„Žalgiris“ dėl COVID-19 ligos nuo paskutinio vasario savaitgalio atsidūrė saviizoliacijoje ir į treniruotes po truputį grįžo skirtingu metu pastarosios savaitės eigoje.

Pats V. Čeburinas tik dviem dienoms iki pirmų savo A lygos rungtynių stojo prie komandos vairo. Per pora treniruočių strategui teko labiau vertinti ne kas rungtyniauja geriausiai, o kas pakankamai fiziškai pasiruošęs po ligos. Tad nenuostabu, kad ir „Žalgirio“ mechanizmas dar atrodė toli gražu ne toks, kokį norėtų matyti pats treneris ir komandos aistruoliai.

„Mus užklupusi liga nedavė galimybės kartu pasiruošti šioms rungtynėms, todėl ne viskas šiandien išėjo ne taip, kaip norėjome. Visi kartu susirinkome prieš pora dienų. Taip susiklostė aplinkybės, niekas nėra apsaugotas nuo to. Sezoną reikėjo pradėti, mes sužaidėme šitas rungtynes. Deja, ne taip kaip norėjome. Bet, manau, kad viskas yra priešakyje, rungtynes išanalizuosime, aptarsime klaidas ir važiuosime toliau“, – kalbėjo treneris.

Dvikovoje su Alytaus „Dainava“ žalgiriečiai ne kartą šiurkščiai klydo gynyboje, leido varžovams pasižymėti nuo 11 metrų bei standartinės situacijos ir turėjo vytis varžovus. Paskutinį pusvalandį tai teko daryti be vieno žaidėjo.

„Rungtynės gavosi sunkios, užsidirbome 11m. baudinį iš paprastos atakos. Vėliau išlyginome rezultatą. Pirmas kėlinys gavosi sunkus tikriausiai dėl to, kad tai tik čempionato pradžia. Antrajame kėlinyje buvome priversti žaisti ir dešimtiese. Antrą įvartį praleidome, nes žaidėjai blogai išsirinko pozicijas bei suteikė laisvo ploto varžovams, – vertino V. Čeburinas – Vėliau komanda parodė savo charakterį ir išlygino rezultatą. Komanda turi rodyti savo charakterį, nes tai yra Žalgiris. Manau, jog kitose rungtynėse komandai dar labiau reikės parodyti savo charakterį.“

Siurprizų prieš rungtynes pateikė „Dainavos“ komanda, kuri prieš antrąjį čempionato turą pasipildė tokiais Lietuvos rinktinėje patirties turinčiais žaidėjais kaip Linas Klimavičius ir Paulius Golubickas. Pirmasis pelnė įvartį, antrasis išprovokavo pražangą.

Pasak V. Čeburino, varžovus išanalizuoti nebuvo lengva, bet pirmiausia „Žalgiris“ sprendė savo problemas: „Mes daugiau galvojame apie mūsų žaidimą. Žinoma, pasiruošimą vykdome ir atsižvelgdami į stipriąsias varžovų puses.“

Saulius Mikoliūnas savo karjeroje matė daug šalto ir šilto, bet naujo 2021 metų sezono startas su „Žalgiriu“ buvo neįprastas ir jam.

36 metų veteranas prieš kelias savaites atsiėmė geriausio žaidėjo prizą, bet pirmose sezono rungtynėse A lygoje net nepasirodė startinėje sudėtyje.

Pirmas rungtynes „Žalgiris“ turėjo žaisti vasario 27 d., tačiau prieš šią dvikovą komanda dėl COVID-19 ligos protrūkio turėjo padaryti beveik poros savaičių priverstinę pertrauką.

Skirtingai prasirgę žalgiriečiai į treniruotes ruoštis atidėtam A lygos startui susirinko skirtingu metu, ne vienodos fizinės būklės. Todėl nenuostabu, kad rungtynėse su „Dainava“ komandos sudėtis atrodė ne tokia, kokią treneriai bandė kontrolinėse rungtynėse, o žaidimas ir rezultatas (2:2) nepatenkino lūkesčių.

„Treneriui buvo sunkiausia, nes per pasiruošimą planavo vienokią sudėtį. Užklupus pandemijai, buvome priversti karantinuotis, tai sutrukdė mūsų planuotam pasiruošimui. Bet yra tokia situacija turime su tuo susitaikyti, daryti korekcijas ir žiūrėti į priekį“, – po dvikovos nelengvai gaudydamas kvapą kalbėjo S. Mikoliūnas.

Jis didžiąją rungtynių dalį nuo atsarginių suolo stebėjo, kaip „Žalgiris“ praleido du įvarčius ir turėjo vytis varžovus. Anot S. Mikoliūno, žalgiriečiai negalvojo apie lengvą pergalę prieš A lygos debiutantus, tačiau darė daug neleistinų klaidų.

„Negalime prasileisti tokių įvarčių. Tas pirmas 11 metrų baudinys… Tokios klaidos… Reikia daugiau susikaupimo. Nusiteikimas tikrai buvo geras, ruošėmės atsakingai, gerbėme varžovus. Ta raudona kortelė šiek tiek davė savo minusų, nes likome dešimtiese. Tuo labiau, kad po raudonos kortelės varžovai pelnė įvartį. Atsiliepė tas, kad be buvome varžybų ritmo. Pirmos sezono rungtynės visuomet nebūna lengvos. Būna daugiau kovos, daugiau techninio broko. Tai atsiliepia žaidimui“, – vertino futbolininkas.

Jis pats žaidė tik nuo 77 minutės, tačiau atsidūręs tinkamoje vietoje tinkamu laiku 85 min. sugebėjo pelnyti rezultatą išlyginusį įvartį.

„Gerai, kad parodėme charakterį likę be vieno žaidėjo, sugebėjome išlyginti. Dėjome maksimalias pastangas pasiekti pergalei. Šį kartą nepavyko, bet nenuleidžiame galvų. Sezonas ilgas, tai dar tik pradžia. Tikiuosi, jog pasidarysime savo išvadas. Už kelių dienų laukia vėl labai rimtos rungtynės su „Riteriais“. Reikia galvoti kaip atsistatyti ir maksimaliai ruoštis kitoms rungtynėms“, – vylėsi S. Mikoliūnas.

„Žalgirio“ ir „Riterių“ akistata A lygoje vyks antradienį nuo 17 val.