Tituluočiausių Ispanijos futbolo klubų akistatoje pirmą įvartį pelnė 25 minutę pasižymėjęs „Real“ žaidėjas Viniciusas Junioras, tačiau baigiantis kėliniui „Barcelona“ puolėjas Luukas de Jongas po rikošeto rezultatą išlygino.

Antroje rungtynių dalyje pavojingai atakavo abiejų komandų žaidėjai, tačiau 72 min. Karimas Benzema, pasinaudojęs „Barcelona“ gynėjų klaida išvedė „Real“ į priekį – 2:1.

Mėgindamas pakeisti rungtynių eigą „Barcelona“ ekipos strategas Xavi Hernandezas atliko kelis keitimus ir 83 min. Ansu Fati tiksliu smūgiu galva išlygino rezultatą 2:2.

Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis, o pratęsimo metu sėkmė šyptelėjo Madrido „Real“ ekipai. 98 min. „Karališkasis“ klubas surengė žaibišką kontrataką, kurios smaigalyje atsidūręs Federico Valverde pelnė trečią – ir kaip vėliau paaiškėjo – pergalingą įvartį.

13 kartų per savo istoriją Ispanijos Supertaurę iškovojusi „Barcelona“ galiausiai buvo priversta pripažinti varžovų pranašumą. Tuo metu „Real“ po kelių dienų turės gaimybę laimėti šį trofęjų 12 kartą.

„Karališkojo“ klubo varžovai paaiškės sausio 13 d., kai antrame Supertaurės pusfinalyje susitiks Ispanijos čempionai Madrido „Atletico“ ir dabartiniai Supertaurės savininkai – Bilbao „Athletic“.