„Atsižvelgdami į dabartines aplinkybes, iš naujo svarstysime tinkamiausius žingsnius šiam projektui performuoti“, – sakoma Superlygos pareiškime.

12 stipriausių Europos futbolo klubų pirmadienį paskelbė apie naujai kuriamą Europos Superlygą.

Šeši šių klubų yra iš Anglijos, bet visi jie vėliau paskelbė pasitraukiantys. Paskutinis vėlai antradienį tai padarė „Chelsea“.

Kiek vėliau trečiadienį apie savo pasitraukimą iš Superlygos pranešė dar du klubai – Milano „Inter“ ir Madrido „Atletico“. Iš naujojo projekto 12 komandų tokiu būdu liko Madrido „Real“, „Barcelona“, Turino „Juventus“ ir „AC Milan“.

„Chelsea“ gerbėjai anksčiau antradienį buvo susirinkę prie klubo stadiono Londone „Stamford Bridge“ protestuoti, bet pasirodžius naujienoms apie klubo pasitraukimą ėmė džiūgauti.

Kiek anksčiau pasitraukus „Manchester United“, „Liverpool“, „Arsenal“, „Tottenham“ ir „Manchester City“, Superlygoje lieka šeši klubai: „Real Madrid“, „Barcelona“, „Atletico Madrid“, „AC Milan“, „Inter Milan“ ir „Juventus“.

Reakcija į Superlygą buvo pikta; politikai ir futbolo pareigūnai grasino imtis teisinių veiksmų prieš vadinamąjį purvinąjį tuziną. Šiems klubams buvo pasakyta, kad jie gali netekti teisės žaisti nacionaliniuose ir Europos čempionatuose.

Europos Komisijos pirmininkės pavaduotojas Margaritis Schinas, kuruojantis „europietiško gyvenimo būdo apsaugos“ sritį, pirmadienį pasmerkdamas 12 Europos futbolo klubų planus kurti atskirą Europos Superlygą, sakė: „Privalome ginti vertybinį Europos sporto modelį, pagrįstą įvairove ir įtraukimu.“

Europos Superlygos idėją labiausiai mėgino realizuoti Madrido „Real“ prezidentas Florentino Perezas, kuris teigė, kad šio turnyro reikia, kad „išsaugotume futbolą“.

„Tai yra F. Perezo idėja, kuria jis visus mėgino įtikinti, – BBC kalbėjo ispanų futbolo žurnalistas Guillemas Balague. – Viskas prasidėjo nuo „Manchester United“, kuris entuziastingai palaikė šią idėją. Tiesa, dabar F. Perezas jaučiasi visų šiek tiek paleistas. Su dideliu emociniu cunamiu, kuriuo užsipildė socialiniai tinklai ir Londono gatvės, atsirado daug įtampos. Matyt, iš tos didelės idėjos, nieko gero nebeišeis.

Manau, kad F. Perezo permainų siekis yra teisingas. Tai, klubams išties labai trūksta pinigų ir padarytos duomenų analizės yra preciziškos. Jauni žmonės nebežiūri 90 minučių trukmės rungtynių. Iš televizijos transliacijų pinigai mažėja ir futbolo verslo pusė turi keistis. Tik šiuo atveju tai buvo padaryta netinkamu būdu. F. Perezas pamiršo, kad reikia kalbėti su žaidėjais, fanais, kitais klubais, visais. Tai buvo prasčiausia visų laikų viešųjų ryšių kampanija“.

Buvęs „Liverpool“ gynėjas Jamie Carragheris ir buvęs „Manchester United“ kapitonas Gary Neville'as kritikavo savo buvusius klubus dėl planų dalyvauti Superlygoje.

„Sakiau, kad kai tik vienas iš tų klubų pasitrauks, tuomet visi priims sprendimą trauktis. Dabar jau viskas baigta, – „Sky Sports“ kalbėjo J. Carragheris. – Jurgenas Kloppas rėžė savo nuomonę apie tuos Superlygos planus, Taip pat Jordanas Hendersonas. Ir nieko kito savininkams neliko.

Iš tikrųjų nematau galimybių, kaip kitaip savininkai galėjo pasielgti. Negaliu prisiminti tokio laikmečio, kai visuomenė taip susivienijo dėl futbolo. Tiek daug sirgalių iš skirtingų klubų, kurie aršiai konkuruoja tarpusavyje ir netgi kimba vieni kitiems į atlapus, dabar susivienijo. Mes turėtume didžiuotis tuo“.

G. Neville'as pridėjo: „Viskas baigta. Klubų viešųjų ryšių personalas dabar skrebena sakinius, kad tik viskas atrodyti kaip įmanoma švelniau. F. Perezas mano galva turėtų būti nubaustas šimtamilijonine bauda. Tikiuosi, kad taip ir bus. Tikiuosi, kad Superlygoje likę vieni kitus „užgrauš“.