Akistatą lietuviai pradėjo labai aktyviai ir per pirmas kelias minutes užgulė svečių vartus. Sėkmingai apsigynę varžovai patys ėmė vis dažniau svečiuotis lietuvių aikštės pusėje, o po pirmų 15 min. visiškai perėmė žaidimo kontrolę.

20 min. Šiaurės Airija išsiveržė į priekį: po Conoro Washingtono perdavimo iš krašto iš arti pasižymėjo Danielis Ballardas. Galima sakyti, įvartis per kelias paskutines minutes brendo į lietuvių vartus, kurie buvo priversti tik didelėmis pajėgomis gintis.

Iškart po pertraukos kelios dešimtys Šiaurės Airijos sirgalių dar kartą turėjo progą džiūgauti. 50 min. skirtas 11 m baudinys į lietuvių vartus: po varžovo smūgio kamuolys pataikė į Lino Mėgelaičio ranką, arbitrė nedvejodama rodė į 11 m žymę. Baudinį tiksliai realizavo Conoras Washingtonas.

Tačiau netrukus lietuvių viltys atgijo: po kampinio kamuolio sulaukęs Rolandas Baravykas tiksliu, tolimu smūgiu gaivino šeimininkų šansus kovoti bent dėl taško (1:2).

61 min. pirmą kartą LFF stadione pritaikyta VAR sistema: kamuolį perėmęs Justas Lasickas įsiveržė į varžovų baudos aikštelę, tačiau jo smūgį blokavo Patrickas McNairas. Visgi, po minutės aikštės teisėja iš Prancūzijos Stephanie Frappart stabdė rungtynes ir po konsultacijos su VAR arbitrais bei vaizdo momento peržiūros įžvelgė gynėjo pražangą ir skyrė 11 m baudinį į Šiaurės Airijos vartus.

Tačiau prie 11 m žymos stojusio Arvydo Novikovo smūgiuotą kamuolį sulaikė vartininkas Bailey Peacock-Farrellas.

Pasitvirtino auksinė futbolo taisyklė: puikaus šanso išlyginti rezultatą neišnaudoję šeimininkai netrukus patys buvo priversti trečią kartą kamuolį traukti iš vartų.

67 min. neužtikrintai sužaidus Lietuvos gynybai iš arti pasižymėjo Shayne'as Lavery (1:3). Svečių pranašumą įtvirtino nuo 11 m žymos tiksliai smūgiavęs Patrickas McNairas (1:4).

Rezultatas

Lietuva 1 – 4 Šiaurės Airija

20' [0:1] Daniel Ballard

52' [0:2] Conor Washington (11 m baudinys)

55' [1:2] Rolandas Baravykas

64' [1:2] – 11 m baudinio nerealizavo Arvydas Novikovas

67' [1:3] Shayne'as Lavery

82' [1:4] Patrickas McNairas

Rungtynių statistika

Lietuvos rinktinei formaliai vadovavo vyriausiojo trenerio Valdo Ivanausko asistentas Tomas Ražanauskas. Naujajam jos treneriui V. Ivanauskui debiuto prie šoninės linijos dar teks palaukti: trečiadienį pranešta, jog 55-erių strategas užsikrėtė koronavirusu.

Lietuva: vartininkas Ernestas Šetkus (C), Vaidas Slavickas (74' Dominykas Barauskas), Benas Šatkus, Edgaras Utkus, Rolandas Baravykas, Linas Mėgelaitis, Ovidijus Verbickas (80' Karolis Uzėla), Justas Lasickas, Fedoras Černychas (80' Eligijus Jankauskas), Arvydas Novikovas, Edgaras Dubickas (74' Donatas Kazlauskas).

Rezerve: Edvinas Gertmonas, Ignas Plūkas, Linas Klimavičius, Vytas Gašpuitis, Martynas Dapkus, Karolis Uzėla, Eligijus Jankauskas, Artemijus Tutyškinas , Donatas Kazlauskas, Dominykas Kazlauskas, Modestas Vorobjovas.

Šiaurės Airija: vartininkas Bailey Peacock-Farrell, gynėjai – Daniel Ballard, Craig Cathcart, Michael Smith, Jamal Lewis, saugai – Paddy McNair, Steven Davis, Alistair McCann, priekyje – Shayne Lavery, Conor Washington.

Atsargoje: vartininkai Trevor Carson ir Conor Hazard, Tom Flanagan, Liam Donnelly, Niall McGinn, Kyle Lafferty, Dion Charles, Jordan Jones, Gavin Whyte, Alfie McCalmont, Ciaron Brown.

Praėjusį pavasarį pasaulio čempionato atranką Lietuva pradėjo pralaimėjimais Šveicarijai (0:1) ir Italijai (0:2) bei atsidūrė penkių komandų C grupės dugne.

Šiaurės Airija atranką pradėjo nesėkme 0:2 Italijai, antrame mače be įvarčių išsiskyrė su Bulgarija bei savo sąskaitoje turi 1-ą tašką.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Lietuvos rinktinė rugsėjį sužais dar dvejas atrankos rungtynes išvykose.

Iš pradžių lietuviai keliaus į Bulgariją (rugsėjo 5 d.), tuomet aplankys Europos čempionę Italiją (rugsėjo 8 d.).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (303)