Atitinkamo dydžio paramos buvo paskirtos šiems klubams:

FK „Šilutė“; FK „Neptūnas“; FK „Babrungas“; FK „Tauras“; FK „Utenos Utenis“; FM „Ateitis“; FK „Saned“; Šiaulių FA „Šiauliai“; Telšių FC „Džiugas“; Alytaus DFK „Dainava“; FK „Hegelmann Litauen“; FK „Jonava“; Gargždų FK „Banga“; Kretingos FK „Minija“; Kėdainių FK „Nevėžis“; Mažeikių FK „Atmosfera“; Vilniaus „BFA“.

Parama buvo paskirta kompensacijos principu, tad klubams galės būti užskaityti legionierių mokesčiai, LFF drausiminės baudos ar kiti atsiradę finansiniai įsipareigojimai Lietuvos futbolo federacijai. Ši kompensacija galės būti panaudota iki 2020-12-31.

LFF pasilieka teisę sustabdyti piniginę paramą, jeigu klubui buvo anuliuota licencija, buvo šiurkščiai pažeistos LFF klubų licecncijavimo taisyklės, pradėtas tyrimas dėl sutartų rungtynių ar klubas nebendradarbiauja su LFF.

COVID-19 darbo grupės posėdžiai bus organizuojami iki 2020 m. pabaigos, kuriuose gali būti priimti papildomi su paramos skyrimu, jos dydžiu ir kitais susijusiais sprendimais.

„Pandemija kirto per kišenę visam sporto pasauliui, natūralu, kad futbolas nėra išimtis. Dar karantino laikotarpiu diskutavome tiek su Vykdomojo komiteto nariais, tiek su lygų atstovais, norėdami padėti klubams tokiu sudėtingu laikotarpiu. Po ilgų diskusijų priėjome bendrą nutarimą, kad skirsime klubams paramą iš Lietuvos futbolo federacijos biudžeto.

Ši parama bus skiriama tik licencijavimo kriterijus atitinkantiems klubams, todėl tai taps savotiška motyvacija tiems klubams, kurie dar tik siekia įvykdyti licencijavimo kriterijus“, – teigė LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

LFF licencijuotiems klubams kompensuos teisėjavimo kaštus


Birželio 30 d. LFF Vykdomojo komiteto metu (VK) buvo priimtas sprendimas dėl 2021 m. ir 2022 m. sezono teisėjavimo kaštų padengimo – A lygos, LFF I lygos, LFF II lygos ir LFF taurės varžybose dalyvausiantiems bei licencijas įgijusiems klubams kompensuoti pirmenybių teisėjavimo mokestį.

Teisėjavimo kaštai taip pat bus kompensuojami Lietuvos moterų A lygos, LMFA I lygos varžybose bei Lietuvos merginų elitinėje lygoje.

„Teisėjavimo kaštai sudaro ženklią, ypač mažesnių klubų biudžeto dalį, todėl iškėlėme šį klausimą, aptarėme galimybes ir buvo priimtas sprendimas, kad federacija gali prisidėti prie šių kaštų kompensavimo“, – apie sprendimą kalbėjo LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Tuo tarpu 2020 m. sezone teisėjavimo mokestis bus kompensuotas visoms licencijuotoms A lygos, LFF I lygos, LFF II lygos ir LFF taurės varžybų komandoms, įskaitant klubų dublerines ir dukterines komandas.