Naujai suburta jaunimo salės futbolo rinktinė sausio 22-25 dienomis varžysis debiutinio 2019 metų Europos čempionato atrankoje. Preliminaraus atrankos etapo varžybos Jonavos sporto arenoje, o Lietuva susitiks su Graikija, Juodkalnija ir San Marinu.

Ketvirtadienį vykusiuose pirmuosiuose užsiėmimuose Gargžduose dalyvavo 20 žaidėjų iš Vakarų ir Šiaurės Lietuvos, o penktadienį į antrąją atrankos dalį Kaune atvyko dvigubai daugiau jaunųjų futbolininkų iš likusios šalies dalies.

Į atrankas atvyko aukščiausios salės futbolo A lygos klubų žaidėjai, įvairių futbolo akademijų ir sporto mokyklų auklėtiniai. Kandidatus stebėjo ir Lietuvos salės futbolo asociacijos vadovai Vidmantas Butkevičius ir Remigijus Daugėla.

A. Danilenka pirmajame savo interviu Lietuvoje neslėpė, kad pastaraisiais metais domėjosi Lietuvos salės futbolo situacija, bet pabrėžė, kad laukia nelengva užduotis per mėnesį suformuoti rinktinę: „Mane nudžiugino Lietuvos futbolo federacijos parodytas dėmesys mano kandidatūrai, dėl šios priežasties esu čia.

Atrankose Gargžduose ir Kaune mane maloniai nuteikė žaidėjų skaičius, jų nusiteikimas, pozityvi nuotaika ir troškimas patekti į rinktinę. Susirinkome skubiai, netrukus laukia Europos čempionato atrankos startas, todėl reikia atrinkti 15-18 žaidėjų antrajai stovyklai sausį, kur jau galėsime suformuoti galutinę rinktinės sudėtį“.

„Ši žaidėjų atranka buvo skirta įvertinti futbolininkų technines ir taktines galimybes bei fizinį pasirengimą. Tai leis suformuoti pirmąsias išvadas apie šio amžiaus grupės žaidėjų situaciją“, – pasakojo 36-erių metų specialistas iš Ukrainos.

Patirtį žaisdamas Ukrainoje ir treniruodamas Baltarusijos klubus sukaupęs A. Danilenka į savo trenerių štabą pasikvietė baltarusį Dmitrijų Barouskį. Kartu jie dirbs sudarant atrinktų kandidatų sąrašą sausio mėnesio rinktinės stovykloms. Lietuvos komanda sužais ir draugiškas rungtynes.

„Po Naujųjų metų susirenkame sausio 9 dieną ir surengsime trijų dienų žaidėjų peržiūrą. Sausio 12-13 dienomis numatytos dvejos draugiškos rungtynės su Latvijos 19-mečių rinktine Jonavoje. Tuomet tris dienas leisime vaikinams pailsėti ir sausio 17 dieną susirinks žaidėjų branduolys, kuris ruošis Europos čempionato atrankai.

Iki sausio 21 dienos turėsime intensyvų treniruočių režimą, kurio metu žaidėjai bus supažindinami su žaidimo braižu“, – teigė A. Danilenka.

Nors laiko nėra daug, naujasis 19-mečių rinktinės vairininkas yra nusiteikęs sulipdyti kaip įmanomą tvirtesnę komandą, taip pat atsižvelgdamas ir į psichologinius aspektus: „Man svarbu, kad per tą laiką su žaidėjais rastume tarpusavio kalbą ir susidarytų geras komandinis mikroklimatas“.