Pirmose UEFA Tautų lygos pusfinalio rungtynėse Portugalija trečiadienį 3:1 (1:0) įveikė šveicarus, o aikštės šeimininkus į pergalę vedė „hat-tricku“ pasižymėjęs Cristiano Ronaldo.

Sekmadienį bus žaidžiamas mačas dėl trečiosios vietos ir finalas. Visos finalo ketverto rungtynės vyksta Portugalijoje.

Nyderlandai 3 – 1 Anglija

32' [0 – 1] Marcusas Rashfordas (11 m baudinys)
73' [1 – 1] Matthijsas De Lightas
97' [2 – 1] Kyle'as Walkeris (į savus vartus)
114' [3 – 1] Quincy Promesas

Nyderlandų rinktinė sužaidus daugiau 10 min. ėmė vis dažiau lankytis varžovų aikštės pusėje, o Anglijos nacionalinės ekipos vartininkui Jordanui Pickfordui atsirado daugiau darbo.

Grubiai gynyboje suklydęs Matthijsas De Lightas pargriovė įsibėgėjusį anglų puolėją Marcusą Rashfordą – teisėjas olandui parodė geltonąją kortelę ir į 11 m žymą.

M. Rashfordas progą išnaudojo ir po realizuoto 11 m baudinio 32-ą min. išvedė Anglijos rinktinę į priekį – 1:0. Nyderlandų rinktinės vartininkas Jasperas Cillessenas atremti smūgio neturėjo jokių šansų.

36-ą min. pavojingą kontrataką vėl surengė anglai – prie pat vartų ją nutraukė varžovų gynėjai, o M. Rashfordui prireikė medikų pagalbos.

Po pertraukos M. Rashfordą pakeitė Hary Kane'as, anglai ėmė žaisti agresyviau ir užgulė varžovų vartus, tačiau pranašumo padvigubinti jiems greitai nepavyko.

Netrukus abi komandos turėjo po auksinę progą pelnyti įvartį, tačiau užtikrintai vartuose žaidė tiek J. Pickfordas, tiek J. Cillessenas.

73-ą min. po pakelto kampinio M. De Lightas galva pasiuntė kamuolį į Anglijos rinktinės vartus ir išlygino rezultatą 1:1. Pirmame kėlinyje skaudžiai suklydęs gynėjas taip tarsi ištaisė savo klaidą.

Po 10 min. pavyzdinę ataką surengė Anglijos rinktinė, o jos smaigalyje atsidūręs Jesse Lingardas pelnė įvartį. Tačiau vaizdo peržiūros sistemą (VAR) į pagalbą pasitelkęs teisėjas Clementas Turpinas dideliam anglų nusivylimui įvarčio neįskaitė dėl nuošalės.

Pagrindinio rungtynių laiko ir teisėjo pridėtų 7 min. rinktinėms neužteko, kad išsiaiškintų nugalėtoją, teko žaisti pratęsimą.

Grubiai suklydęs ir kamuolį pametęs Johnas Stonesas padovanojo varžovams auksinę galimybę ir ją Nyderlandų rinktinė išnaudojo. Į savo vartus įvartį pelnė Johnas Walkeris po Quincy Promeso smūgio. Nyderlandų rinktinė 97-ą min. išsiveržė į priekį 2:1.

Pavargusi Anglijos rinktinė nesugebėjo nieko doro sukurti prie varžovų vartų, o olandai, išnaudoję dar vieną anglų klaidą, 114-ą min. padidino savo pranašumą iki 3:1 ir galutinai palaidojo Garetho Southgate'o auklėtinių viltis.