Pirmasis mačas Slovėnijoje prieš savaitę baigėsi lygiosiomis 0:0.

Vienintelį įvartį ketvirtadienį svečiams jau 12-ą min. pelnė gynėjas Žiga Kousas.

Po ankstyvo šalto dušo vilniečiai nuolat spaudė oponentus ir uždegė ne vieną gaisrą prie pastarųjų vartų. Geriausią progą vėjais antrame kėlinyje paleido puolėjas Josipas Tadičius, nesugebėjęs tiksliai smūgiuoti iš kelių metrų atstumo.

Dvikovos pabaigoje „Žalgiris“ buvo visiškai uždaręs slovėnus jų baudos aikštelėje, vis dėlto šie gindamiesi iš paskutiniųjų atsilaikė.

Tiesa, nuogi skaičiai neatspindi šeimininkų dominavimo aikštėje. Abi ekipos ketvirtadienį atliko po 13 smūgių, o į vartų plotą „Mura“ netgi pataikė dažniau (atitinkamai 3 ir 2).

„Mura“ paskutiniajame Europos lygos atrankos etape stos į kovą su bronziniu Austrijos pirmenybių prizininku Graco „Sturm“. Net jei šio barjero įveikti nepavyktų, tarptautinis slovėnų sezonas tęstųsi šiemet įkurtos trečios pagal pajėgumą UEFA Europos Konferencijų lygos grupių etape.

Savo ruožtu, „Žalgiris“ pakeliui į Europos Konferencijų lygą dar turės pranokti Budės „Glimt“ (Norvegija). Pastaroji komanda ketvirtadienį pasiekė revanšą prieš „Priština“ (Kosovas) 2:0 ir žengė į kitą etapą bendru santykiu 3:2.

„Glimt“ vardas Lietuvos čempionams nežada nieko gero. Pernai Europos lygos atrankoje norvegai namuose įveikė vilniečius 3:1, prieš tai eliminavo ir „Kauno Žalgirį“ triuškinančiu rezultatu 6:1.

„Žalgiris“ 0 – 1 „Mura“
12' [0 – 1] Žiga Kousas

Lyginant su praėjusia akistata, žalgiriečių vairininkas Vladimiras Čeburinas starto sudėtyje atliko du pakitimus: vietoje Ovidijaus Verbicko mačą pradės Tomislavas Kišas, o atakų smaigalyje Jakubą Sylvestrą pakeitė Josipas Tadičius.

„Žalgirio“ starto sudėtis: Edvinas Gertmonas; Saulius Mikoliūnas, Elhadji Pape Diaw, Nemanja Ljubisavljevičius, Joelis Bopesu; Ogenyi Onazi, Tomislavas Kišas, Karolis Uzėla; Francisas Kyeremeh, Hugo Videmontas, Josipas Tadičius.

UEFA EUROPOS LYGA: „ŽALGIRIS“ – „MURA“
Rungtynės baigėsi „Mura“ pergale 1:0. „Žalgiris“ nustumtas dar vienu laipteliu žemyn į naujosios Europos Konferencijų lygos kvalifikaciją.  https://www.facebook.com/fkzalgiris/posts/10159865495401018
Pridėtos 3 min.
Prasidėjus paskutinei pagrindinio laiko minutei po pražangos prieš J. Tadičių H. Videmontas gavo progą išbandyti savo dešinę baudos smūgiu iš maždaug 20 m. Be po jo smūgio kamuolys nusileido virš vartų.
86-ą min. „Mura“ gynyba vis dar laikosi iš paskutiniųjų.
80-ą min. dar kartą individualų meistriškumą demonstravo H. Videmontas, smūgiavęs greta virpsto.
„Mura“ jau uždaryta savo baudos aikštelėje ir spiria kamuolį bet kur.
Atmosfera LFF stadione kaista: po kampinio smūgiu iš baudos aikštelės prieigų kamuolio į tinklą vos nenukreipė O. Onazi.
Vos po dviejų minučių tik pasiaukojantis N. Ljubisavljevičiaus žaidimas išgelbėjo nuo galimo antrojo slovėnų įvarčio: gynėjas blokavo itin grėsmingą smūgį.
70-ą min. „Žalgiris“ iššvaistė geriausią progą. Po keitimo į aikštę žengęs J. Sylvestras sugebėjo pro kelis varžovus kyštelėti kamuolį J. Tadičiui, bet šis vos iš 5 m atstumo nesėkmingai pataikė į kamuolį ir paleido jį šalia virpsto.
L. Bobičanecas pasiuntė kamuolį į šeimininkų vartus, bet tai padarė jau užfiksavus nuošalę ir turėjo išklausyti teisėjo įspėjimų.
„Mura“ pastarąsias 5 min. ginasi vien tik savo aikštės trečdalyje.
H. Videmontas toliau išlieka pavojingiausiu „Žalgirio“ futbolininku: po jo prasiveržimo ir aštraus perdavimo J. Tadičiaus išradingą smūgį blokavo gynėjas.
60-ą min. žiūrovai reikalauja 11 m baudinio varžovui „Mura“ baudos aikštelėje stumtelėjus J. Tadičių.
52-ą min. E. Gertmonas turėjo padirbėti stabdydamas atsakomąją slovėnų ataką.
T. Kišas toliau mėgina prisitaikyti, bet jo smūgiai kol kas arba netikslūs, arba blokuojami.
Antrą kėlinį „Žalgiris“ pradėjo pavojingu T. Kišo išpuoliu.
Rungtynėms įpusėjus komandų smūgių statistika kone identiška: vilniečiai atliko 6 bandymus (2 į vartų plotą), jų oponentai laimę mėgino 7 sykius (2).
Teisėjo iš Lenkijos Bartoszo Frankowskio švilpukas išsiuntė komandas į rūbines „Žalgiriui“ vis dar nesuradus raktų nuo varžovų gynybos sklendžių – 0:1. https://www.facebook.com/fkzalgiris/posts/10159865404476018
Paskutinėmis kėlinio minutėmis „Mura“ vis dėlto paliko savo apkasus ir kelia įtampą tiek prie „Žalgirio“ baudos aikštelės, tiek joje pačioje.
Tiesa, 40-ą min. slovėnai vieną po kito surengė du grėsmingus kontraišpuolius.
„Žalgirio“ perdavimų kombinacijoms trūksta paskutinio tikslesnio lietimo, kita vertus, „Mura“ artėjant kėlinio pabaigai apie savo pačios atakas jau baigia pamiršti.
34-ą min. H. Videmontas su O. Onazi sukliudė vienas kitam atsidūrę baudos aikštelės prieigose: galiausiai prancūzo smūgis nuskriejo virš skersinio.
Lietuvos čempionų spaudimas auga, atakas „Žalgiris“ dažniausiai rezga dešiniuoju kraštu, kuriame draskyti varžovų gynybą mėgina S. Mikoliūnas ir iš flango į flangą migruojantys F. Kyeremeh su H. Videmontu.
29-ą min. po S. Mikoliūno perdavimo kamuolys varžovų baudos aikštelėje praskriejo greta F. Kyeremeh, bet šis sureaguoti nespėjo.
Įspėjimų jau pirmame kėlinyje sulaukė ir svečių saugas T. Horvatas bei šeimininkų gynėjas E. Diaw.
Po šalto dušo žalgiriečiai toliau mėgina kontroliuoti kamuolį ir spausti varžovus, „Mura“ tai didelio vargo kol kas nekelia.
16-ą min. geltona kortele baudžiamas S. Mikoliūnas.
„Mura“ užteko vieno perdavimo iš krašto, kad prie „Žalgirio“ vartų atsidūręs gynėjas Žiga Kousas liktų visiškai laisvas ir netrukdomas nukreiptų kamuolį į tinklą. Po įvarčio iš savo vietų pašoko dešimtinė svečių atstovų, įsikūrusių netoli žiniasklaidos sektoriaus LFF stadione. https://www.facebook.com/NogometnaSolaMura/posts/4610733195624853
12-ą min. krinta pirmasis įvartis į vilniečių vartus!
Slovėnijos čempionai per 10 min. kiek apsiprato ant dirbtinės LFF stadiono vejos ir labai greitai perėmė iniciatyvą.
Po minutės į žaidimą įsitraukti pirmąsyk teko ir „Žalgirio“ vartų sargui E. Gertmonui.
Kur kas grėsmingesnis buvo H. Videmonto prasiveržimas aikštės kraštu 8-ą min., kurį slovėnų gynyba nutraukė paskutinę akimirką.
Pirmą smūgį į svečių vartus 3-ią min. po kampinio atliko E. Diaw, bet vartininkui M. Obradovičiui problemų jis nesukėlė.
Paskelbta rungtynių pradžia.

Žalgiriečiai tarptautinį sezoną pradėjo Čempionų lygos kvalifikacijoje, kurioje iš pradžių eliminavo Belfasto „Linfield“ iš Šiaurės Airijos (3:1 ir 2:1), bet vėliau nusileido stipriausiai Vengrijos komandai Budapešto „Ferencvaros“ (0:2 ir 1:3).

Analogišku keliu žygiavo ir „Mura“, 1:0 ir 5:0 pranokusi Tetovo „Škendija“ (Šiaurės Makedonija), tačiau suklupusi ties Valdo Dambrausko treniruojamų Bulgarijos čempionų Razgrado „Ludogorec“ barjeru (0:0 ir 1:3).