C grupėje Valdo Urbono auklėtiniai varžysis su Italija, Šveicarija, Šiaurės Airija ir Bulgarija.

Grupės favoritė Italija FIFA reitinge užima 10-ą vietą, Šveicarija yra 16-a, Šiaurės Airija – 45-a, o Bulgarija – 68-a.

Nepaisant praėjusį rudenį pagaliau nutrauktos pergalių sausros oficialiose varžybose, Lietuva FIFA rikiuotėje užima tik 129-ą poziciją.

Su keturiskart pasaulio čempionais italais lietuviai žaidė jau šešis kartus ir keturis iš jų patyrė pralaimėjimus bendru įvarčių santykiu 0:11.

Tačiau Lietuvoje kur kas geriau prisimenamos dvejos lygiosios. 2001-aisiais metais taip pat planetos pirmenybių atrankoje Kaune komandos išsiskyrė be įvarčių, o 2006 metais Europos čempionato kvalifikacijoje Neapolyje sužaidė 1:1.

Įvartį tuomet pelnė dabartinis Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Tomas Danilevičius.

Su šveicarais Lietuvos rinktinė per visą istorija žaidė trejas rungtynes ir visas pralaimėjo (įvarčių santykis – 1:15).

Prieš Šiaurės Ariją patirta viena nesėkmė, dar vienas mačas baigėsi lygiosiomis, o vienintelė akistata su Bulgarija kontroliniame mače 2003 metais atnešė pralaimėjimą 0:3.

Iš C grupės komandų praėjusiame pasaulio čempionate, kurį 2018 metais priėmė Rusija, dalyvavo tik Šveicarija, tuomet pasitraukusi iš kovos aštuntfinalyje.

Bulgarija finaliniame etape paskutinį sykį pasirodė 1998 metais, Šiaurės Airija – 1986-aisiais.

Grumtynės dešimtyje grupių prasidės ateinantį kovą ir tęsis iki 2021-ųjų lapkričio.

Tiesioginius kelialapius į Katarą pelnys tik pogrupių nugalėtojai, o antrąsias vietas užimsiančios ekipos varžysis papildomame atrankos etape dėl trijų likusių Europai skirtų vietų.

A grupė

Portugalija, Serbija, Airija, Liuksemburgas, Azerbaidžanas;

B grupė

Ispanija, Švedija, Graikija, Gruzija, Kosovas;

C grupė

Italija, Šveicarija, Šiaurės Airija, Bulgarija, Lietuva;

FIFA pasaulio čempionato atrankos C grupė

D grupė

Prancūzija, Ukraina, Suomija, Bosnija ir Hercegovina, Kazachstanas;

E grupė

Belgija, Velsas, Čekija, Baltarusija, Estija;

F grupė

Danija, Austrija, Škotija, Izraelis, Farerų salos, Moldova;

G grupė

Nyderlandai, Turkija, Norvegija, Juodkalnija, Latvija, Gibraltaras;

H grupė

Kroatija, Slovakija, Rusija, Slovėnia, Kipras, Malta;

I grupė

Anglija, Lenkija, Vengrija, Albanija, Andora, San Marinas

J grupė

Vokietija, Rumunija, Islandija, Šiaurės Makedonija, Armėnija, Lichtenšteinas.