Įprasta praktika tokia, kad sugrįžimai po Europos turnyrų į nacionalines pirmenybes nėra lengvi, tačiau šiemet laiko klaidoms paprasčiausiai nebėra.

„Šis kartas kitoks, nes liko labai mažai rungtynių. Ar bus lengviau? Tikiuosi. Naujasis treneris sustygavo mūsų žaidimą, visi žaidėjai aikštėje jaučiasi geriau ir tiki, kad paskutinis sezono etapas bus sėkmingesnis“, – motyvacijos nestokojo „Riterių“ kapitonas Tadas Simaitis.

Riterių epopėja šių metų Europos lygos atrankoje truko du etapus – tai yra geriau nei pernai, tačiau blogiau nei 2017 ar 2018 metais. Galime prisiminti, jog pirmojo etapo rungtynės prieš šiaurės airių „Derry City“ buvo labai permainingos, o antrajame rate patirtą pralaimėjimą prieš Libereco „Slovan“ lėmė labai prastas pirmasis rungtynių kėlinys.

„Kamuolys apvalus, todėl jei ne ta bloga pirma rungtynių prieš „Slovan“ pusė, galėjo atsitikti taip, kad dabar ruoštumėmės ne „Sūduvai“, o kelionei į Rumuniją tam, kad sužaistumėm trečiojo atrankos etapo rungtynes. Aišku, „Slovan“ yra puiki komanda, ji tądien žaidė geriau ir pelnytai nugalėjo“, – prisiminimais dalijosi pirmojo UEFA Europos lygos atrankos etapo pergalės prieš „Derry City“ didvyris Gytis Paulauskas.

Sugrįžimas į A lygą „Riteriams“ bus pakankamai skausmingas, nes dėl diskvalifikacijų komandai negalės padėti Donatas Kazlauskas, Mindaugas Grigaravičius ir Lajo Traore. Taip pat treniruotėse kol kas nedalyvauja traumas patyrę Aleksandras Levšinas, Michaelas Thuique ir Justinas Marazas.

Kalbant apie „Sūduvą“, Lietuvos čempionai šias rungtynes žais prabėgus mažiau nei trims paroms nuo paskutiniųjų rungtynių UEFA Europos lygos turnyre bei kelionės iš Suomijos.

„Tikrai nemanau, kad kažką keis faktas, jog „Sūduva“ bus po rungtynių Europoje. Visi žinome, kokios svarbos „Sūduvai“ dabar kiekvienos rungtynės, todėl neabejojame jų maksimaliu atsinešimu į būsimą dvikovą. Kalbant apie mus, tai diskvalifikacijos ir traumos džiuginti negali. Tačiau tokiais atvejais atsiranda šansas kitiems, kurie privalo atsiduoti šimtu procentų ir įrodyti, kad starto sudėties yra verti“, – kalbėjo T. Simaitis.

„Aš taip pat manau, kad labai didelių korekcijų žaidime nepadarys nei „Sūduvos“ rungtynės ketvirtadienį, nei mūsų diskvalifikacijos. „Sūduva“ negali arčiau savęs prisileisti „Žalgirio“, mums, siekiant ketvirtos vietos, reikia galvoti ir apie taškus Marijampolėje. Manau, kad rungtynės bus kovingos ir lengvų taškų niekas nedovanos.

Mes klysti nebegalime. Kartais tai būna našta, o kartais privalumas. Mūsų žaidėjai puikiai supranta, kur dabar esame ir kur norime būti. Per rungtynes su „Slovan“ mes bijojome klysti ir nebandėme žaisti taip, kaip mokame ir galime. Viskas slypi pasitikėjime ir komandiniame žaidime. Tiek prieš „Derry City“, tiek prieš „Žalgirį“, tiek antrąjane kėlinyje prieš „Slovan“ įrodėme, jog kovojant vienam už kitą, daug kas yra įmanoma“, – pridūrė G. Paulauskas.

„Riteriai“ į kito sezono UEFA Europos lygos traukinį gali įšokti ir per A lygą, ir per LFF taurę. Kuris būdas lengvesnis?

„Žiūrint į istoriją – per čempionatą. Labai retas atvejis, kai Lietuvoje komanda į Europos lygos atranką patenka per LFF taurės turnyrą. Atvykęs treneris Tommi savo darbą padarė, dabar liko mums, žaidėjams, pradėti laimėti savąsias rungtynes. Suprantame, kad lengva nebus, bet faktas, kad dar galime laimėti taurę, motyvuoja visą klubą“, – užtikrintai pokalbį apibendrino T. Simaitis.

Po rungtynių Marijampolėje, „Riterių“ lauks dvejos A lygos namų rungtynės su Gargždų „Banga“ ir „Panevėžiu“. Paskutinioji dvikova bus žaidžiama išvykoje prieš „Kauno Žalgirį“. LFF taurės pusfinalyje „Riteriai“ išvykoje susikaus su „Panevėžio“ klubu.