Londono „Fulham“ ekipos puolėjui Aleksandarui Mitrovičiui Lietuva kels ypač malonius prisiminimus.

„Jeigu pasiseks įmušti vieną ar daugiau kartų – puiku. Bet svarbiausia paimti tris taškus“, – dar prieš mačą spaudos konferencijoje tikino futbolininkas. Snaiperiui pavyko ir viena, ir kita: lietuviams puolėjas mušė dukart, o svarbiausia – kišenėje svarbi pergalė.

A. Mitrovičiaus sąskaitoje – jau net penki įvarčiai į mūsų šalies nacionalinės komandos vartus per trejas pastarąsias rungtynes.

Pirmas kėlinys Lietuvos rinktinės sirgalius galėjo nuteikti gana optimistiškai. Mūsiškiai ne tik apsigynė, tačiau ir patys buvo aktyvūs varžovų aikštės pusėje.

Neužtikrintai žaidęs serbų vartų sargas Marko Dmitrovičius dovanojo du nedidelius šansus, kelios minutės prieš pertrauką įsiminė Sauliaus Mikoliūno, Pauliaus Golubicko ir Justo Lasicko kombinacija, po kurios į vartų plotą smūgiavo pastarasis.

Aktyviai žaidė Deivydas Matulevičius, kuris uždirbo standartinę situaciją prie varžovų vartų, atliko pavojingą perdavimą J. Lasickui.

Varžovai turėjo savų galimybių, pavojingai smūgiavo etatinis lietuvių skriaudikas Aleksandras Mitrovičius, po kurio smūgio galva nuo įvarčio gelbėjo vartininkas Vytautas Černiauskas.

Antro kėlinio pradžia – tiesiog košmariška: nuo Londono „Fulham“ snaiperio įvarčių nebegelbėjo nei vartininkas, nei varžovo nesulaikęs Linas Klimavičius.

49 min. Ademas Ljajičius dešinėje išguldė pusę Lietuvos gynėjų ir atliko puikų perdavimą A. Mitrovičiui, šis išsilaisvinęs iš L. Klimavičiaus priežiūros iš metro kamuolį nukreipė į vartus (0:1).

Pos po trijų minučių lietuviai vėl traukė kamuolį iš vartų tinklo.

Ir vėl pavojus iš dešinio krašto: į baudos aikštelę įsiveržęs A. Ljajičius atliko aštrų perdavimą, L. Klimavičius vėl nesustabdė Mitrovičiaus, kuris iš arti dvigubino rezultatą (0:2).

Viltį Lietuvos rinktinei grąžino Donato Kazlausko įvartis: po keitimo pasirodęs saugas 79 min. suklaidino varžovą ir kamuolį nukreipė į artimiausią vartų kampą (2:1).

Jau per pridėtą laiką lietuviai galėjo nubausti svečius antruoju įvarčiu: pasitikėjimą po pelnyto įvarčio pajautęs D. Kazlauskas atliko puikų perdavimą į baudos aikštelę, ten net du laisvi lietuviai, prie kamuolio suspėjęs K. Laukžemis jį nukreipė visai šalia vartų.

Dar po minutės teisėjo švilpukas skelbė nelengvą serbų pergalę bei 6-ą lietuvių pralaimėjimą šiame atrankos cikle – 1:2.

Rezultatas

LIETUVA 1 – 2 SERBIJA

49' [0:1] Aleksandras Mitrovičius

53' [0:2] Aleksandras Mitrovičius

79' [1:2] Donatas Kazlauskas

B grupės rikiuotė (vieta, rinktinė, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):

1.Ukraina761015:219
2.Portugalija632114:611
3.Serbija631212:1310
4.Liuksemburgas61145:114
5.Lietuva70165:191

Lietuva: Vytautas Černiauskas, Saulius Mikoliūnas, Linas Klimavičius, Edvinas Girdvainis, Rolandas Baravykas, Ovidijus Verbickas (56 min. Artūras Žulpa), Paulius Golubickas (73 min. Donatas Kazlauskas), Domantas Šimkus, Modestas Vorobjovas, Justas Lasickas, Deivydas Matulevičius (64 min. Karolis Laukžemis).

Atsargoje: Džiugas Bartkus, Marius Adamonis, Algis Jankauskas, Egidijus Vaitkūnas, Giedrius Matulevičius, Julius Kasparavičius.

Serbijos sudėtis: Marko Dmitrovič, gynėjai – Nikola Milenkovič, Aleksandar Kolarov, Nemanja Miletič, Filip Mladenovič, saugai – Luka Milivojevič, Nemanja Maksimovič, Adem Ljajič, Filip Kostič, Nemanja Radonjič, puolėjas – Aleksandras Mitrovičius.

Atsargoje: Predrag Rajkovič, Emil Rockov, Marko Gobeljič, Milan Rodič, Nemanja Gudelj, Stefan Mitrovič, Mijat Gacinovič, Saša Lukič, Nemanja Milunovič, Milan Pavkov, Andrija Pavlovič.

Lyginant su šeštadienio maču Charkove, kur mūsiškiai 0:2 nusileido Ukrainai, Lietuvai negalėjo padėti Arvydas Novikovas (dėl geltonų kortelių) bei Vytautas Andriuškevičius (dėl traumos).

Skirtingai nuo šeštadienio mačo, į startinę sudėtį įtrauktas Rolandas Baravykas, Domantas Šimkus, Justas Lasickas bei Deivydas Matulevičius.

Šios rinktinės tarpusavyje jau žaidė Serbijoje: birželį varžovai mūsiškiams nepaliko jokių šansų ir sutriuškino 4:1.

Lietuvos nacionalinei komandai – tai paskutinis mačas namuose, kovas EURO 2020 atrankoje mūsiškiai užbaigs lapkričio 14 d. Portugalijoje.

Serbų dar laukia akistata namuose su Liuksemburgu (11.14 d.) bei Ukraina (11.17 d.).

Lietuvos rinktinė išgyvena tikrą pergalių sausrą – paskutinį kartą oficialiose rungtynėse mūsiškiai laimėjo prieš daugiau nei trejus metus: 2016 m. spalio 11 dieną 2:0 įveikė Maltą.

Šioje atrankoje lietuviai vienintelį tašką iškovojo namuose žaisdami su Liuksemburgu (1:1).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (132)