Rezultatyviausių visų laikų ekipos žaidėjų sąraše 29-erių atakuojantis saugas pakilo į trečią vietą, kuria dalinasi su Edgaru Jankausku (po 10 įvarčių).

14-ą min. A. Novikovas pakartotiniu smūgiu pataikė į Estijos saugą Mattiasą Kaitą, nuo kurio krūtinės atšokęs kamuolys rikošetu nuskriejo į vartus.

32-ą min. taip pat pakartotiniu bandymu pirmąjį karjeros įvartį atstovaujant nacionalinei ekipai pelnė Gratas Sirgėdas. Prieš tai Donatas Kazlauskas smūgiavo į virpstą.

Vos po kelių minučių kamuolys atsidūrė ir Lietuvos rinktinės vartų tinkle. Tačiau arbitras iš Suomijos įvarčio neįskaitė užfiksavęs nuošalę estų kapitonui Martenui Kuuskui.

Prieš rungtynių pertrauką dar labiau nuliūdinti šeimininkus galėjo Justas Lasickas, bet vienas prieš vieną nesugebėjo įveikti vartininko Matvei Igoneno.

Vis dėlto jau pirmą antro kėlinio minutę triuškinamą persvarą sukūrė A. Novikovas.

Netrukus vienas Valdo Urbono treniruojamos ekipos lyderių buvo pakeistas, o kitoje aikštės pusėje pasyviu gynėjų žaidimu pasinaudojęs Pavelas Marinas sušvelnino skirtumą.

Keitimų lavina išderino abiejų komandų žaidimą, ir rezultatas nebepakito – svečiai laimėjo antrą kartą iš eilės.

Pastarąjį sykį dvi pergales paeiliui – oficialiose ar draugiškose rungtynėse – lietuviams buvo pavykę pasiekti 2014 metais. Tuomet Europos čempionato atrankoje 2:0 įveiktas San Marinas ir 1:0 – tie patys estai.

Daugiau nei vieną įvartį per rungtynes Lietuvos ekipa nepajėgė įmušti nuo 2016 metų, kai 2:0 pranoko Maltą. O triskart pasižymėti nebuvo pavykę nuo pat 2011-ųjų kontrolinės akistatos su Armėnija (3:0).

Paskutinį kartą Lietuvos ir Estijos ekipos žaidė 2018 metais Baltijos taurės turnyre, kuomet pergalę 2:0 iškovojo estai.

Per visą istoriją šios dvi komandos buvo susitikusios 59 kartus: 28 sykius laimėjo lietuviai, 21 – estai, 10 dvikovų baigėsi lygiosiomis.

Ateinantį sekmadienį lietuviai pratęs pasirodymą UEFA Tautų lygoje namuose priimdami Baltarusiją. Spalio 14 d. laukia dar vienos C diviziono 4-os grupės rungtynės savoje aikštėje su Albanija.

Primename, kad rugsėjį pirmuose turuose Lietuvos rinktinė namie nusileido Kazachstanui (0:2) ir išvykoje netikėtai įveikė Albaniją (1:0).

Estija 1 – 3 Lietuva
14' [0 – 1] Arvydas Novikovas
32' [0 – 2] Gratas Sirgėdas
46' [0 – 3] Arvydas Novikovas
58' [1 – 3] Pavelas Marinas

Lietuvos rinktinės starto sudėtis: Tomas Švedkauskas; Mindaugas Palionis, Edvinas Girdvainis, Saulius Mikoliūnas, Egidijus Vaitkūnas; Domantas Šimkus, Modestas Vorobjovas, Gratas Sirgėdas, Arvydas Novikovas, Justas Lasickas; Donatas Kazlauskas.