranas ir Europos atrankoje paskutinį bilietą laimėjusi rinktinė, į kurį pretenduoja Ukraina, Škotija ir Velsas.

Tuo metu E grupėje laukia Ispanijos ir Vokietijos dvikova, čempionato sunkiasvoriams iššūkį bandys mesti Japonija bei atrintamosiose tarp Kosta Rikos ir Naujosios Zelandijos triumfavusi rinktinė.

Pasaulio čempionų titulą ginsianti Prancūzija pateko į D grupę kartu su Danija, Tunisu, dar vienas varžovas paaiškės po atkrintamųjų varžybų, kuriose į vietą planetos pirmenybėse pretenduoja UAE, Australija ir Peru.

Pasaulio futbolo čempionatas vyks šiais metais lapkričio 21 – gruodžio 18 dienomis Katare.

Pasaulio čempionato grupės:

A grupė: Kataras, Nyderlandai, Senegalas, Ekvadoras.

B grupė: Anglija, JAV, Iranas, Škotija/Velsas/Ukraina.

C grupė: Argentina, Meksika, Lenkija, Saudo Arabija.

D grupė: Prancūzija, Danija, Tunisas, UAE/Australija/Peru/.

E grupė: Ispanija, Vokietija, Japonija, Kosta Rika/Naujoji Zelandija.

F grupė: Belgija, Kroatija, Marokas, Kanada.

G grupė: Brazilija, Šveicarija, Serbija, Kamerūnas.

H grupė: Portugalija, Urugvajus Pietų Korėja, Gana.

FIFA 2022 pasaulio čempionato grupės

***

Tiesa, kol kas žinomos 29-ios dalyvės, paskutinės rinktinės, dalyvausiančios planetos čempionate, paaiškės birželio mėnesį. Prieš burtų ceremoniją rinktinės buvo suskirstytos į 4-is krepšelius.

1-as krepšelis (skirstytos komandos): Kataras, Brazilija, Belgija, Prancūzija, Argentina, Anglija, Ispanija, Portugalija.

2-as krepšelis: Meksika, Nyderlandai, Danija, Vokietija, Urugvajus, Šveicarija, JAV, Kroatija.

3-ias krepšelis: Senegalas, Iranas, Japonija, Marokas, Serbija, Lenkija, Pietų Korėja, Tunisas.

4-as: Kamerūnas, Kanada, Ekvadoras, Saudo Arabija, Gana, Velsas/Škotija/Ukraina*, Kosta Rika/Naujoji Zelandija*, UAE/Australija/Peru*.

* – paskutinės į turnyrą pateksiančios rinktinės paaiškės tik birželio viduryje – po papildomų skirtingų žemynų komandų kovų.

Europos zonoje savo atrankos rungtynių dėl bilieto į Katarą dar nesužaidė Škotijos ir Ukrainos rinktinės – šis mačas yra perkeltas dėl Rusijos sukelto karo Ukrainoje. Šios poros nugalėtojas lemiamoje dvikovoje dėl bilieto į pasaulio čempionatą susitiks su Velsu.

Dar dvi likusios komandos į čempionatą pateks po papildomų skirtingų žemynų kovų, kurias FIFA (Tarptautinė futbolo federacija) vadinama „atkrintamosiomis varžybomis“.

Likusių bilietų į Katarą dalybos:

1 kelialapis Europos zonoje (Škotijos ir Ukrainos rungtynės turėtų vykti birželį, poros nugalėtojas susitiks su Velsu)

2 kelialapiai atkrintamųjų varžybų laimėtojoms:

  • Peru – Australija/Jungtiniai Arabų Emyratai
  • Kosta Rika – Naujoji Zelandija

Bilietus į pasaulio čempionatą jau iškovojusios rinktinės: Kataras, Vokietija, Danija, Brazilija, Prancūzija, Belgija, Kroatija, Ispanija, Serbija, Anglija, Šveicarija, Nyderlandai, Portugalija, Lenkija, Argentina, Iranas, Pietų Korėja, Japonija, Saudo Arabija, Ekvadoras, Urugvajus, Kanada, Tunisas, Gana, Senegalas, Marokas, Kamerūnas.