„Be abejo, neeilinis pasiekimas, bet labai nėra kuo džiaugtis, nes abejas rungtynes pralaimėjome. Vertinant tuos įvarčius kaip faktą, tai susidėjo daug dalykų – visų pirma, „Sūduvos“ žygis Europoje. Jei ne tai, tas rungtynes būtumėm sužaidę rugsėjį ir šiuo klausimu nebūtų ką kalbėti. Kitas dalykas – jei rinktinėje būčiau žaidęs daugiau laiko, tikėtina, kad su „Sūduva“ būčiau net neregistruotas. Futbole daug dalykų lemia detalės“, – savo pasiekimo pernelyg nesureikšmino D. Kazlauskas.

Priminame, kad atrankos į Europos čempionatą rungtynėse prieš Serbiją saugas į aikštę žengė 73-iąją minutę, o vos po šešių minučių pelnė gražų įvartį. Antradienį dvikovoje su „Sūduva“ D. Kazlauskas žaidė nuo rungtynių pradžios ir pasižymėjo po varžovų bandymo daryti dirbtinę nuošalę.

D. Kazlauskui šis įvartis buvo devintasis šio sezono A lygoje – jis užtikrintai išlieka rezultatyviausiu lietuviu nacionalinėse pirmenybėse. Virš jo sąraše – keturi legionieriai iš „Žalgirio“,„Sūduvos“ ir „Riterių“.

„Jei atvirai, nežinau, ar turėčiau tuo labai džiaugtis. Vienas dalykas – pirmiau žiūriu ne į asmeninius, o į komandinius rezultatus, antra vertus – taip, kaip atsimenu visus įmuštus įvarčius, taip atsimenu ir epizodus, kai privalėjau įmušti, tačiau to nepadariau. Dar vienas momentas – „Riterių“ politika. Mūsų komandoje žaidžia beveik vien lietuviai, todėl natūralu, kad kažkas turi būti viršūnėje. Taip jau išėjo, kad tai esu aš“, – pasakojo D. Kazlauskas.

Į šalies bronzą pretenduojanti ekipa visas kitas komandas čempionate lenkia pagal lietuvių sužaistą laiką. Praėjusią savaitę į šalies jaunimo (iki 21-erių metų) rinktinę buvo iškviesti net šeši „riteriai“.

„Nėra taip, kad tas rekordas pasiektas iš oro – visi šie žaidėjai savo žaidimu kvietimo nusipelnė. Jie A lygoje jau įrodė, kad gali sėkmingai kautis tiek su „Žalgiriu“, tiek su „Sūduva“, todėl natūralu, kad jie dar sėkmingiau gali kautis ir prieš jaunimo rinktines.

Gal kažkam atrodys juokinga, bet tie iškviesti šeši žaidėjai į jaunimo rinktinę – dar ne riba. Mes jau daug metų deklaruojame, kad mūsų klubo vizija – auginti jaunus žaidėjus. O kai augini, be abejo, tikiesi, kad užauginsi. Reikia nepamiršti, kad be tų šešių į U-21 rinktinę iškviestų jaunuolių, dar trys atstovavo U-19 rinktinei, o iš viso į rinktines buvo iškviesti net dešimt „Riterių“ žaidėjų“, – kalbėjo klubo direktorius Virmantas Lemežis.