Salė, kurioje stovi Argentinos vėliava ir futbolo marškinėliais uždengtas D. Maradonos karstas, atsisveikinti norintiems argentiniečiams atidaryta ankstų ketvirtadienio rytą, 6 val.

Pagal išankstinį ceremonijos planą atsisveikinimas su legenda vyks iki 16 val. vietos laiku, tačiau jis gali būti ir pratęstas, nors dėl didelio žmonių srauto yra baiminamasi koronaviruso protrūkio.

Policijai ir greta Casa Rosada vyriausybės pastato, ir gretimose gatvėse tenka susiremti su viešosios tvarkos nesilaikiusiomis chuliganų grupelėmis, kėlusiančiomis triukšmą.

Kai kurie iš chuliganų jėga bandė prasibrauti pro apsaugines užtvaras, todėl buvo tramdomi jėga. Policija jau ne kartą naudojo ašarines dujas, yra sužeistųjų. Visgi pranešama, kad kol kas situacija kontroliuojama, nors netrūksta isteriją keliančių asmenų.

Anot Argentinos žiniasklaidos, norinčių atsisveikinti su futbolininkų žmonių skaičius gali siekti milijoną. Iš viso pačiam Buenos Airių mieste gyvena apie 3 mln. žmonių (visoje Argentinoje – 44 mln.).

60-metis D. Maradona mirė trečiadienio rytą po širdies smūgio. Neseniai jam buvo atlikta galvos operacija, pašalintas kraujo krešulys.

Pagrindiniu 1986-ųjų pasaulio čempionato herojumi tapęs D. Maradona Argentinoje yra sudievintas nepaisant kontroversiško savo gyvenimo būdo.


Tautai jis tapo vienybės simboliu ir padėjo morališkai pakilti po itin sunkaus karinės chuntos valdymo periodo, pasibaigusio pralaimėjimu Didžiąjai Britaniijai keistame kare dėl Folklandų salų.

D. Maradona bus palaidotas ketvirtadienį Buenos Airių pakraštyje esančiose kapinėse, pranešė velionio atstovas.

Jis atguls kapinėse „Jardin de Paz“ („Ramybės sodas“), kur taip pat palaidoti jo tėvai, naujienų agentūrai AFP sakė atstovas Sebastianas Sanchi.