Pastarąjį sykį panašų nokautą lietuviai patyrė 2019-aisiais: tąkart taip pat apkarto išvyka pas tuomečius Europos čempionus portugalus, kuriems pralaimėta 0:6.

Nepaisant to, jog trečiadienį Roberto Mancini į aikštę metė eksperimentinę sudėtį, šeimininkai pirmame kėlinyje išnaudojo kone kiekvieną lietuvių klaidą.

Po 10 minučių trukusios žvalgybos prapliupo tikra įvarčių audra.

Dar iki pertraukos dukart pasižymėjo Moise Keanas, du sykius Ernesto Šetkaus vartų tinklą plėšė ir „Squadra Azzurra“ starto vienuolikėje debiutavęs Giacomo Raspadori – tiesa, vienas jo įvartis „atiteko“ Edgarui Utkui, nuo kurio atšokęs kamuolys rikošetu nuskriejo į vartus.

Antrame kėlinyje greitošauda tęsėsi: pasižymėjo Giovanni Di Lorenzo, dar vienas G. Raspadori įvartis buvo neįskaitytas dėl nuošalės, o Gaetano Castrovilli šūvis sudrebino vartų virpstą.

Sužaidus daugiau nei valandą italai galiausiai pasisotino ir sulėtino apsukas, bet tik pačioje mačo pabaigoje leido lietuviams su kamuoliu pereiti aikštės vidurio liniją.

Remiantis oficialia statistika, iš viso Apeninų pusiasalio atstovai smūgiavo 20 kartų (į vartų plotą – 5), svečiai atsakė 5 bandymais (1).

Italai kamuolį kontroliavo 68 proc. laiko ir atliko trigubai daugiau tikslių perdavimų (atitinkamai 657 ir 215), tiesa, lietuviai kėlė daugiau kampinių (atitinkamai 3 ir 2).

Tai buvo pirmoji „mėlynųjų“ pergalė po triumfo Europos čempionate: praėjusią savaitę italai planetos pirmenybių atrankoje tenkinosi dvejomis lygiosiomis, kurios, panašu, užgavo čempionų ambicijas.

Tuo metu Valdo Ivanausko nuotolinis debiutas Lietuvos rinktinės vairininko pareigose virto trimis pralaimėjimais per savaitę.

Pamiršti viešnagės Emilijos Redže veikiausiai neskubės vienintelis Artemijus Tutyškinkas: 82-ą min. ant vejos žengęs 18-metis gynėjas tapo jauniausiu nacionalinės ekipos debiutantu istorijoje.

Italija 5 – 0 Lietuva
11' [1 – 0] Moise Keanas
14' [2 – 0] Edgaras Utkus (į savo vartus)
24' [3 – 0] Giacomo Raspadori
29' [4 – 0] Moise Keanas
54' [5 – 0] Giovanni Di Lorenzo

Starto sudėtys:

Italija: Gianluigi Donnarumma; Giovanni Di Lorenzo, Francesco Acerbi, Alessandro Bastoni, Cristiano Biraghi; Matteo Pessina, Jorginho, Bryanas Cristante; Federico Bernardeschi, Giacomo Raspadori, Moise Keanas.

Lietuva: Ernestas Šetkus; Vaidas Slavickas, Edgaras Utkus, Linas Klimavičius, Justas Lasickas; Vykintas Slivka, Martynas Dapkus, Arvydas Novikovas, Ovidijus Verbickas, Donatas Kazlauskas; Edgaras Dubickas.

Mačui Italijoje teisėjavo anglas Craigas Pawsonas.

Lietuvos rinktinei vis dar negalėjo vadovauti koronavirusu užsikrėtęs strategas V. Ivanauskas, kurį pavadavo asistentas Tomas Ražanauskas.

Naujasis lietuvių trenerių štabas prieš tai debiutavo dviem pralaimėjimais: praėjusią savaitę Vilniuje 1:4 neprilygta Šiaurės Airijai, o Bulgarijoje nesėkmė patirta rezultatu 0:1.

Tuo metu Italija praėjusią savaitę fiksavo ilgiausios serijos be pralaimėjimų pasaulio rekordą.

R. Mancini auklėtiniai praėjusią savaitę namuose 1:1 sužaidė su Bulgarija ir svečiuose be įvarčių išsiskyrė su Šveicarija.

Italai pirmauja planetos pirmenybių atrankos C grupėje, per šešis turus surinkę 14 taškų. Autsaiderių lietuvių sąskaita po penkių mačų vis dar tuščia.

Pirmoje tarpusavio akistatoje praėjusį kovą Vilniuje šeimininkai pasipriešino garbingiau ir kapituliavo rezultatu 0:2. Tuomet komandai dar vadovavo Valdas Urbonas.

Į aikštę V. Ivanausko auklėtiniai grįš po mėnesio: spalio 9 d. namuose priims bulgarus, o spalio 12 d. – ir šveicarus.

Kitose trečiadienio C grupės rungtynėse be įvarčių išsiskyrė Šiaurės Airija ir Šveicarija. Pastarosios puolėjas Haris Seferovičius pirmame kėlinyje nerealizavo 11 m baudinio.