Pagrindinis rungtynių laikas Viduržemio jūros pakrantėje baigėsi taip pat, kaip ir prieš savaitę Rygoje vykusi dvikova – 1:1. Latvius jau 19-ą minutę į priekį išvedė ukrainietis Jurijus Vakulko, tačiau praėjus vos kiek daugiau nei dešimčiai minučių rezultatą išlygino nuo vienuolikos metrų žymos įvartį pelnęs Liamas Walkeris.

Šio žaidėjo pavardė Latvijos futbolo sirgaliams jau turėtų būti neblogai pažįstama. Prieš trejus metus saugas pelnė pergalingą įvartį rezultatu 1:0 pasibaigusiose draugiškose rungtynėse tarp Latvijos ir Gibraltaro nacionalinių futbolo rinktinių.

Pirmojo „Lincoln Red Imps“ tikslaus smūgio autorius prisidėjo ir prie rungtynių iniciatyvą į šeimininkų rankas atidavusio įvarčio. Per pridėtą pirmojo pratęsimo kėlinio laiką po Walkerio perdavimo kamuolį į vartus nukreipė komandos bei Gibraltaro nacionalinės rinktinės kapitonas Roy'us Chipolina.

Istorinę Gibraltaro futbolo pergalę įtvirtino 122-ą minutę pasižymėjęs gynėjas Kianas Ronanas. Nuo 2014-ų teisę dalyvauti UEFA rengiamuose turnyruose gavę gibraltariečiai pirmą kartą pasiekė vieno iš klubinių turnyrų grupių etapą.

Vieninteliu tokiu pasiekimu pasigirti galinčiu Latvijos klubu ir toliau lieka „Ventspils“, 2009-10 metų sezone rungtyniavęs UEFA Europos lygos grupių etape. Šiais metais „FC Riga“ pranoko Šiaurės Makedonijos „Škendija“ bei Maltos „Hibernians“, tačiau, kaip ir Vilniaus „Žalgiris“, suklupo paskutiniame Konferencijų lygos atrankos etape.

Vieninteliu šį barjerą peržengusiu Baltijos šalių klubu tapo Talino „Flora“. Po namuose prieš savaitę rezultatu 4:2 pasiektos pergalės Estijos futbolininkai svečiuose po Rauno Sappineno pelnyto vienintelio rungtynių įvarčio pranoko airius „Shamrock Rovers“.

Paskutinį barjerą peržengti be „Floros“ ir „Lincoln Red Imps“ sugebėjo Kairato „Almaty“ (Kazachstanas), Bodės „Glimt“ (Norvegija), Jabloneco „Jablonec“ (Čekija), Larnakos „Anorthosis“ (Kipras), Romos „AS Roma“ (Italija), Sofijos CSKA (Bulgarija), Elfsborgo „Elfsborg“ (Švedija), Bazelio „Basel“ (Šveicarija), Kopenhagos „FC Kobenhavn“ (Danija), Haifos „Maccabi“ (Izraelis), Reno „Stade Rennais“ (Prancūzija), Arnhemo „Vitesse“ (Nyderlandai), Gento „Gent“ (Belgija), Salonikų PAOK (Graikija), Linco LASK (Austrija), Berlyno „Union“ (Vokietija), Baku „Qarabag“ (Azerbaidžanas), Londono „Tottenham“ (Anglija) ir Belgrado „Partizan“ (Serbija).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)