„Bayern“ neseniai tapo Vokietijos čempionato nugalėtoju. Pernai taurės turnyro finale Bavarijos klubas 3:0 palaužė „Leipzig“ futbolininkus.

„Bayer“ ekipa stengsis nuplauti apmaudo kartėlį – praėjusį savaitgalį ji paskutiniame Vokietijos pirmenybių ture nesugebėjo pakilti iki ketvirtosios vietos, liko penkta ir nepateko į UEFA Čempionų lygą. „Bayer“ dviem taškais atsiliko nuo ketvirtojoje pozicijoje likusios Menchengladbacho „Borussia“ komandos.

Tuo tarpu „Bayern“ artimiausią persekiotoją Dortmundo „Borussia“ aplenkė 13 taškų. Paskutiniame Bundeslygos ture „Bayer“ savo aikštėje 1:0 įveikė „Mainz“ komandą, o „Bayern“ svečiuose 4:0 sudorojo „Wolfsburg“ .

Leverkuzeno klubas Vokietijos taurę yra laimėjęs tik vieną kartą – 1993 metais. „Bayern“ žaidėjai šį trofėjų į viršų kėlė net 19 sykių. Tai rekordas. Bavarams tai bus 24-asis finalas, o „Bayer“ – tik 4-asis.

„DFB-Pokal“ lemiamoje dvikovoje šios ekipos tarpusavyje galynėsis pirmą kartą turnyro istorijoje. „Bayern“ ir „Bayer“ tris kartus yra susitikusios kituose etapuose – 2009, 2015 ir 2018 metais. Dviejuose mačuose pajėgesnis buvo Miuncheno klubas, viename – Lėverkuzeno.

Šį sezoną taurės varžybų pusfinalyje „Bayern“ 2:1 privertė pasiduoti Frankfurto „Eintracht“ futbolininkus, o „Bayer“ 3:0 nepaliko vilčių ketvirtosios lygos „Saarbrucken“ klubui.

Šio sezono Vokietijos Bundeslygoje komandos apsikeitė pergalėmis. Triumfavo svečiuose žaidusios ekipos Miunchene 2:1 pergalę šventė „Bayer“, o Lėverkuzene 4:2 – „Bayern“. Per pastarąsias ketverias tarpusavio rungtynes Bundeslygoje abu klubai laimėjo po du sykius.

Vokietijos taurės varžybų finalą nuo 20.50 val. tiesiogiai rodys „TV3 Sport“ kanalas ir vaizdo transliacijų internetu platforma „Go3“.