Legendinis futbolininkas, 60-metis D. Maradona mirė trečiadienio rytą Buenos Airių priemiestyje Tigrėje, savo rezidencijoje. Ten jis leido laiką po galvos operacijos, kurios metu buvo pašalintas kraujo krešulys. Po operacijos nebuvo praėjusios nė 3 savaitės.

Kaip praneša Argentinos naujienų gigantas „Clarin“, D. Maradona buvo rastas miręs trečiadienį ryte. Mirties priežastimi laikomas širdies smūgis. Į įvykio vietą atskubėjusios medikų brigados žvaigždei niekuo padėti nebegalėjo.

Tas pats „Clarin“ portalas pažymi, kad šio mėnesio pradžioje po D. Maradonai atliktos operacijos įtampa kilo tarp legendos šeimos ir asmeninio Diego gydytojo Leopoldo Luque. Jis kartu su D. Maradona nusifotografavo netrukus po operacijos, išleidžiant legendą gydytis namo.

Socialiniuose tinkluose publikuotoje nuotraukoje šypsosi ir pats gydytojas, ir D. Maradona. Galima prisiminti, kad tas pats L. Luque po operacijos žiniasklaidą ramino tvirtindamas, kad futbolo legendos būklė yra gera, pavojus gyvybei negresia.

Anot „Clarin“, D. Maradonos artimieji nebuvo patenkinti faktu, kad ši nuotrauka pasirodė viešumoje, šeima ją laikė pakankamai kontroversiška, nes medikams neva nėra priimtina pozuoti nuotraukose su savo pacientais. Ypač, naudotis privilegija būnant šalia garsaus asmens. Be to, nuotraukoje akivaizdžiai matyti, kad D. Maradona buvo operuotas, ant jo galvos užklijuotas specialus pleistras.

L. Luque'ei teko atsiprašinėti, tačiau jis patikino, kad pats D. Maradona davę leidimą dalintis nuotrauka.

„Tikėjausi, kad ši nuotrauka padės ištrinti iš atminties kitą, kuri pasirodė, kai Diego prastai pasijuto prieš Argentinos čempionato rungtynes su „Patronato“. Ji tikrai atrodo šauniai, – kalbėjo L. Luque. – Galvojau, kad ta fotografija visiems bus priimtina, tačiau pasirodo, kad klydau. Todėl prašau atleidimo tų, kuriuos įžeidžiau ar, jų manymu, pasielgiau netinkamai“.

Anot jo, dėl nuotraukos viešinimo jis susitarė su pačiu D. Maradona: „Noriu paaiškinti, kad tai buvo ne mano sprendimas. To negaliu pats nuspręsti. Turiu daug nuotraukų su Diego.

Jis visuomet siūlydavo daugiau fotografuotis, kai paprašydavau vienos nuotraukos su juo. Žinoma, aš visuomet jam primindavau, kad esu medikas ir profesionalas, tačiau jis atsakydavo: „Nagi, baik, nusifotografuokime“. Prašau visų atleidimo, kam tai pasirodė nepriimtina“.


Argentinoje po D. Maradonos mirties paskelbtas trijų dienų gedulas. Su futbolo legenda argentiniečiai galI atsisveikinti Buenos Airėse esančioje šalies Prezidentūroje, kurioje uždarame karste yra pašarvotas futbolininko kūnas.

Manoma, kad atsisveikinti su D. Maradona ateis daugiau nei milijonas žmonių, todėl Buenos Airėse baiminamasi koronaviruso protrūkio.