Penkis kartus Afrikos Tautų taurės turnyre per savo istoriją triumfavusi Kamerūno rinktinė nesuteikė jokių vilčių pirmą kartą į tokio rango čempionatą patekusiai Gambijai.

150-ą vietą FIFA rinktinių reitinge užimanti Gambijos komanda atsilaikė tik vieną kėlinį, o antrame galiausiai palūžo.

Kamerūno rinktinės pergalės kalviu tapo 50 ir 57 minutę pasižymėjęs „Lyon“ ekipos puolėjas Karlas Toko Ekambi.

Pusfinalyje Kamerūnas susitiks su Egipto ir Maroko dvikovos nugalėtojais.

Kitame ketvirtfinalyje šeštadienį susitiko Tuniso ir Burkino Faso rinktinės. Kiek netikėtai pergalę 1:0 (1:0) iškovojo Burkino Fasas. Vienintelį įvartį pirmo kėlinio pabaigoje (45+2 min.) pelnė 19-metis puolėjas Dango Ouattara.

Beje, 82 min. šis futbolininkas buvi pašalintas iš aikštės už smūgį varžovui alkūne, tačiau Tuniso rinktinė nesugebėjo pasinaudoti šia dovanėle.

Trečią kartą nuo 2013 m. tarp keturių pajėgiausių Afrikos tautų taurės turnyro komandų patekusi Burkino Faso rinktinė dėl vietos finale kausis su Senegalo ir Pusiaujo Gvinėjos mačo laimėtojais.