Su ilgus metus Lietuvoje dirbusiu treneriu iš Kazachstano sudarytas kontraktas 2021 metų sezonui su galimybe sutartį pratęsti.

55-erių V. Čeburinas į Lietuvą atvyko 2014 metais ir tapo vicečempionu su kuklia Pakruojo „Kruojos“ komanda. 2016 metais treneris persikėlė į Marijampolės „Sūduvą“.

Su „Sūduva“ jis 2017-2019 m. iškovojo tris A lygos čempionų titulus, laimėjo LFF taurę, dukart – Supertaurę, taip pat tris sezonus iš eilės pasiekė ketvirtą UEFA Europos lygos atrankos etapą. Už šiuos pasiekimus V. Čeburinas triskart išrinktas geriausiu metų treneriu Lietuvoje.

„Žalgirio“ vyriausiojo trenerio postas liko laisvas praėjusių metų gruodžio viduryje, kuomet komandą paliko Aleksejus Baga.

Pasak klubo vadovės Vilmos Venslovaitienės, vienas pagrindinių kriterijų naujo stratego paieškoje buvo sukaupta patirtis. Per tris savaites trukusią atranką vyko intensyvesnės derybos su keliais skirtingų šalių specialistais, o iš jų pasirinktas V. Čeburinas.

„Šio trenerio rezultatai Lietuvoje kalba patys už save, ne tik A lygoje, bet ir UEFA turnyruose. Taip pat jo privalumas tas, kad jis puikiai pažįsta ir „Žalgirį“, ir visą A lygos čempionatą, Lietuvos žaidėjus, todėl nuo pirmų dienų galėsime pradėti produktyvų darbą siekiant aukščiausių tikslų šiame sezone. Paskyrus naują trenerį artimiausiu metu galėsime suaktyvinti komandos komplektaciją, suderinti pasiruošimo sezonui planą“, – teigė V. Venslovaitienė.

Pats V. Čeburinas džiaugėsi galimybe po metų pertraukos sugrįžti į Lietuvą ir trenerio karjerą pratęsti čempionų gretose.

„Pastaraisiais metais mano planus pakoregavo pandemija, bet tuo pačiu turėjau galimybę daugiau laiko praleisti su šeima, kas man labai svarbu, o neseniai gavau „Žalgirio“ pasiūlymą. Pakalbėjome su klubo vadovybe ir sutarėme padirbėti kartu. Labai džiaugiuosi, kad pavyko pasiekti susitarimą su „Žalgiriu“. Tai klubas su giliomis tradicijomis ir aukštais tikslais, jame yra geras kolektyvas. Tikiuosi prie to pridėti kažką naujo ir išsaugoti nugalėtojų dvasią“, – sakė treneris.

Vladimiras Čeburinas
Foto: Saulius Čirba

V. Čeburino pavardė daugeliui futbolo žiūrovų siejosi su specifinio stiliaus futbolu, tačiau treneris patikino, kad darbą „Žalgiryje“ pradės nuo naujo lapo.

„Taip, sutinku, kad tam tikras žaidimo stilius buvo „Kruojos“, tam tikras – „Sūduvos“ komandoje. Tačiau čia laukia nauja istorija. Nemanau, kad reikės atlikti daug pakeitimų – labiau patobulinti, pridėti šį tą naujo tiek gynyboje, tiek puolime. Bet kokiu atveju, svarbiausia ne stilius, o tinkamai paruošti komandą ir su ja pasiekti rezultatą“, – pabrėžė strategas.

Pirmos oficialios rungtynės naujame sezone numatytos vasario 27 arba 28 d. Rungtynėse dėl LFF Supertaurės A lygos čempionai žalgiriečiai susitiks su taurės laimėtoju „Panevėžiu“.