Šį kartą dėl smulkių traumų rungtynes praleido Richlordas Enninas ir Hugo Videmontas, tačiau jau rungtyniavo Liviu Antalis. Jam tai buvo pirmosios rungtynės šiame pasirengimo cikle.

Nuo pat pirmųjų minučių „Žalgirio“ sudėtyje debiutavo tik ketvirtadienio naktį į Lietuvą atvykęs Ivanas Tatomirovičius, kuris vidurio gynėjų porą sudarė su Nemanja Ljubisavljevičiumi. Marko Karamarko mačą pradėjo dešinio saugo pozicijoje, tuo tarpu Saulius Mikoliūnas žaidė gynybos krašte. Startinėje sudėtyje pirmą kartą atraminių saugų porą sudarė Karolis Uzėla ir Mantas Kuklys, o virš jų startavo Higoris Vidalis. Liviu Antalis dvikovą pradėjo atakos smaigalyje.

Į „Sportimos“ areną šeštadienio vakarą susirinko keli šimtai futbolo gerbėjų, kurie nuo pirmų minučių išvydo aktyvų žalgiriečių žaidimą. Sužaidus 11 min. Mantas Kuklys atliko puikų perdavimą gynėjui už nugaros ir L. Antalis atsidūrė praktiškai vienas prieš vartininką, tačiau tinkamai nepataikė į kamuolį.

Vos po kelių minučių L. Antalis sulaukė tolimo perdavimo į baudos aikštelę. Rumunas sustabdė kamuolį ir rengėsi smūgiuoti į vartus, kai jį nugriovė varžovas. Pats L. Antalis atliko baudinį, tačiau kamuolys atsimušė į virpstą.

Šeimininkai ir toliau nemažino apsukų – dar po kelių minučių L. Antalis iš baudos aikštelės prieigų smūgiavo visai greta vartų kampo.

20 min. iš toli pavojingai mušė S. Mikoliūnas, o 30 min. smūgiu galva arti tikslo buvo I. Tatomirovičius, tačiau „Neman“ vartininkas buvo savo vietoje.

Vienintelis kartas, kai pirmajame kėlinyje kilo rimta grėsmė žalgiriečių vartams, buvo varžovų stiprus šūvis iš toli 32 min.

Kėlinio pabaigoje komandos pavojingų progų nesukūrė ir komandos išėjo ilsėtis švieslentėje degant rezultatui 0:0.

Po pertraukos A. Baga tradiciškai pakeitė vartininką – į vartus stojo Martinas Berkovecas. 51 min. labai arti tikslo buvo H. Vidalis, po kurio atlikto baudos smūgio kamuolys praskriejo visai greta virpsto.

Netrukus savo pasirodymą baigė S. Mikoliūnas, vietoje kurio į aikštę žengė Gustas Jarusevičius. Tai reiškė, kad į krašto gynėjo poziciją atsitraukė M. Karamarko.

57 min. šeimininkai išsiveržė į priekį. L. Antalis sulaukė perdavimo į plotą, iš dešiniojo krašto atliko aštrų perdavimą arčiau vartų, kur buvęs M. Vareika nuginklavo vartininką – 1:0!

Tiesa, jei ne M. Berkovecas, džiaugsmas galėjo trukti labai trumpai – vos po minutės „Neman“ puolėjas atsidūrė vienas prieš vartininką, tačiau nei pirmu, nei antru smūgiu pramušti „Žalgirio“ sienos nesugebėjo.

Iki rungtynių pabaigos likus 10 min. „Žalgirio“ gretose debiutavo jaunasis Motiejus Burba. Galimybės pasireikšti sulaukė ir Adomas Ankudinovas, tačiau net gausūs keitimai neišderino žaidimo. Paskutinę minutę iš arti kamuolį į vartus nukreipė Domantas Šimkus taip padėdamas tašką bet kokiai intrigai.

„Žalgiris“ laimėjo 2:0 ir šventė trečiąją pergalę pasirengimo cikle. Kitas rungtynes žalgiriečiai vasario 15 d. vėl žais su „Neman“, tačiau šį kartą susitikimas vyks Gardine.

„Žalgiris“: E. Gertmonas (45' M. Berkovecas), D. Slijngardas, I. Tatomirovičius (69' K. Bolha), N. Ljubisavljevičius, S. Mikoliūnas (53' G. Jarusevičius), M. Kuklys, K. Uzėla (83' A. Ankudinovas), H. Vidalis (64' D. Šimkus), M. Vareika, M. Karamarko, L. Antalis (76' M. Burba).

View this post on Instagram

Įtikinama pergalė 2:0 prieš @fcneman 🙏💚 Įvarčius pelnė @vareika7 ir @domantas.simkus #fczalgiris
A post shared by Vilniaus Žalgiris (@fkzalgiris) on Feb 8, 2020 at 11:55am PST