LFF prezidento rinkimuose buvo iškeltos dvi kandidatūros – nuo 2017 metų pareigas einančio T. Danilevičiaus bei Vilniaus regiono futbolo sąjungos vadovo Pauliaus Malžinsko.

Slaptai vykusio balsavimo metu T. Danilevičius sulaukė 71 balso. P. Malžinską palaikė 6 delegatai.

Konferencija prasidėjo kurioziškai. Po įžanginės T. Danilevičiaus kalbos sveikinimo žodžius vaizdo skambučiu tarė UEFA bei FIFA atstovai, tačiau savo kalbų metu girdėdami vertėjo balsą svečiai sutriko – jie nesuprato, ar Vilniuje susirinkę konferencijos dalyviai juos girdi.

Vertėjo pertraukinėtas FIFA atstovas savo kalbą pradėti mėgino apie 5 minutes.

Prasidėjus konferencijai, P. Malžinskas pasiūlė konferencijos reglamento pasikeitimus, tačiau LFF advokatas Algimantas Šindeikis paaiškino, jog pasiūlytas pakeitimas prieštarauja organizacijos įstatams.

Vėliau konferencijos dalyviai svarstė federacijai svarbius klausimus, o apie 14 val. prasidėjo kandidatų į LFF prezidentus pasisakymai. Pirmasis į klausimus atsakinėjo P. Malžinskas.

Jam klausimą uždavė ir LFF viceprezidentas Arūnas Pukelis, kuris kaip ir kiti delegatai kritikavo P. Malžinską už dalyvavimą Skirmanto Malinausko laidoje.

Daugybės klausimų sulaukęs P. Malžinskas į juos atsakinėjo beveik valandą. Po jo pasisakęs T. Danilevičius sulaukė tik vieno klausimo ir Rimanto Žvingilo palinkėjimo netapti „politine kekše“.

Panašiai prieš tai buvo pavadintas P. Malžinskas, sulaukęs klausimų apie dalyvavimą rinkimuose į Seimą. Teisėjas ir inspektorius Sergejus Slyva „nenorėdamas įžeisti moterų“ buvusį kolegą pavadino „pigia preke“.

S. Slyva taip pat pareiškė, jog P. Malžinskas „nėra toks skaidrus, kokiu dedasi“ bei prašė jo prisipažinti apie neskaidrumą dirbant teisėjo darbą.

Konferencijos pabaigoje Benjaminui Zelkevičiui buvo suteiktas LFF garbės prezidento vardas. Legendinis futbolininkas ir treneris dėkojo už šį titulą bei dalino patarimus žurnalistams – ragino nekritikuoti bei „neuždaryti durų žmonėms, kurie nori padėti Lietuvos futbolui“.

„Benjaminas Zelkevičius yra pavyzdinis Lietuvos futbolo atstovas, kurio dėka Lietuvos futbole užaugo net kelios skirtingos futbolininkų kartos. Jis yra profesionalumo, etikos ir meilės futbolui pavyzdys, todėl be galo džiaugiamės, galėdami jam suteikti LFF Garbės Prezidento vardą.

Tai yra pirmasis toks titulas LFF istorijoje ir, tikėkimės, ne paskutinis. Šiandien kartu su visa Lietuvos futbolo bendruomene galime pasidžiaugti už Benjaminą ir palinkėti, kad meilė futbolui širdyje rusentų dar stipriau“, – teigė LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.