Pastaruosius metus „Gorica“ klubą Kroatijoje treniravęs V. Dambrauskas perima „Ludogorec“ vairą iš Stanislavo Genčevo. Buvęs Bulgarijos rinktinės futbolininkas vadovavo komandai nuo spalio, kai iš trenerio pareigų pasitraukė čekas Pavelas Vrba.

„Lietuvis Valdas Dambrauskas – naujasis „Ludogorec“ vyriausiasis treneris. Lietuvos, Latvijos ir Kroatijos čempionatuose puikų įspūdį palikęs 43-ejų specialistas jau kelerius metus buvo „Ludogorec“ akiratyje turėdamas vieno perspektyviausių jaunųjų trenerių reputaciją.

Pastarosiomis dienomis vyko intensyvūs pokalbiai, kurių metu Dambrauskas sužavėjo „Ludogorec“ savininkus savo požiūriu į komandos žaidimą ir tobulėjimo koncepcija. Dambrauskas yra baigęs mokslus prestižiniame Londono metropolitano universitete, Anglijoje prasidėjo ir jo karjera“, – sekmadienį paskelbė „Ludogorec“ paskyra „Facebook“ tinkle.

Nors „Ludogorec“ devyniskart iš eilės tapo Bulgarijos čempionais, o užtikrintai šalies pirmenybėse pirmauja ir šiuo metu, komanda trenerius keičia itin dažnai. To priežastis – nuviliantys pasirodymai tarptautiniuose turnyruose. Šį sezoną UEFA Europos lygos J grupėje klubas liko be taškų ir užėmė paskutinę vietą.

Per pastaruosius septynerius metus „Ludogorec“ vairininkai keitėsi net 14 kartų. Dalis komandos sirgalių nusivylė dar vienu pasikviestu užsieniečiu, nes eksperimentai su treneriais iš Čekijos, Brazilijos ir Portugalijos nepasiteisino. Dalis fanų piktinosi, jog nebuvo leista ilgiau pasidarbuoti S. Genčevui, kuris vėl taps asistentu bei talkins V. Dambrauskui.

Optimizmo stokojantys Razgrado ekipos sirgaliai mano, kad V. Dambrauskas ne tik nenuvers kalnų Europoje, bet galimai ir sugadins „Ludogorec“ žygį link istorinio pasiekimo. Jei dabartiniai Bulgarijos pirmenybių lyderiai šiemet dešimtą kartą paeiliui taps čempionais, jie pagerins Sofijos CSKA rekordą.

Šiuo metu „Ludogorec“ prieš CSKA ir Plovdivo „Lokomotiv“ turi 6 taškų persvarą.

„Geriau būtumėte suteikę šansą Genčevui. Pakviestas dar vienas anonimas, kuris valgys visai gerų Bulgarijos trenerių duoną“, – rašė vienas „Ludogorec“ sirgalius.

„Abejoju, ar jis sugebės pritaikyti savo viziją „Ludogorec“ žaidime. Komandos žaidėjai mano, jog yra žvaigždės. Su tokiais dirbti yra sunku. Ko gero Dambrauskas dirbs iki balandžio vidurio, o tuomet vairą vėl perims Genčevas“, – spėliojo kitas klubo gerbėjas.

„Bus taip pat, kaip ir su Vrba. 5-6 mėnesiai ir bus atsisveikinta“, – savo prognozę pateikė fanas Radoslavas.

„Nesu nieko apie tokį trenerį girdėjęs. Iš kur jį ištraukėte?“

„Keistas pasirinkimas. Nieko gero iš lietuvio nesitikiu. Negi klubas nesuprato, kad eksperimentai su treneriais iš užsienio yra nesėkmė?“, – klausė „Ludogorec“ gerbėja Mariana.

„Genčevas turi geresnį CV“, – pastebėjo dar vienas fanas.

„Labai kuklus lietuvio CV“, – pridūrė kitas „Ludogorec“ gerbėjas.

„Toks paskyrimas reiškia, kad klubas nebeturi pinigų.“

Kai kurie Razgrado ekipos sirgaliai vertino ir lietuvio išvaizdą.

„Jis atrodo panašesnis į IT specialistą, o ne į futbolo trenerį.“

„Atrodo griežtas.“

„Turbūt yra geras specialistas. Man jis atrodo panašus į protingą žmogų“, – rašė fanas Vladimiras.

Nemažai sirgalių palinkėjo V. Dambrauskui sėkmės bei išreiškė lūkestį, kad naujasis „Ludogorec“ vairininkas sugebės nustebinti kritikus.

Anksčiau Rygos RFS treniravęs V. Dambrauskas Kroatijoje dirbo nuo 2020-ųjų vasario. Per 30 rungtynių jis iš viso pasiekė 16 pergalių.

43-ejų specialistas šį sezoną su „Gorica“ iškovojo 9 pergales, 2 kartus sužaidė lygiosiomis ir 3 kartus pralaimėjo – klubas turnyrinėje lentelėje yra trečias.

Standings provided by SofaScore LiveScore