Portugalijos rinktinė dvikovą su lenkais baigė lygiosiomis, švedai nugalėjo rusus

Futbolo Tautų lygos turnyro A diviziono 3 grupės rungtynėse antradienį Europos čempionė Portugalija namuose sužaidė lygiosiomis 1:1 (1:0) su Lenkijos komanda.

34-ąją min. aikštės šeimininkus į priekį išvedė Andre Silva. Antrajame kėlinyje svečiai gavo puikią progą išlyginti rezultatą ir ją išnaudojo. 63-iąją min. už pražangą baudos aikštelėje raudoną kortelę prieš save išvydo portugalas Danilo Pereira, o į Europos čempionų vartus dar buvo skirtas 11 m baudinys, kurį realizavo Arkadiuszas Milikas.

8 taškus surinkę portugalai užėmė pirmąją vietą grupėje ir pateko į Tautų lygos finalinį etapą. Grupės autsaiderė Lenkija (2 tšk.) iškrito į B divizioną.

B diviziono 2 grupės rungtynėse Švedijos rinktinė savo aikštėje 2:0 (1:0) pranoko Rusijos futbolininkus ir tapo grupės nugalėtoja. Abi komandos surinko po 7 taškus, tačiau rusams teko tenkintis antrąja pozicija grupėje.

Trečia šioje grupėje likusi Turkija (3 tšk.) iškrito į C divizioną.

C diviziono 4 grupėje Lietuvos rinktinė svečiuose 1:4 (0:0) pralaimėjo Serbijos komandai ir patyrė šeštąją nesėkmę iš eilės.

Kitose rungtynėse Rumunijos futbolininkai išvykoje 1:0 (1:0) įveikė Juodkalnijos atstovus.

Serbai (14 tšk.) užėmė pirmąją vietą grupėje, rumunai (12 tšk.) – antrąją, Juodkalnijos futbolininkai (7 tšk.) – trečiąją, o be taškų likę lietuviai iškrito į D divizioną.

D diviziono 3 grupėje Kosovas namuose 4:0 (1:0) nugalėjo Azerbaidžaną, o Maltos ir Farerų salų susitikimas baigėsi lygiosiomis 1:1 (1:1).

Kosovas (14 tšk.) grupėje užėmė pirmąją vietą, Azerbaidžanas (9 tšk.) – antrąją, Farerų salos (5 tšk.) – trečiąją, Malta (3 tšk.) – ketvirtąją.

Į aukštesnį divizioną kylančios rinktinės:

  • Bosnija ir Hercegovina (iš B į A)
  • Danija (iš B į A)
  • Ukraina (iš B į A)
  • Švedija (iš B į A)
  • Suomija (iš C į B)
  • Škotija (iš C į B)
  • Norveija (iš C į B)
  • Serbija (iš C į B)
  • Baltarusija (iš D į C)
  • Kosovas (iš D į C)
  • Gruzija (iš D į C)
  • Makedonija (iš D į C)

Į žemesnį divizioną krentančios rinktinės:

  • Vokietija (iš A į B)
  • Kroatija (iš A į B)
  • Islandija (iš A į B)
  • Lenkija (iš A į B)
  • Airija (iš B į C)
  • Šiaurės Airija (iš B į C)
  • Slovakija (iš B į C)
  • Turkija (iš B į C)
  • Estija (iš C į D)
  • Slovėnija (iš C į D))
  • Lietuva (iš C į D)
  • Kipras (iš C į D)

Finalo ketverto rinktinės:

  • Portugalija
  • Anglija
  • Šveicarija
  • Nyderlandai

Tautų lygos rungtynių antradienį rezultatai:

A divizionas

Portugalija 1 – 1 Lenkija (3 grupė)

34' [1 – 0] Andre Silva
63' [raudonoji kortelė] Danilo Pereira (Portugalija)
66' [1 – 1] Arkadiuszas Milikas (11 m baudinys)

B divizionas

Švedija 2 – 0 Rusija (2 grupė)

41' [1 – 0] Victoras Nilssonas Lindeloefas
72' [2 – 0] Marcusas Bergas

C divizionas

Škotija 3 – 2 Izraelis (1 grupė)

9' [0 – 1] Beramas Kayalas
34' [1 – 1] Jamesas Forrestas
43' [2 – 1] Jamesas Forrestas
64' [3 – 1] Jamesas Forrestas
75' [3 – 2] Eranas Zahavi

Juodkalnija 0 – 1 Rumunija (4 grupė)

44' [0 – 1] George'as Tucudeanas

Serbija 4 – 1 Lietuva (4 grupė)

51' [1 – 0] Artūras Žulpa (į savus vartus)
58' [2 – 0] Aleksandras Mitrovičius
64' [2 – 1] Deimantas Petravičius
71' [3 – 1] Aleksandaras Prijovičius
74' [4 – 1] Ademas Ljajičius

D divizionas

Kosovas 4 – 0 Azerbaidžanas (3 grupė)

2' [1 – 0] Arberas Zeneli
50' [2 – 0] Arberas Zeneli
61' [3 – 0] Amiras Rrahmani
76' [4 – 0] Arberas Zeneli

Malta 1 – 1 Farerų salos (3 grupė)

3' [0 – 1] Rene Joensenas
4' [1 – 1] Juanas Carlosas Corbalanas