Susitikimo pradžia palankiau susiklostė Velso futbolininkams. Jau 5-ą rungtynių minutę ilgametis rinktinės lyderis Garethas Bale'as uždirbo vienuolikos metrų baudinį ir jį realizavęs išvedė savo komandą į priekį.

Tikslus smūgis nutraukė užsitęsusią Bale'o įvarčių sausrą. Realizuotas baudinys tapo pirmuoju rinktinės kapitono įvarčiu po dvylikos „sausų“ rungtynių atkarpos, tiesa, per šį laikotarpį valas pasižymėjo 7 rezultatyviais perdavimais.

Dar pirmajame kėlinyje Baltarusijos rinktinė į varžovų pelnytą įvartį atsakė dviem išnaudotomis galimybėmis. Po Chriso Gunterio pražangos 29-ą minutę smūgiu nuo vienuolikos metrų žymos rezultatą išlygino Vitalijus Lisakovičius, o po poros minučių rezultatą persvėrė Pavelas Sedko.

Garethas Bale'as

Antrame rungtynių kėlinyje savo meistriškumu susitikimo baigtį nulėmė fantastiškai pasirodęs Velso rinktinės kapitonas. 69-ą minutę Bale'as išlygino rezultatą dar vienu vienuolikos metrų baudiniu, o trečiąją pridėto laiko minutę sudaužė Baltarusijos sirgalių bei futbolininkų viltis pasižymėdamas trečiuoju savo bei komandos įvarčiu.

Velso rintkinė varžovus iš Baltarusijos įveikė penktą kartą per šešis šių rinktinių tarpusavio susitikimus. Vienintelę pergalę prieš valų futbolininkus baltarusiai šventė dar 2000-ais metais, namuose triumfuodami rezultatu 2:1.

Dėl Jungtinės Karalystės taikomų sankcijų neteisėtu laikomam Aleksandro Lukašenkos režimui rungtynės vyko neutralioje aikštėje – Rusijoje esančiame Kazanės mieste. Dėl traumų, covid-19 protokolų bei Rusijos vizų gavimo problemų britų rinktinei nepadėjo net 13 pagrindinės sudėties futbolininkų.

Finaliniame pasaulio čempionato etape Velso ekipa pastarąjį kartą dalyvavo dar 1958-ais metais. Į Katare vyksiančias pirmenybes tiesiogiai pateks tik atrankos etapo grupių nugalėtojai, o antrąsias vietas užėmusios ekipos kovoje dėl kelialapio į Aziją turės sužaisti papildomas rungtynes.

E grupėje antrą pergalę per trejas žaistas rungtynes iškovoję Velso futbolininkai į priekį praleidžia 10 taškų surinkusią Belgiją ir 7 taškus savo sąskaitoje turinčią Čekiją. Tiesa, abi šios ekipos yra sužaidusios vienomis rungtynėmis daugiau. Šiuo skaičiumi Velsas varžovus pasivys trečiadienį, kai jų lauks akistata su visas trejas rungtynes iki šiol pralaimėjusiais Estijos futbolininkais.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)