Lietuviams tai buvo antroji dvikova atrankoje – pirmąją mūsiškiai penktadienį išvykoje 1:3 pralaimėjo Slovakijos bendraamžiams.

Lyginant su debiutinėmis ciklo rungtynėmis Slovakijoje, Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Marius Stankevičius atliko du pakitimus. Šįsyk vartininko pozicijoje vietoj Gusto Baliutavičiaus pasirinktas Kajus Urbietis, o Valdo Paulausko vietą užėmė Rokas Rasimavičius.

Verta pažymėti, kad šis gynėjas ypač pirmajame kėlinyje visiškai iš žaidimo išjungė varžovų superžvaigždę Bryaną Gilą. Apskritai, visa gynybos linija dirbo laikėsi trenerių plano ir žaidė itin drausmingai.

Nuo pat susitikimo pradžios lietuviai ispanams visiškai atidavė iniciatyvą, tačiau arčiau prie savųjų vartų varžovų neprisileido. Poziciniame žaidime, nepaisant milžiniškos kamuolio kontrolės, Ispanijos jaunieji futbolininkai iki pertraukos progų nesukūrė. Išskyrus vieną, kai buvo įmuštas įvartis.

Ties 30-uoju metru Matas Ramanauskas prasižengė, o standartinės situacijos metu kamuolys atsidūrė vartų tinkle. Apmaudu, kad pats ispanų perdavimas nebuvo itin tikslus, tačiau nuo galvos lietuviams nusipjovęs kamuolys atiteko iš gynybos prisijungusiam A. Francesui, kuris nestipriu smūgiu galva perkėlė K. Urbietį.

Antrasis kėlinys lietuviams jau nebuvo toks kokybiškas. Per 20 minučių ispanai galėjo net tris kartus pasiųsti kamuolį į tinklą, tačiau sykį komandą išgelbėjo K. Urbietis, sykį kamuolys sudrebino vartų konstrukciją ir dar sykį patys ispanai smūgiavo netiksliai.

Neturėdami ko prarasti, lietuviai pabandė paspausti varžovus. Iš pradžių po perimto kamuolio iš gana dėkingos situacijos sudelsė smūgiuoti M. Ramanauskas, o dar po kelių minučių po puikaus Gusto Jarusevičiaus perdavimo visiškai šalia vartų galva smūgiavo Nauris Petkevičius.

Dvikovos pabaigoje ispanai po kontratakos skirtumą padvigubino ir nuo tos akimirkos (78 minutės) prie lietuvių vartų jie tapo dar dažnesni svečiai. Nuo trečiojo įvarčio mūsiškius gelbėjo vartininko žaidimas bei varžovų netikslūs smūgiai. Tiesa, jau per pridėtą laiką puikų šansą turėjo ir G. Jarusevičius, tačiau po jo galingo smūgio kamuolys atsimušė į virpstą.

Po dviejų turų Lietuvos jaunimo rinktinės taupyklėje taškų dar nėra. Šią nemalonią statistiką M. Stankevičiaus auklėtiniai pabandys pakeisti jau spalio 8 dieną namų rungtynėse prieš Maltą.

Rungtynių statistika: Lietuva – Ispanija 0:2 (0:1)

LFF stadionas, teisėjas – Nejc Kajtazović (Slovėnija)

Įvarčiai: 32 min. Alejandro Francés, 78 min. Yeremi Pino (Lietuva)

Įspėti: 28 min. Titas Milašius, 36 min. Darius Zubauskas, 72 min. Tomas Kalinauskas (Lietuva); 87 min. Hugo Guillamón (Ispanija)

Lietuvos vaikinų U-21 rinktinės sudėtis: Kajus Urbietis, Dovydas Jansonas, Eugene Park, Vilius Armalas, Rokas Rasimavičius (81 min. Gustas Zabita), Karolis Žebrauskas (56 min. Dominyk Kodz), Matas Ramanauskas, Titas Milašius (80 min. Meinardas Mikulėnas), Nauris Petkevičius, Artūr Dolžnikov (66 min.Gustas Jarusevičius), Darius Zubauskas (66 min. Tomas Kalinauskas).

Arsargoje: Gustas Baliutavičius, Valdas Paulauskas, Nojus Stankevičius, Vilius Piliukaitis.