32-ejų argentinietis geriausiu planetos futbolininku išrinktas rekordinį šeštą kartą, o dvejais metais vyresnio C. Ronaldo sąskaitoje lieka penki tokie apdovanojimai.

Po pirmadienį „La Scala“ operos rūmuose Milane surengtos šventinės ceremonijos pastarasis socialiniame tinkle pasidalino nuotrauka, kurioje matomas savo namuose skaitantis knygą, ir iškalbinga žinute.

„Atkaklumas ir kantrybė yra dvi ypatybės, kuriomis profesionalas skiriasi nuo mėgėjo. Visa, kas yra didu, prasidėjo nuo mažų dalykų. Neįmanoma pasiekti visko, bet reikia daryti viską, ką gali, kad pasiektumei savo tikslą. Ir nepamirškite, kad po nakties visada ateina aušra“, – guodėsi C. Ronaldo.

Jei L. Messi į savo geriausiųjų trejetą įrašė C. Ronaldo kartu su Sadio Mane ir Frenkie de Jongu, Portugalijos rinktinės kapitonas kolegos iš Argentinos balsuodamas nepaminėjo. Savo balsus C. Ronaldo padalino naujajam komandos draugui Turino „Juventus“ klube Matthijsui de Ligtui, F. de Jongui ir Kylianui Mbappe.

Įdomu, jog tautiečiui pasistengė padėti ir Portugalijos nacionalinės komandos vairininkas Fernando Santosas, kuris taip pat nepaminėjo nei L. Messi, nei pagrindiniu favoritu prieš apdovanojimus laikyto „Liverpool“ gynėjo Virgilo van Dijko.

Greta C. Ronaldo treneris įraitė abiejų Nyderlandų jaunųjų talentų – F. de Jongo ir M. de Ligto – pavardes.


Tuo metu Lietuvos atstovai, balsuodami dėl futbolo geriausiųjų, buvo labai panašios nuomonės.

Lietuvos rinktinės kapitonas Fedoras Černychas pirmąją vietą skyrė C. Ronaldo, antrą – L. Messi, trečią – V. van Dijkui.

Nacionalinės komandos strategas Valdas Urbonas pasirinko tą patį trejetą, tik išdėstė jį kitokia eilės tvarka: V. van Dijkas, L. Messi, C. Ronaldo.

Tuos pačius tris futbolininkus paminėjo ir DELFI žurnalistas Mindaugas Augustis, kurio balsai eilės tvarka atiteko V. van Dijkui, C. Ronaldo, L. Messi.

Už pirmąją vietą buvo skiriami 5 taškai, antroji įvertinta 3 tšk., trečioji – 1 tšk.

Balsavime dalyvavo nacionalinių rinktinių kapitonai, vyriausieji treneriai ir po vieną žiniasklaidos atstovą iš kiekvienos FIFA priklausančios valstybės. Likusius 25 proc. galutinio rezultato lėmė sirgalių apklausa.


Geriausio pasaulio futbolininko rinkimų rezultatai:

1. Lionelis Messi (Argentina, „Barcelona“) – 46 tšk.

2. Virgilas van Dijkas (Nyderlandai, „Liverpool“) – 38 tšk.

3. Cristiano Ronaldo (Portugalija, Turino „Juventus“) – 36 tšk.

4. Mohamedas Salah (Egiptas, „Liverpool“) – 26 tšk.

5. Sadio Mane (Senegalas, „Liverpool“) – 23 tšk.

6. Kylianas Mbappe (Prancūzija, „Paris Saint-Germain“) – 17 tšk.

7-8. Frenkie de Jongas (Nyderlandai, „Barcelona“) – 16 tšk.

7-8. Edenas Hazardas (Belgija, Madrido „Real“) – 16 tšk.

9. Matthijsas de Ligtas (Nyderlandai, Turino „Juventus“) – 9 tšk.

10. Harry Kane'as (Anglija, Londono „Tottenham Hotspur“) – 5 tšk.