Lietuvos futbolo rinktinė ir toliau žais UEFA Tautų lygos C divizione. Lietuviai pateko į 4 grupę, kurioje mūsiškių varžovais bus Albanijos, Kazachstano ir Baltarusijos futbolininkai.

Pirmosios dvejos rungtynės laukia jau pirmąją rugsėjo savaitę. Rugsėjo 4-ąją Vilniuje viešės Kazachstano rinktinė, o rugsėjo 7-ąją lietuviai Tiranoje žais su aikštės šeimininke Albanija.

„Verčiame naują lapą 2020-ųjų kalendoriuje. Tautų lyga yra oficialus UEFA turnyras ir tai įpareigoja mus rimtai ruoštis turnyrui. Žinoma, bendra situacija turėjo įtakos komandos komplektavimui ir renkantis žaidėjus, tačiau lieku įsitikinęs, kad žaidimas rinktinėje išlieka kiekvieno futbolininko siekiamybė“, – penktadienį vykusioje spaudos konferencijoje sakė V. Urbonas.

Rinktinės sudėtyje šį kartą nematysime visos grupės gerai pažįstamų futbolininkų.

„Vartininkui Ernestui Šetkui neleidžia atvykti šeiminės aplinkybės, Emilijus Zubas neseniai pakeitė klubą ir jam trūksta žaidimo praktikos.

Gynėjų pozicijoje norėjosi išvysti Beną Šatkų, bet įtakos turėjo kontrakto klausimai – jis pradėjo treniruotis vėliau, gal spalį-lapkritį jį jau pasikviesime.

Saugų linijoje nėra Vyktino Slivkos, Arvydo Novikovo ir Pauliaus Golubicko. Vykintas be kontrakto ir be klubo, taigi ir be treniruočių, Arvydas taip pat neseniai pakeitė klubą, turėjo sveikatos problemų ir vos pradėjo treniruotes, Paulius taip pat dar negali dirbti visa jėga, visų pirma laukiame jo sugrįžimo į Kroatijos klubo sudėtį.

Puolėjų grandyje nėra Deimanto Petravičiaus ir Nerijaus Valskio – jie taip pat neturi atitinkamo paruoštumo ir vietoje jų buvo pasirinkti kiti žaidėjai“, – situaciją apžvelgė V. Urbonas.

Rinktinės treneris pripažino apgailestaujantis dėl susidariusios situacijos A lygoje, kurioje žaidžia vos 6 komandos, o komandos lyderės remiasi ne vietiniais žaidėjais, o legionieriais.

„Per šias keletą savaičių matėme UEFA klubines kovas. Mūsų klubai žaidė su Estijos komandomis, kuriose rungtyniauja beveik vien estai. Ir tiek Talino „Flora“, tiek „Paide“ buvo konkurencingos ekipos Marijampolės „Sūduvai“ ir Vilniaus „Žalgiriui“.

Kodėl Estijoje tokia situacija, yra eilė priežasčių. Šią akimirką nesinori leisti į platesnes diskusijas, bet Estijoje prioritetai labai aiškūs – ten yra požiūris į savus žaidėjus, legionierių apribojimas, tam tikras nacionalinis orumas. O mes turime tokią situaciją, kad iš Lietuvos čempionų komandos „Sūduvos“ į rinktinę negaliu pakviesti nė vieno žaidėjo, tai nelengva konstatuoti. Ir tai tik patvirtina faktą, kad su mūsų vidiniais resursais situacija nėra gera“, – pažymėjo V. Urbonas.

Galima prisiminti, kad Čempionų lygos rungtynėse su „Flora“ estai išrikiavo vien iš vietos žaidėjų sudarytą sudėtį, o „Sūduvos“ komandos starto vienuolikėje buvo vos 3 lietuviai (dar 2 – ant atsarginių suolo). Kitose Čempionų lygos rungtynėse su Tel Avivo „Maccabi“ marijampoliečiai starto sudėtyje turėjo tik 2 futbolininkus lietuvius.

„Apskritai reikia kiekybine prasme bandyti išauginti A lygą, nes turimos šešios komandos – itin apribota situacija. Mes visi suprantame futbolo bendruomenės norą matyti rezultatus, laiminčią rinktinę, bet turime padėti kažkokius pamatus ir žingsnius, kad galėtume tikėtis rezultatų. Reikia ugdyti jaunuosius žaidėjus“, – akcentavo Ž. Urbonas.

Kalbėdamas apie rinktinės šansus treneris pažymėjo, kad šioje Tautų lygos grupėje galima kovoti dėl pergalių.

„Manau, kad šio sezono tautų lygos grupė leidžia žiūrėti į ateitį šviesiau ir aš tikiuosi, kad galėsime kovoti dėl pergalių. Kazachstanas, Albanija – geros komandos, bet visgi tai nėra Portugalija ar Ukraina. Viską pradėsime nuo nulio“, – teigė jis.

Nacionalinės rinktinės
sudėtis:

Vartininkai:

Džiugas Bartkus („Kiryat Shmona“, Izraelis);

Tomas Švedkauskas („Lommel SK“, Bulgarija);

Edvinas Gertmonas (FK „Žalgiris“, Vilnius);

Gynėjai:

Rolandas Baravykas („Nea Salamis“, Kipras);

Mindaugas Palionis („Regensburg“, Vokietija);

Linas Klimavičius (Be klubo);

Egidijus Vaitkūnas (FK „Kauno Žalgiris“, Kaunas);

Edvinas Girdvainis („KFC Eerdingen 05“, Vokietija);

Saulius Mikoliūnas (FK „Žalgiris“, Vilnius);

Dominykas Barauskas (FK „Riteriai“, Vilnius);

Markas Beneta („Zaglebie Sosnowiec“, Lenkija);

Saugai:

Domantas Šimkus (FK „Žalgiris“, Vilnius);

Modestas Vorobjovas (FK „Žalgiris“, Vilnius);

Donatas Kazlauskas (FK „Riteriai“, Vilnius);

Justas Lasickas (FK „Voždovac“, Serbija);

Martynas Dapkus (FK „Kauno Žalgiris“, Kaunas);

Domantas Antanavičius (NK „Celje“, Slovėnija);

Ovidijus Verbickas (FK „Taraz“, Kazachstanas);

Gratas Sirgėdas (FK „Kauno Žalgiris“, Kaunas);

Tautvydas Eliošius (FK „Panevėžys“, Panevėžys);

Danielis Romanovskis (FC „Olimpik Doneck“, Ukraina);

Puolėjai:

Fiodoras Černychas (Be klubo);

Karolis Laukžemis (NK „Istra 1961“, Kroatija)