„Jei norime siekti aukštesnių rezultatų, toks žingsnis paprasčiausiai yra neišvengiamas. Visas pasaulis tai daro, turime daryti ir mes“, – naujieną pristatė „Ateities“ sporto direktorius Benjaminas Zelkevičius.

„Kaip mokykla negalime stovėti vietoje, dėl to ir buvo priimtas toks sprendimas. Kadangi esame užmezgę artimus ryšius su tokiomis top lygio akademijomis kaip Bergamo „Atalanta“ ar Dortmundo „Borussia“, tikimės, kad adaptuotis naujoje srityje nebus labai sudėtinga. Be to, reikia įvertinti ir tai, kad akademijos užuomazgų mūsų mokykloje pastaraisiais metais jau buvo“, – legendiniam treneriui antrino „Ateities“ vadovas Dainius Gudaitis.

Lietuvoje netrūksta būrelių ar mokyklų, kurios savo pavadinime naudoja akademijos vardą. Anot B. Zelkevičiaus, tie vardai taip lengvai neturėtų būti suteikiami. Be to, kalbėdamas apie „Ateities“ projektą, treneris pažymi, kad ne žodžiais, o darbais stengsis įrodyti, kad būsima akademija savo vardo yra nusipelniusi.

„Mūsų šalyje labai daug kas kalba, tačiau nieko nedaro. Todėl ir nusprendėme veikti. Norime ne tik užimamų vietų, tačiau ir to, kad vaikai turėtų tvirtus techninius pagrindus, fizinio pasirengimo pagrindus. Norime, kad tai būtų ne tik laisvalaikio, bet ir meistriškumo kalvė.

Mes nesame naivūs ir puikiai suprantame, kad nebus taip, jog visi galės siekti meistriškumo, žaisti Elitinėje lygoje. Tačiau tam ir reikalinga atranka. Tik ji mus gali vesti pirmyn. Gerų rezultatų gali pasiekti tik tie vaikai, kurie yra talentingi ir treniruojasi su tokiais pačiais talentingais.

Pasakysiu pavyzdį iš ankstesnių laikų. Jei mes su „Žalgiriu“ būtumėm žaidę ne TSRS čempionate, o Lietuvoje, tai mes nebūtumėm turėję nei olimpinių čempionų, nei universiados nugalėtojų, nei panašiai. Konkurencija tuomet buvo milžiniška. Tiek norint patekti į komandą, tiek besivaržant su fantastiško lygio komandomis.

Tai va, grįžtant prie vaikų, ir dabar viskas gražu, geras užimtumas, vaikai vystosi fiziškai, jie įpranta pakovoti dėl savęs.. tos savybės bus jiems reikalingos gyvenime. Tačiau jei mes kalbame apie akademinį lygmenį, tai šio vardo reikia nusipelnyti.

Lietuvoje šiuo metu yra apie 20 akademijų. Absurdas. Su tokiu skaičiumi mes turėtume rinktinėms paruošti tiek žaidėjų, kad treneriai turėtų vargo, kaip atsirinkti pačius pačiausius. Tas pats ir su treneriais. Lietuva jau dabar turi tiek PRO licencijų trenerių, tačiau kur jie?

Futbolas yra labai paprastas ir tuo pačiu labai sudėtingas žaidimas. Nieko naujo čia išradinėti nereikia – jei treneris tikrai mylės savo darbą, mylės vaikus ir sugebės juose įžvelgti jų talentą, tada atsiras ir rezultatas“, – kalbėjo B. Zelkevičius.

„Ateitis“ yra pirmoji savarankiška futbolo mokykla Lietuvoje. Per dvidešimt metų ekipa išaugino ne vieną čempionų kartą, taip pat Lietuvos rinktinės žaidėją Justiną Marazą. Mokykla jau daugiau nei dešimtmetį rengia didžiausią Rytų Europoje tarptautinį vaikų futbolo turnyrą „Ateitis CUP“.