Nyderlandų futbolo legendos Clarence'o Seedorfo treniruojama Kamerūno rinktinė ir šios šalies futbolo federacija nesutaria dėl finansinių klausimų, pavyzdžiui, kokio dydžio premijos turėtų būti išmokėtos žaidėjams už dalyvavimą čempionate.

Futbolininkai reikalauja po 60 tūkst. eurų kiekvienam, federacija neketina mokėti daugiau nei 30 tūkst.

Rinktinės atstovai taip pat skundžiasi turėję savo lėšomis apmokėti keliones iš klubų į nacionalinės komandos stovyklas ir negavę anksčiau žadėtų išmokų.

Teigiama, esą dėl tokios situacijos atstovauti savo šaliai atsisakė viena ryškiausių jos žvaigždžių – UEFA Čempionų lygą su „Liverpool“ (Anglija) šiemet laimėjęs gynėjas Joelis Matipas.

Analogiškai Kamerūno futbolininkai elgėsi ir prieš 2014 metų pasaulio čempionatą, kuomet taip pat atsisakė lipti į lėktuvą. Tuomet šalies futbolo vadovams pavyko permaldauti rinktinės atstovus.

Beje, tuomet panašios taktikos laikėsi ir Ganos ekipa, kuri streiką paskelbė jau nuvykusi į Braziliją. Bijodama dar didesnio skandalo, Ganos vyriausybė specialiu užsakomuoju reisu į Braziliją pasiuntė 3 milijonus JAV dolerių grynaisiais, kurie buvo išdalinti futbolininkams.

Pirmosios rungtynės Egipte kamerūniečių, kurie turi ginti prieš dvejus metus iškovotą nugalėtojų titulą, laukia ateinantį antradienį su Bisau Gvinėja.

Čempionų ekipos sudėtyje yra tokie žaidėjai kaip Amsterdamo „Ajax“ (Nyderlandai) vartininkas Andre Onana ar „Paris Saint-Germain“ (Prancūzija) puolėjas Ericas Maximas Choupo-Motingas.

Penktadienį pirmenybes atidarys šeimininko Egipto ir Zimbabvės dvikova.

24 komandų turnyras vyks iki liepos 19 d.

Primename, kad Juodojo žemyno futbolą pastaruoju metu purto tokie skandalai, kad FIFA ryžosi imtis beprecedenčių priemonių ir įvesti tiesioginę Afrikos futbolo konfederacijos (CAF) kontrolę.