2022 metų pasaulio pirmenybių kvalifikacijos C grupėje susikryžiuos Italijos, Šveicarijos, Šiaurės Airijos, Bulgarijos ir Lietuvos keliai.

Vertindamas burtus, R. Mancini taip pat išskyrė šveicarus, kuriuos pavadino viena blogiausių alternatyvų jo komandai iš antrojo krepšelio.

„Vienintelis privalumas, kad nereikės toli keliauti“, – sakė keturiskart planetos čempionų treneris.

Visiškai priešingai R. Mancini nusiteikęs kelionės į Vilnių atžvilgiu.

„Bus šalta“, – tiek apie akistatą su lietuviais tegalėjo pasakyti nuo 2018-ųjų „Squadra Azzurra“ vadovaujantis 56-erių specialistas, prieš tai treniravęs Sank Peterburgo „Zenit“ (Rusija) futbolininkus.

Tačiau R. Mancini reikalavo auklėtinių maksimalios koncentracijos – ypač per ateinantį kovą laukiančią trejų rungtynių seriją su kol kas dar nežinomais varžovais.

„Prarask tašką, sužaisk lygiosiomis ir jau rizikuoji. Visas rungtynes reikia laimėti. Bet negalime nuvertinti nė vienos komandos. Pavyzdžiui, Bulgarija – su ja dar nebuvo lengvo mačo. Pirmieji trys turai čia bus labai svarbūs. Tik po jų galėsime pradėti galvoti apie Europos čempionatą“, – darbus dėliojosi R. Mancini.

FIFA pasaulio čempionato atrankos C grupė

Dėl pandemijos metams atidėtos Senojo žemyno pirmenybės, kuriose dalyvaus tiek Italija, tiek Šveicarija, 2021-aisiais įsiterps į pasaulio čempionato atrankos varžybas.

Pirmus tris mačus kiekviena komanda sužais kovo pabaigoje, likusius penkis – kitą rudenį. Tvarkaraštis dar nėra paskelbtas.

C grupės favoritė Italija FIFA reitinge užima 10-ą vietą, Šveicarija yra 16-a, Šiaurės Airija – 45-a, o Bulgarija – 68-a.

Nepaisant praėjusį rudenį pagaliau nutrauktos pergalių sausros oficialiose varžybose, Lietuva FIFA rikiuotėje užima tik 129-ą poziciją.

Tiesioginius kelialapius į Katarą pelnys tik pogrupių nugalėtojai, o antrąsias vietas užimsiančios ekipos varžysis papildomame atrankos etape dėl trijų likusių Europai skirtų vietų.

Primename, kad su italais lietuviai žaidė jau šešis kartus ir keturis iš jų patyrė pralaimėjimus bendru įvarčių santykiu 0:11.

Tačiau Lietuvoje kur kas geriau prisimenamos dvejos lygiosios. 2001-aisiais metais taip pat planetos pirmenybių atrankoje Kaune komandos išsiskyrė be įvarčių, o 2006 metais Europos čempionato kvalifikacijoje Neapolyje sužaidė 1:1.

Įvartį tuomet pelnė dabartinis Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Tomas Danilevičius.

A grupė

Portugalija, Serbija, Airija, Liuksemburgas, Azerbaidžanas;

B grupė

Ispanija, Švedija, Graikija, Gruzija, Kosovas;

C grupė

Italija, Šveicarija, Šiaurės Airija, Bulgarija, Lietuva;

D grupė

Prancūzija, Ukraina, Suomija, Bosnija ir Hercegovina, Kazachstanas;

E grupė

Belgija, Velsas, Čekija, Baltarusija, Estija;

F grupė

Danija, Austrija, Škotija, Izraelis, Farerų salos, Moldova;

G grupė

Nyderlandai, Turkija, Norvegija, Juodkalnija, Latvija, Gibraltaras;

H grupė

Kroatija, Slovakija, Rusija, Slovėnia, Kipras, Malta;

I grupė

Anglija, Lenkija, Vengrija, Albanija, Andora, San Marinas

J grupė

Vokietija, Rumunija, Islandija, Šiaurės Makedonija, Armėnija, Lichtenšteinas.