„Žalgiriui“ antradienio rungtynės Čempionų lygos atrankoje bus pirmosios nuo 2017-ųjų.

„Tikrai ilgai laukta akimirka. Daug metų to siekėme. Praeitais metais atidavę daug jėgų tikslą įvykdėme. Su nekantrumu laukiame rungtynių. Komanda pasiruošusi psichologiškai ir fiziškai, visi maksimaliai atsiduos ir parodysime gerą žaidimą. Kaip komanda esame pasiruošę tai atsakomybei. Svarbu praeiti šitą etapą. Tikime savo jėgomis, kad galime įveikti šį varžovą, bet nenorime užbėgti įvykiams už akių. Nemėgstu kažką nuvertinti prieš rungtynes. Dėsime visas pastangas, kad patektume į kitą etapą“, – kalbėjo patyręs žaidėjas.

Jis pažymėjo, jog svarbu neįsivelti į varžovų primestą žaidimą. „Pirmas įspūdis kas krito į akis stebint varžovus – tai komanda mėgstanti greitą, fizišką futbolą. Daug kovos, daug ilgų perdavimų, daug energijos atiduoda aikštėje. Mums reikia neįsivelti į jų tą žaidimą. Susitelkti į savo žaidimą, stengtis demonstruoti savo futbolą“, – teigė S. Mikoliūnas.

„Tikrai rimtas varžovas, stebėjome jų rungtynes, analizavome jų mačus. Šiaurės Airijos čempionate vyrauja fizinis, kietas futbolas, rungtynės nebus lengvas. Tai futbolas grįstas dvikovomis, yra ir kombinacinių elementų, greitas perėjimas iš gynybos į puolimą, bet tai pirmiausia jėgos futbolas“, – pabrėžė V. Čeburinas.

Praėjusiais metais „Žalgiris“ Europos taurių rungtynes žaidė be savo žiūrovų palaikymo tribūnose. Šį kartą jie galės susirinkti stadione.

„Be žiūrovų nėra to džiaugsmo, nėra tos futbolo dvasios. Žiūrovai suteikia tą jausmą. Žaidėjams tai ypač svarbu. Nusiteikimas visai kitoks, atmosfera stadione būna pakylėta“, – pabrėžė S. Mikoliūnas.

Saulius Mikoliūnas
Foto: Elvis Žaldaris

Pastaruoju metu A lygoje „Žalgiris“ iškovojo nemažai pergalių ir grįžo į pirmą turnyro lentelės vietą. Tai komandos trenerį nuteikia optimistiškai.

„Mūsų komandai su psichologija viskas bus gerai. tai žaidėme gerą atkarpą A lygoje ir tai leido vaikinams įgauti pasitikėjimo savo jėgomis“, – teigė V. Čeburinas.

Vienas komandos lyderių Hugo Videmontas paskutinių A lygos rungtynių su „Riteriais“ pabaigoje patyrė rankos lūžį. Tačiau pasak V. Čeburino, žaidėjas veržiasi į aikštę.

„Hugo yra žaidėjas, kuris į traumas nekreipia didelio dėmesio. Jei bus galimybė rungtyniauti jis žais. Žiūrėsime kaip jis jausis po paskutinės treniruotės“, – kalbėjo treneris.

V. Čeburino vardas Lietuvoje siejamas su sėkmingu pasirodymu Europoje – jo treniruota „Sūduva“ ne kartą nužengė toli tarptautinėse varžybose.

„Žinoma, ta patirtis yra, tačiau kiekvienos rungtynėse bandau atrasti raktą į pergalę prieš konkretų varžovą. Treneriui svarbu atrasti ir suprasti kokie veiksmai ir žaidimas reikalingi konkrečiose rungtynėse. Ta patirtimi bandysime ir pasinaudoti ruošiantis šiai dvikovai“, – teigė specialistas.

„Žalgirio“ ir „Linfield“ akistata vyks liepos 6 d. 20 val. LFF stadione.

Vladimiras Čeburinas
Foto: Elvis Žaldaris

Antradienį UEFA Čempionų lygos kampaniją pradėsiantis Vilniaus „Žalgiris“ susitiks su klubu, kuris turi vieną didžiausių titulų kolekcijų Europoje – daugkartiniu Šiaurės Airijos čempionu „Linfield“.

Itin gilias tradicijas turinti ekipa įkurta 1886 m. Nuo tada ji net 55 kartus laimėjo savo šalies čempionatą (pasaulio rekordas kartu su Glazgo „Rangers“), 44 kartus laimėjo taurės turnyrą.

Europos taurėse „Linfield“ turi sukaupęs didelę patirtį – Senojo žemyno turnyruose komanda dalyvauja beveik kasmet nuo 1959 m.

Praėjusį sezoną „Linfield“ Čempionų lygoje įveikė preliminarų etapą, o vėliau turėjo pripažinti minimalų Varšuvos „Legia“ (Lenkija) ir „Floriana“ (Malta) pranašumą.

Užpernai šiaurės airiai įveikė net du etapus ir buvo arti istorinio patekimo į grupių varžybas – atkrintamajame etape „Qarabaq“ (Azerbaidžanas) namuose įveiktas 3:2, bet svečiuose „Linfield“ pralaimėjo 1:2 ir iškrito dėl įvarčių išvykoje taisyklės.

Su Šiaurės Airijos atstovais „Žalgiris“ yra susitikęs triskart ir visus kartus šį barjerą įveikė. 1996 metais pranoktas Belfasto „Crusaders“ (2:0, 1:2), 2004 m. – „Portadown“ (2:2, 2:0), 2005 m. – Lisburno „Distillery“ (1:0, 1:0).