32-ejų futbolininkas per savo karjerą sukaupė nemažai patirties žaisdamas Slovakijos, Vokietijos, Danijos, Izraelio klubuose.

Pastarąjį pusmetį J. Sylvestras praleido Indijos lygoje, kurios reguliarus sezonas baigėsi vasarį, „Chennaiyin“ klubo gretose.

Savo karjerą slovakas pradėjo Bratislavos „Slovan“ klube, su juo laimėjo Slovakijos lygą ir taurę. Iš jo puolėją įsigijo Zagrebo „Dinamo“. Kroatijoje puolėjas dukart laimėjo šalies čempionų vardus ir toliau iškeliavo į Vokietiją.

Aujės „Erzgebirge“ ekipoje 2013-2014 metų sezone J. Sylvestras įmušė 15 įvarčių ir tapo rezultatyviausiu Vokietijos antroje Bundeslygoje. Po tokio sėkmingo sezono futbolininko kontraktą perpirko „Nurnberg“ klubas. Vėliau jis žaidė „Paderborn“ ekipoje. Iš viso Vokietijos antrame divizione puolėjas sužaidė 112 rungtynių ir įmušė 33 įvarčius.

Nuo 2017 m. J. Sylvestras rungtyniavo Danijoje, „Aalborg“ BK gretose, vėliau Izraelyje atstovavo Jeruzalės „Beitar“, Tel Avivo „Bnei Yehuda“, „Ashdod“ ir Haifos „Hapoel“ komandoms. Su „Bnei Yehuda“ laimėjo šalies taurę.

Izraelyje ir Vokietijoje jis žaidė su lietuviais: Emilijumi Zubu ir Arvydu Novikovu.

„Esu laimingas, kad čia esu. Mane sudomino ši galimybė, nes „Žalgiris“ yra žinomas, sėkmingas klubas. Tikiuosi padėti komandai pasiekti jos tikslų, – sprendimą atvykti į Vilnių kalbėjo J. Sylvestras – Prieš atvykdamas kalbėjau su buvusiais komandos draugais – A. Novikovu ir E. Zubu. Gavau daug informacijos. Man papasakojo apie klubą, lygą, šalį.“

J. Sylvestras turi ir nemažai tarptautinių rungtynių patirties. Jis sužaidė 25 rungtynes Slovakijos jaunimo rinktinėse, o 2010-2016 m. buvo kviečiamas į šalies vyrų rinktinę ir rungtyniavo 6 susitikimuose. Per klubinę karjerą slovakas 14 kartų žaidė UEFA taurių varžybose.

Didelę karjeros dalį jis žaidė pagrindinio puolėjo pozicijoje, taip pat yra rungtyniavęs ir atakuojančiose pozicijose po puolėjais bei kraštuose. Jis pats tikino nevengiantis ir sunkaus darbo gynyboje.

„Esu puolėjas, mėgstu mušti įvarčius. Sunkiai dirbu. Tikiuosi padėti komandai įmušti, sukurti progas, taip pat sunkiai dirbti gynyboje. Viską atiduosiu komandai ir tikiuosi, kad komanda man atsakys tuo pačiu. Taip galėsime būti sėkmingi kartu“, – savo sėkmės formulę apibūdino slovakas.

Nors į sostinę jis atvyko prieš startą A lygoje, J. Sylvestras tikisi, jog daug laiko įsivažiuoti neprireiks. Kol žalgiriečiai sausį ir vasarį liejo prakaitą ruošiantis naujam sezonui, puolėjas visą žiemą rungtyniavo Indijos lygoje.

„Žalgirį“ per žiemos perėjimų laikotarpį papildė devyni žaidėjai – gynėjai Joelis Bopesu ir Dijbrilis Diaw, saugai Vilius Piliukaitis, Milanas Gamakovas, Ovidijus Verbickas ir Ogenyi Onazi, puolėjai Tomislavas Kišas ir Josipas Tadičius.

Pirmąsias oficialias rungtynes „Žalgiris“ šį sezoną žais šeštadienį, kovo 13 d. A lygoje prieš Alytaus „Dainavą“.