Alžyras nuo 40 min. pirmavo po to, kai kamuolį į savo vartus nukreipė nigerietis Williamas Troost-Ekongas.

Rezultatą 72 min. nuo 11 m žymos išlygino Odionas Ighalo. Atrodė, kad ir čia nebus išvengta pratęsimo.

Tačiau penktą teisėjo pridėtą minutę (90+5') puikus „Manchester City“ saugo Riyado Mahrezo smūgis leido išvengti papildomo pusvalandžio – Alžyras išplėšė dramatišką pergalę 2:1.

Darbo netrūko policijai

Po pergalės Alžyro sirgaliai šventė ne tik gimtinėje, bet pergalę triukšmingai pažymėjo ir už jos ribų: Paryžiuje prie Triumfo arkos tūkstančiai alžyriečių degino fakelus, skandavo, mojavo Alžyro vėliavomis, panašūs vaizdai užfiksuoti ir Londone. Darbo netrūko policijai.

BNS praneša, kad Prancūzijoje iš viso 282 žmonės buvo suimti po neramumų, išprovokuotų Alžyro futbolo rinktinės pergalės per Afrikos šalių turnyro finalą. Tą pirmadienį pranešė Prancūzijos Vidaus reikalų ministerija.

Daug riaušininkų buvo sulaikyti, iš jų 249 žmonėms buvo skirtas areštas, pridūrė ministerija.

Kai kurie areštai taip pat buvo susiję su sekmadienį Prancūzijoje švęstos Bastilijos paėmimo dienos renginiais.

Sekmadienį futbolo aistruoliai sukėlė neramumų Paryžiuje, Marselyje ir Lione. Prancūzijos sostinės centre esančiame Eliziejaus Laukų prospekte kilus susirėmimų tarp sirgalių ir policijos buvo areštuota 50 žmonių.

Rytiniame Liono mieste praeitą naktį buvo padegta dešimtys automobilių.

Vidaus reikalų ministras Christophe'as Castaneras (Kristofas Kastaneras) pirmadienį gyrė policiją ir ugniagesius už „greitą reakciją ir profesionalumą, [padėjusius] suvaldyti smurtą ir [sulaikyti] kaltininkus“.

Ketvirtadienį Alžyrui įveikus Dramblio Kaulo Kranto rinktinę ir išėjus į pusfinalį aistruoliai taip pat siautėjo Paryžiaus centre ir nusiaubė parduotuvių.

Tą pačią dieną pietiniame Monpeljė mieste vienas alžyriečių komandos šalininkas, šventęs savo komandos pergalę, važiuodamas dideliu greičiu nesuvaldė automobilio ir rėžėsi į vienos šeimos narius. Per incidentą žuvo moteris ir buvo sunkiai sužeistas jos kūdikis.

Paryžiuje ir Marselyje gyvena didelės alžyriečių kilmės žmonių bendruomenės.

Liono mieste (Prancūzija) Alžyro sirgaliai susirėmė su policija, buvo padegti keli automobiliai.

Senegalo ir Tuniso mače per pagrindinį rungtynių laiką įvarčių žiūrovai neišvydo, o mačo baigtį lėmė 101 min. Tuniso gynėjo Dylano Bronno įvartis į savo vartus.

Trečiadienį Nigerija ir Tunisas kovos dėl bronzos apdovanojimų, penktadienį – finalo kova: Senegalas – Alžyras.