Anglijos ekipa po permainingos kovos svečiuose įveikė Gelzenkircheno „Schalke“ 3:2 (1:2), o ispanai namuose 2:0 (0:0) palaužė Turino „Juventus“.

Madride komandos žaidė atsargiai, nors meistriškumą pirmame kėlinyje teko demonstruoti tiek Italijos čempionų ir dabartinių „Serie A“ lyderių vartininkui Wojciechui Szczesny, tiek Ispanijos vicečempionų vartų sargui Janui Oblakui.

Abu vartininkus baudos smūgiais patikrino ekipų puolimo lyderiai Cristiano Ronaldo ir Antoine'as Griezmannas. Pastarasis tikėjosi mušti nuo 11 m žymos, tačiau vaizdo peržiūros sistema (VAR) teisėjui iš Vokietijos Felixui Zwayeriui leido įsitikinti, jog prieš Diego Costa prasižengta buvo už baudos aikštelės ribų.

Antrame kėlinyje šeimininkai pamažu ėmė diktuoti savo sąlygas. Pirmasis įspėjimas „Juventus“ buvo kapitono Giorgio Chiellini klaida 50-ą min., po kurios D. Costa nukūrė į pasimatymą su W. Szczesny, bet smūgiavo šalia vartų.

Po kelių minučių nuo A. Griezmanno bandymo gelbėjo Lenkijos rinktinės vartininkas, nukreipęs kamuolį į skersinį.

Galiausiai tikslą pasiekė „Atletico“ naujokas Alvaro Morata, po idealaus Filipe Luiso perdavimo iš krašto galva pasiuntęs kamuolį į tinklą. Vis dėlto dar sykį VAR pasinaudojęs arbitras įvarčio neįskaitė, įžvelgęs puolėjo pražangą prieš G. Chiellini.

78-ą min. „Juventus“ nebepadėjo niekas. Po kampinio italų baudos aikštelėje kilusią sumaištį rezultatyviai išnaudojo Jose Gimenezas.

Vos po 5 min. dar vieną standartinę situaciją – šįkart baudos smūgį – įvarčiu pavertė kitas „Atletico“ urugvajietis Diego Godinas.

Dvikovos pabaigoje skirtumą galėjo sušvelninti po keitimo išbėgęs Federico Bernardeschi, tačiau Diego Simeone ekipą gelbėjo J. Oblakas.

Tuo metu Josepo Guardiolos auklėtiniai nuo rungtynių pradžios dominavo kiek nudrengtoje „AufSchalke“ arenos aikštėje, o pirmą įvartį jiems padovanojo patys šeimininkai. 18-ą min. vartininkas Ralfas Fahrmannas atliko neatsargų perdavimą gynėjui, kamuolį perėmė Davidas Silva, po kurio perdavimo Sergio Aguero beliko susirinkti gėles.

38-ą min. Vokietijos vicečempionai, kurie šiuo metu „Bundesliga“ pirmenybėse užima vos 14-ą vietą, grąžino pusiausvyrą. Arbitrui iš Ispanijos Carlosui del Cerro Grande VAR padėjo apsispręsti dėl 11 m baudinio, skirto už Anglijos čempionų gynėjo Nicolas Otamendi žaidimą ranka. Kamuolį į tinklą nukreipė Nabilis Bentalebas.

Bet tai dar nebuvo viskas pirmame kėlinyje: netrukus teisėjas dar kartą pasinaudojo VAR ir skyrė antrą 11 m baudinį po to, kai Fernandinho baudos aikštelėje rankomis laikė varžovą. N. Bentalebo smūgis vėl nepaliko vilčių vartininkui Edersonui.

Negana to, tiek N. Otamendi, tiek Fernandinho buvo įspėti, pastarasis turės praleisti atsakomąjį mačą dėl surinktų trijų geltonų kortelių.

Tuo metu argentiniečiui aštuntfinalis baigėsi po pertraukos. 68-ą min. gynėjas už pražangą aikštės viduryje užsidirbo antrą kortelę ir buvo išvytas iš aikštės.

Nors neteko vieno žaidėjo, svečiai iš Mančesterio per likusį laiką suspėjo ištraukti pergalę.

Po keitimo pasirodęs Leroy Sane 85-ą min. įspūdingu baudos smūgiu iš daugiau nei 20 m įmušė į savo buvusios komandos vartus.

Paskutinę pagrindinio laiko minutę dvikovą su oponentų gynėju laimėjo Raheemas Sterlingas, šaltakraujiškai nubaudęs „Schalke“.

Atsakomosios abiejų porų rungtynės bus žaidžiamos kovo 12 d.

Rezultatai

Madrido „Atletico“ 2 – 0 Turino „Juventus“
78' [1 – 0] Jose Gimenezas
83' [2 – 0] Diego Godinas

Gelzenkircheno „Schalke“ 2 – 3 „Manchester City“
18' [0 – 1] Sergio Aguero
38' [1 – 1] Nabilis Bentalebas (11 m)
45' [2 – 1] Nabilis Bentalebas (11 m)
85' [2 – 2] Leroy Sane
90' [2 – 3] Raheemas Sterlingas
68' iš aikštės pašalintas Nicolas Otamendi („Manchester City“)

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)