Paskutinėmis Europos čempionato dalyvėmis tapo Vengrijos, Slovakijos, Škotijos ir Šiaurės Makedonijos nacionalinės komandos.

2016 metais Europos pirmenybėse, o 2018 metais ir pasaulio čempionate debiutavę Islandijos futbolininkai šįkart liko nieko nepešę – jie patyrė apmaudžią nesėkmę Vengrijoje.

Budapešte dramatiškai į Europos čempionatą prasimušė Vengrijos futbolininkai, kurie paskutinėmis minutėmis triumfavo 2:1.

Gylfi Sigurdssono įvartis 11 minutę leido islandams pirmauti beveik viso susitikimo metu, bet 88-ąją minutę rezultatą lygino Loicas Nego, o per pridėtą laiką pergalę šeimininkams įspūdingu tolimu smūgiu išplėšė Dominikas Szoboszlai.

Apmaudžios nesėkmės pavyko išvengti Slovakijos futbolininkams, kurie svečiuose per pratęsimą 2:1 palaužė Šiaurės Airijos vienuolikę.

Slovakai pirmavo po 17-ąją minutę pelnyto Jurajaus Kucka įvarčio, bet 88-ąją minutę į savo vartus įsimušė Milanas Skiriniaras.

Komandoms teko žaisti pratęsimą, bet jame sėkmė šeimininkams jau nesišypsojo – 110 minutę pergalę Slovakijai išplėšė Michalas Durisas.

Atkakliausia kova vyko Belgrade, kur Škotijos rinktinė 11 metrų baudinių serijoje palaužė šeimininkus serbus.

Škotai pirmieji veržėsi į priekį 52-ąją minutę, bet 90-ąją minutę pratęsimą išplėšė Luka Jovičiaus įvartis.

Per pratęsimą komandos nepasižymėjo, o baudinių seriją Škotija laimėjo 5:4. Vienintelis savo baudinio nerealizavo Aleksandras Mitrovičius.

Škotai paskutinį kartą Europos čempionate varžėsi 1996 metais.

Anksčiau ketvirtadienį įvykusiame mače pirmą kartą istorijoje dalyvavimą Europos čempionate užsitikrino Šiaurės Makedonija, kuri 1:0 eliminavo Sakartvelą.

Iš 2020-ųjų į 2021-uosius perkeltas Europos futbolo čempionatas vyks kitų metų birželio – liepos mėnesiais. Pagal pirminį planą čempionatas turėjo vykti 12 skirtingų šalių. Kol kas galutinis sprendimas dėl jo vykdymo vietos nėra priimtas.

Čempionate dalyvaus 24 komandos. Nors yra perkeltas, čempionatas vis tiek turi Euro 2020 pavadinimą.