Pastarąją pergalę oficialiose rungtynėse bulgarai iki šiol buvo šventę dar 2019-ų lapkritį, atrankoje į Europos čempionatą namuose rezultatu 1:0 palauždami Čekijos futbolininkus. Tiesa, praėjusių metų lapkritį Bulgarijos rinktinė draugiškame susitikime 3:0 pranoko Gibraltarą.

Oficialia pergale Lietuvos futbolininkai pastarąjį sykį džiaugėsi 2020-ų lapkritį, UEFA Tautų lygos dvikovoje svečiuose rezultatu 2:1 palauždami Kazachstano rinktinę. Įvarčius mūsiškiams tąsyk pelnė Modestas Vorobjovas ir Arvydas Novikovas.

Startinės komandų sudėtys:

Bulgarija: Georgijus Georgievas, Antonas Nedyalkovas, Valentinas Antovas, Petko Hristovas, Ivanas Turitsovas, Georgijus Kostadinovas, Kristiyanas Malinovas, Todoras Nedelevas, Georgijus Yomovas, Atanasas Ilievas, Kirilas Despodovas.

Lietuva: Ernestas Šetkus, Rolandas Baravykas, Edgaras Utkus, Benas Šatkus, Justas Lasickas, Vykintas Slivka, Linas Mėgelaitis, Donatas Kazlauskas, Arvydas Novikovas, Edgaras Dubickas, Fedoras Černychas.

Po pergalės Bulgarija (5 taškai) pakilo į trečią C grupės turnyro lentelės vietą, iš jos išstumdami prieš tris dienas Lietuvos rinktinę 4:1 sutriuškinusią Šiaurės Airiją (4 taškai). Ketvirtą nesėkmę iš tiek pat galimų patyrę mūsiškiai šiuo pralaimėjimu įsitvirtino paskutinėje grupės vietoje.

Rungtynių eiga:

4 min. Po Justo Lasicko pražangos prieš Kirilą Despodovą kairiajame Bulgarijos atakos krašte arbitras skiria potencialiai pavojingą baudos smūgį. Bulgarų perdavimas netikslus - mūsiškiai siunčia kamuolį už šoninės linijos.

7 min. Varžovų atakas atlaikę lietuviai bando perimti iniciatyvą ir kamuolio kontrolės persvarą. Kelias minutes užsitęsęs mūsiškių išpuolis baigiasi netiksliu Novikovo perdavimu link Kazlausko, kamuolį gaudo varžovų vartininkas Georgievas.

10 min. Bulgarai aktyviai atakuoja kairiuoju kraštu, tačiau Lietuvos rinktinės gynėjai nesunkiai atmušinėja varžovų bandymus pasiųsti aukštus perdavimus į baudos aikštelę.

14 min. Po gražios lietuvių kombinacijos perdavimą priėmęs Baravykas atsiduria pavojingoje kairio atakos krašto zonoje, tačiau du varžovų gynėjai sugeba nutraukti mūsų rinktinės gynėjo reidą.

16 min. Pirmąjį pavojingesnį rungtynių smūgį atlieka Bulgarijos rinktinė, tačiau iš už baudos aikštelės ribų pasižymėti bandęs Malinovas siunčia kamuolį virš Šetkaus ginamų vartų skersinio.

19 min. Varžovų sirgalių nervus pakutena ir lietuviai - Novikovas atlieka gerą perdavimą iš standartinės padėties, tačiau Baravykas ties vartų aikštelės riba nepataiko į kamuolį.

21 min. Po mūsiškių klaidos bulgarai surengia pavojingą išpuolį. Dvikovą antrajame aukšte prieš Utkų laimėjęs Yomovas pasileidžia dešiniuoju kraštu, bet jo į baudos aikštelę pasiųsta kamuolį nesunkiai gaudo Šetkus.

23 min. Dešiniuoju kraštu ataką surezga ir lietuviai, tačiau netikslus Lasicko perdavimas link Novikovo nuviliančiai užbaigia dar vieną potencialiai pavojingą išpuolį.

25 min. Lietuvos rinktinę nuo didesnių nemalonumų gelbsti Šatkus, baudos aikštelėje išmušantis kamuolį iš po Yonovo kojų.

28 min. Savoje aikštės pusėje itin grubiai klysta Novikovas, baudos aikštelės prieigose it ant lėkštutės atiduodantis kamuolį varžovams. Lietuvius vėl gelbsti Šatkus bei arbitro asistento užfiksuota nuošalė.

30 min. Bulgarų atakos darosi vis pavojingesnės. Baudos aikštelėje smūgį atlieka Despodovas, tačiau bulgarų lyderiui nepavyksta sėkmingai pataikyti į aukštai virš vartų po smūgio nulekiantį kamuolį.

31 min. Lietuvius nuo garantuoto įvarčio gelbsti Šetkus, atremiantis itin pavojingą Despodovo smūgį. Uždirbtą kampinį bulgarai paleidžia vėjais.

34 min. Dar vienas bulgarų kampinis baigiasi dar vienu itin netiksliu smūgiu. Kamuolį aukštai virš vartų siunčia Turitsovas.

38 min. Bulgarijos atakauojančio plano futbolininkai ir toliau vėjais švaisto susikurtas galimybes. Į vartus pataikyti nesugeba Ilievas.

39 min. Šetkaus klaida dovanoja bulgarams kamuolį lietuvių aikštės pusėje. Auksinę galimybę gavę šeimininkai ataką užbaigia technišku, tačiau netiksliu Malinovo smūgiu kulnu.

46 min. Arbitras iš Škotijos Johnas Beatonas fiksuoja nykaus pirmojo kėlinio pabaigą. Bulgarai gali suskaičiuoti 4-5 progas, kuriose galėjo būti pelnytas įvartis. Lietuviai sukūrė vieną progą, kurioje galėjo būti atliktas smūgis vartų link.

49 min. Pavojingą perdavimą atlieka Slivka, tačiau baudos aikštelėje Bulgarijos rinktinės gynėjai išmuša kamuolį iš po Kazlausko kojų.

52 min. Pavojingą baudos smūgį atlieka Nedelovas, tačiau kamuolį užtikrintai gaudo Šetkus. Lietuvos rinktinė antrą kėlinį pradeda pastebimai aktyviau, tačiau pirmosiomis minutėmis šis aktyvumas apčiuopiamos naudos mūsiškiams neatneša.

55 min. Lietuva atlieka smūgį varžovų vartų link! Į baudos aikštelę iš dešiniojo atakos krašto įsiveržęs Kazlauskas kaire koja siunčia kamuolį virš Georgievo ginamų vartų.

57 min. Mūsiškių smūgis į vartų plotą! Gražiu bandymu Georgievą padirbėti priverčia Baravykas. Lietuviai antro kėlinio pradžioje žaidžia gražų futbolą ir pamažu perima rungtynių iniciatyvą!

62 min. Savuosius veiksmus aikštėje suaktyvina ir šeimininkai. Penkių minučių atkarpą Bulgarija beveik be perstojo kontroliuoja kamuolį ir verčia mūsiškius sunkiai arti gynyboje.

67 min. Dar vienas gražus Slivkos perdavimas pažadina Lietuvos sirgalių įvarčio viltis, tačiau arbitro asistentas fiksuoja nuošalę. Už gynėjų nugarų atsidūrė po keitimo aikštėje pasirodęs Eligijus Jankauskas.

70 min. Lasicko kontaktas su dviem oponentais baigiasi labai skausmingai. Gynėjo pastumtas lietuvis krisdamas veidu rėžiasi į varžovo kulną ir apsipila krauju. Arbitras iš Škotijos pražangos epizode neįžvelgia.

72 min. Antrasis Lietuvos rinktinės keitimas. Vietoj Kazlausko į aikštę žengia Ovidijus Verbickas.

74 min. Šlovė Šetkui! Puikus Dimitaro Ilievo perdavimas išveda Despodovą vienas prieš vieną su mūsiškių vartininkui, kuris fantastiškai atremia dar vieną varžovų lyderio smūgį.

75 min. Beveik identiškai prieš varžovų vartininką su kamuoliu iššoka Černychas, tačiau mūsiškių puolėjas pralaimi greičio lenktynes jo keltą grėsmę neutralizuojantiems varžovų rinktinės gynėjams.

78 min. Jei Lietuva iš Bulgarijos parsiveš bent tašką, už jį mūsų šalies futbolo gerbėjai turės būti dėkingi Šetkui. Vartininkas atremia dar vieną pavojingą varžovų smūgį, šįkart gaudydamas kamuolį po Atanaso Ilievo tolimo bandymo.

80 min. Pirmoji rungtynių geltona kortelė. Praradęs kamuolį varžovą griauna įspėjimo sulaukiantis Jankauskas.

82 min. ĮVARTIS! Jankausko pražangą bulgarai verčia įvarčiu. Standartinė padėtis, aukštas Despodovo perdavimas į baudos aikštelę, galva kamuolį į vartus siunčia Ivaylo Čočevas. 1:0 bulgarų naudai.

89 min. Liūdesio nuotaikas sustiprina Černycho geltona kortelė. Puolėjas dėl jos praleis artimiausias rungtynes – į dvikovą su Europos čempione Italija mūsiškiai stos be vieno talentingiausių savo futbolininkų. Prie pagrindinio rungtynių laiko pridedamos 6 minutės.

94 min. Fortūna mūsiškiams šypteli ironiškai – šimtaprocentinę galimybę vėjais paleidžia Despodovas. Bulgarų lyderis į vartus nepataiko situacijoje, kurioje tą padaryti buvo sunku.

95 min. Nesėkmingas Novikovo bandymas atlikti smūgį iš baudos aikštelės prieigų.

97 min. Rungtynių pabaiga.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Su Bulgarijos futbolininkais mūsiškiai iki šiol buvo susitikę tik sykį – 2003-iais Sofijoje vykusiose draugiškose rungtynėse pergalę rezultatu 3:0 šventė šeimininkai.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (242)