Marijampolės „Sūduvai“ paskutiniame Europos lygos atrankos varžybų etape teks vykti į Vengrijos sostinę Budapeštą, kur vyks akistata su „Ferencvaros“ komanda. Vengrai Čempionų lygos atrankos III etape krito nuo Zagrebo „Dinamo“ ekipos – svečiuose sužaidė 1:1, namuose pralaimėjo net 0:4.

Europos lygos lemiamas atrankos etapas „Sūduvai“ nėra naujiena, čia Lietuvos klubas žais trečius metus iš eilės. Prieš du metus „Sūduva“ neprilygo Razgrado „Ludogorec“ (Bulgarija) ekipai, pernai Marijampolės ekipai per kietas buvo Glazgo „Celtic“ riešutas.

Ketvirtadienį sausakimšame Marijampolės stadione svečiai nuo pat pradžių mėgino perimti iniciatyvą, tačiau jau 12-ą minutę pirmieji pasižymėjo suvalkiečiai. Po Mihreto Topčagičiaus įvarčio pirmauja „Sūduva“ išsiveržė į priekį 1:0.

Aikštės šeimininkus lydėjo sėkmė – „Maccabi“ žaidėjai dukart smūgiavo kamuolį į Ivano Kardumo ginamų vartų skersinį ir virpstą, tačiau įvarčio nepasiekė.

Kėlinio pabaigoje dar kartą sirgalius Marijampolės stadione nuo kėdžių pašokdino Andro Švrljuga. 45-ą minutę jo smūgiuotas kamuolys nuo varžovo kojos įskriejo į „Maccabi“ vartų tinklą ir įpusėjus dvikovai marijampoliečiai pirmavo 2:0.

Antro kėlinio pradžioje agresyviai pulti pradėję „Maccabi“ futbolininkai 62-ą minutę kėlė į viršų rankas, tačiau teisėjas iš Norvegijos Tore Hansenas įvarčio neįskaitė, o jo tariamam autoriui, kamuolį į vartus ranka nukreipusiam Yonatanui Cohenui, parodė ir geltoną kortelę.

68-ą min. po keitimo pasirodęs „Maccabi“ žaidėjas Nickas Blackmanas I. Kardumo atremtą kamuolį pasiuntė į „Sūduvos“ vartus ir sušvelnino skirtumą iki 2:1.

Per pridėtą laiką netrūko emocijų – iš aikštės buvo išvarytas „Maccabi“ saugas Y. Cohenas, vyko susistumdymas prie aikštelės, tačiau teisėjui fiksuojant dvikovos pabaigą pergalę 2:1 šventė „Sūduva“.

Pirmose tarpusavio rungtynėse išvykoje „Sūduva“ taip pat šventė pergalę 2:1.

„Sūduva“ Čempionų lygos pirmajame atrankos etape po atkaklios kovos 1:2 nusileido Belgrado „Crvena Zvezda“, kuri namuose prieš metus parklupdė ir galingąją „Liverpool“. Į Europos lygą iškritę suvalkiečiai bendru rezultatu net 10:0 sutriuškino San Marino ekipą „Tre Penne“ ir pasiekė didžiausią pergalę Lietuvos istorijoje tarptautiniuose turnyruose. Trečiame Europos lygos atrankos etape „Sūduva“ bendru rezultatu 4:2 nugalėjo Tel Avivo „Maccabi“.

„Sūduva“ 2 – 1 „Maccabi“

12' [1 - 0] Mihretas Topčagičius
45' [2 - 0] Andro Švrljuga
86' [2 - 1] Nickas Blackmanas

„Sūduvos“ sudėtis: vartininkas Ivanas Kardumas, gynėjai – Algis Jankauskas (kapitonas), Aleksandar Živanovič, Ovidijus Verbickas, Andro Švrljuga, Samiras Kerla, saugai – Giedrius Matulevičius, Jovanas Čajdenovičius, Paulius Golubickas, puolėjai – Mihretas Topčagičius, Josipas Tadičius.

Atsargoje: vartininkas Ignas Plukas, Povilas Leimonas, Eligijus Jankauskas, Oliveira Vieira, Michaelis Blauensteineris, Ivanas Hladikas, Robertas Vėževičius.

„Maccabi“ sudėtis: vartininkas Andreas Gianniotis, gynėjai – Shahar Piven, Jair Amador, Andre Geraldes, Enric Saborit, saugai – Dan Leon Glazer, Avi Rikan, Dor Micha, puolėjai – Chico Ofoedu, Itay Shechter, Yonatan Cohen.

Atsargoje: vartininkas Daniel Tenenbaum, Nick Blackman, Eliran Atar, Eitan Tibi, Daniel, Dor Peretz, Matan Hozez, Roslan Barsky.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (375)