Keturių įvarčių išvykoje Šiaurės Airija nebuvo pelniusi nuo 2007-ųjų kovo mėnesio, kuomet atrankoje į Europos čempionatą svečiuose 4:1 pranoko Lichtenšteiną.

Šiame amžiuje be šio mačo dar du kartus Šiaurės airiai šventė pergalę trijų įvarčių persvara svečiuose ir abu kartus tą darė prieš San Mariną (3:0; 2009, 2017 m.).

Pergalę Lietuvos sostinėje saldesnę daro faktas, kad ją svečiai pasiekė be poros Anglijos „Premier“ lygoje rungtyniaujančių žaidėjų. Komandai negalėjo padėti Johny Evansas („Leicester City“) ir Stuartas Dallasas („Leeds United“), taip pat trūko Corry Evanso („Sunderland“), Josho Magenniso („Hull City“), George'o Saville („Millwall“) ir Liamo Boyce'o („Heart of Midlothian“).

„Prieš keturiolika metų Davido Healy „hat-trick'as“ ir Granto McCanno tikslus smūgis leido taip sutriuškinti Lichtenšteiną, tačiau Vilniuje nebuvo panašu į tai, kad rinktinė kartos 2007-aisiais pasiektą solidų rezultatą“, – skelbia „Belfast Telegraph“.

„Vaikinai išliko vieningi ir buvo nuostabūs. Nemanau, kad žvelgiant iš šalies galima suprasti, kokių nuostolių mes turėjome. Tačiau mes ramiai susitelkėme ties darbu ir kantriai dirbome“, – po pergalės kalbėjo varžovų strategas Ianas Baraclough.

Prieš šį mačą oficialiose rungtynėse paskutinį kartą Šiaurės Airija pergale oficialiose rungtynėse džiaugėsi dar 2019-ųjų birželį, po to sekė 14-os nelaimėtų rungtynių serija.

„Prieš rungtynes vaikinams pasakiau, kad jie šį vakarą turi tapti vyrais. Mūsų žaidėjai pasinaudojo savo galimybėmis, tik pirmos penkios minutės rungtynių pradžioje ir antrame kėlinyje vertė nerimauti, bet mes sužaidėme labai gerai.

Tą greta labiau patyrusių darė mūsų jauni žaidėjai, manau, tai puikus pasirodymas.

Nėra lengva kontroliuoti rungtynes didžiąją jų laiko dalį ir žaisti kokybiškai, galėjome pasižymėti dar kelis kartus, dabar pelnyti keturi įvarčiai“, – po rungtynių kalbėjo Šiaurės Airijos strategas.

Futbolo specialistas gyrė „savo vertę parodžiusį“ vartininką už ypač svarbiu metu atremtą baudinį.

„Svarbiais momentais jis gelbėjo mus, pademonstravo koks jis kaip vartininkas yra geras, „Premier“ lygos klasė“, – pagyrų vartų sargui negailėjo strategas.

Pirmavome 2:1, tad nuostabu, jog tokiu metu jis atrėmė 11 m smūgį. Manau, jo karjeros etapas „Sheffield Wednesday“ susiklostys gera linkme ir šis jo pasirodymas neliks neįvertintas.

Man nepatinka įvardinti individualius žaidėjus, buvo esminės situacijos, kuriose sužibėjo atskiri mūsų žaidėjai.

Priekyje žaidę futbolininkai laukė savo progų ir jas išnaudojo, vidurio saugai kontroliavo žaidimą didžiąją rungtynių dalį, mūsų fiziškai stiprūs, plačių pečių vaikinai varžovams nuolat kėlė problemų.

Tai buvo tikras komandos vaizdas ir puikus pasirodymas, vertas 4-ių įvarčių.

Privalome būti tikri, jog tai perkelsime į Estiją ir Šveicariją“, – po rungtynių kalbėjo strategas, kurio auklėtiniai artimiausią savaitgalį kontroliniame teste Taline egzaminuos estus, o kitos savaitės viduryje mes iššūkį šveicarams.


Ianas Baraclough

Tačiau kovoje su antrą vietą užimančiais šveicarais negalės padėti geltoną kortelę gavęs Paddy McNairas. Tai buvo ta situacija, kuomet baudos aikštelėje gynėjas stabdė Justą Lasicką. Tik po VAR įsikišimo buvo priimtas sprendimas skirti baudinį į svečių vartus, o gynėją bausti geltona kortele.

„Tai įvyko per toli nuo manęs, kad galėčiau tiksliai matyti, kas nutiko tame epizode ir daugiau jo neturėjau galimybės peržiūrėti. Tai susidūrimas, kurio metu futbolininkas žaidė į kamuolį.

Arbitrai priėmė sprendimą, tad negaliu dėl to ginčytis, bet likau nusivylęs, kuomet jam parodyta geltona kortelė. Ar tai tikrai tokios nuobaudos verta pražanga?“, – klausė strategas.

Komandų palyginimas
Foto: DELFI