Lietuvos futbolo rinktinei ketvirtadienį pratęsti pasaulio čempionato atrankos varžybas teko be naujojo stratego – Valdą Ivanauską dvikovos su Šiaurės Airija išvakarėse eliminavo teigiamas COVID-19 testas.

Bet nors 55-erių kaunietis nesėdėjo ant komandos atsarginių suolo, futbolo specialistas netapo eiliniu televizijos žiūrovu: nurodymus komandai ir savo asistentui Tomui Ražanauskui dalino telefonu.

Rungtynės V. Ivanauskui suteikė pozityvių minčių, nors tas rezultatas, mano manymu, nėra padorus.
Tomas Ražanauskas, LFF rinktinės stratego asistentas

„Visas trenerių štabas nori padėkoti komandai už pastangas, už kovą rungtynėse, nors rezultatas neigiamas.

Vaizdas aikštėje suteikė pozityvių minčių, džiaugiamės, jog į rinktinę pakankamai užtikrintai ir drąsiai įsiliejo jaunimas, nebijojo žaisti.

Sukūrėme progų, kažkur pavedė realizacija. Tad nereikia nuleisti galvų, reikia ruoštis artėjančioms rungtynėms“, – po akistatos kalbėjo stratego asistentas Tomas Ražanauskas.

Tomas Ražanauskas

Anot jo – skaičiai švieslentėje nėra pakankamai teisingi Lietuvos rinktinės atžvilgiu.

„Manau, rezultatas nėra logiškas ir teisingas. Sakykime, kertinis momentas, kai neįmuštas 11 m baudinys, bet tai futbolas, nieko nepadarysi. Arvydas yra mūsų lyderis ir, manau, kitoje situacijoje, kitose rungtynėse Arvydas baudinį realizuos. Galima sakyti, tai ne jo diena.

Kalbant apskritai, rezultatas galėjo būti švelnesnis“, – įsitikinęs T. Ražanauskas.

Vyr. trenerio asistentas teigė, jog pačių rungtynių metu tiesiogiai ryšio su V.Ivanausku neturėjo, tačiau strategas nurodymus ir pastabas dalino kitiems trenerių štabo nariams.

„V. Ivanauskas informaciją perdavė kolegoms, kurie buvo ant suolo. Komunikacija vyko praktiškai visas rungtynes.

Trenerio pastabos ir pageidavimai buvo perduoti man, o mačo metu koregavome pajėgas, darėme korekcijas“, – aiškino T. Ražanauskas.

„Tai, ką kalbu, iš esmės ir yra stratego nuomonė ir požiūris, jis džiaugiasi jaunimo pasirodymu. Rungtynės jam suteikė pozityvių minčių, nors tas rezultatas, mano manymu, nėra padorus“, – spaudos konferencijoje kalbėjo T. Ražanauskas.

Standings provided by SofaScore LiveScore


Rungtynių statistika
Foto: DELFI


Praėjusį pavasarį pasaulio čempionato atranką Lietuva pradėjo pralaimėjimais Šveicarijai (0:1) ir Italijai (0:2) bei atsidūrė penkių komandų C grupės dugne. Šiaurės Airija atranką pradėjo nesėkme 0:2 Italijai, antrame mače be įvarčių išsiskyrė su Bulgarija bei savo sąskaitoje iki viešnagės Vilniuje turėjo 1-ą tašką.

Dabar lietuviai keliaus į Bulgariją (rugsėjo 5 d.), tuomet aplankys Europos čempionę Italiją (rugsėjo 8 d.).