Trečiadienį užfiksuota daug sensacijų. Bene didžiausia staigmena - Porto (Portugalija) mieste, kur aikštės šeimininkai tiesiog buvo sutriuškinti svečių iš Suomijos - rinktinės kuri niekada nepasižymėjo gerais pasiekimais.

Nors už portugalus nežaidė du bene geriausi šios šalies futbolininkai - L. Figo („Real“) ir R. Costa („Milan“) - pralaimėjimas rezultatu 1:4 nepuošia vienos iš artėjančio pasaulio čempionato favoričių.

Puikias rungtynes už Suomijos rinktinę sužaidė šios šalies visų laikų geriausias futbolininkas J.Litmanenas („Liverpool“), pelnęs 2 įvarčius.

Netikėtas rezultatas buvo užfiksuotas Taline, kur Estijos rinktinė rezultatu 2:1 nugalėjo Rusijos vienuolikę. Estai išplėšė pergalę likus vos 3 minutėms iki susirėmimo pabaigos. Abu įvarčius Estijos pelnė rinktinės puolėjas Operas.

Stipri Lenkijos rinktinė netikėtai patyrė pralaimėjimą Japonijos ekipai 0:2 , kuri išretinta traumų žaidė ne geriausios sudėties. Įvarčius japonai įmušė po grubių Lenkijos rinktinės gynėjų klaidų (įvarčius mušė H. Nakata ir Takahara).

Labai įdomios rungtynės vyko Lydse (D.Britanija) mieste kur aikštės šeimininkė Anglijos rinktinė po labai įtemptos kovos pralaimėjo Europos vicečempionams italams rezultatu 1:2. Antrąjį įvartį šiose rungtynėse V.Montero („Roma“) įmušė iš 11-metrų baudinio paskutinę rungtynių minutę.

Taigi nors Anglijos rinktinė ir pirmavo po J. Fowlerio („Leeds“) taiklaus smūgio 63 minutę, tuo nudžiugindama savo miesto gerbėjus, šį vakarą sportinė sėkmė lydėjo svečius iš Apeninų pusiasalio.

Pasaulio čempionai Paryžiuje pademonstravo tokį futbolą, kad visi aistruoliai galėtų tikėtis, kad ir šiame čempionate Prancūzijos rinktinė gali pakartoti savo sėkmę pasiektą prieš 4 metus.

Rezultatu 5:0 įveikta Škotijos rinktinė, kuri su Lietuva žais viename atrankiniame pogrupyje į Europos 2004 metų futbolo čempionatą.

Debiutą Škotijos rinktinės vyriausiajam treneriui B.Vogtsui sugadino dukart pasižymėjęs D.Trezeguet („Juventus“), po vieną įvartį pelnę Z.Zidane, T.Henry, S.Marlet.

Savotišką paguodos pergalę Roterdame pasiekė Olandijos rinktinė, nepatekusi tarp 32 komandų kovosiančių pasaulio čempionate. 32 rungtynių minutę po M.Overmarso „pakelto“ kampinio vienintelį įvartį į stiprios Ispanijos rinktinės vartus įmušė komandos kapitonas F.de Bouras. 1:0 Olandijos rinktinės naudai.

Vokietijos rinktinė, kuri rudenį žais ir Lietuvoje, namuose nesunkiai (4:2) nugalėjo JAV rinktinę.