Mūsiškiai per 90 minučių taip nė sykio ir nesmūgiavo į šeimininkų vartus ir dvikovą baigė mažumoje – po to, kai 88 min. iš aikštės buvo išvytas Arvydas Novikovas.

Rumunai paleido net 8 šūvius į vartų plotą ir pelnė tris įvarčius – 7, 47 ir 65 min. Pasižymėjo George'as Puscas, Claudiu Keseru ir Nicolae Stanciu.

Dėl UEFA Drausmės komiteto rumunams skirtų sankcijų šis susitikimas buvo rengiamas už „uždarų durų“.

Pirmame rate Vilniuje 2:1 pajėgesni buvo Rumunijos atstovai. Tiesa, jie pergalę išplėšė tik per kompensuotą laiką (90+4 min.), kai atsakė į 90 min. įmuštą Artūro Žulpos įvartį.

Lietuviai, naujame turnyre kol kas taip ir nesukrapštę nė taško, anksčiau laiko iškrito į žemiausią – D – divizioną.

Apskritai Edgaro Jankausko auklėtiniai pergalės oficialiose rungtynėse neragavo jau ilgiau nei dvejus metus, t. y. net 25 mėnesius – paskutinį sykį tai nutiko 2016 m. spalį, kai savo aikštėje 2:0 buvo nugalėta Malta. Nuo to laiko buvo pralaimėta 11 mačų iš dvylikos, o vienintelės lygiosios pasiektos su ta pačia Malta.

UEFA Tautų lyga: Rumunija – Lietuva
Per likusį laiką nieko įsimintino nebeįvyko – 3:0.
88 min. už antrą geltoną kortelę iš aikštės išvytas A. Novikovas.
Nusipjovus Deimanto Petravičiaus perdavimui kamuolys netikėta trajektorija vos nenusileido šeimininkų vartuose, tačiau lietuviai tenkinosi kampiniu.
65 min. kamuolys trečią kartą suspurdėjo Lietuvos rinktinės vartų tinkle: šįsyk neužtikrintai sužaidė E. Šetkus, praleidęs įvartį į artimąjį kampą baudos smūgiu iš labai aštraus kampo – 3:0. Pasižymėjo Nicolae Stanciu.
55 min. vėl turėjo padirbėti E. Šetkus, sugavęs rumunų bandymą galva.
52  min. – gudrus, bet kiek netikslus G. Sirgėdo šūvis apsisukant.
Jau pačioje antro kėlinio pradžioje rumunai dar labiau išsklaidė intrigą, kai 47 min. Claudiu Keseru pataisė komandos draugo smūgį – 2:0.
Po pirmo kėlinio rezultatas – 1:0 Rumunijos naudai.
45 min. vaikiškai savo baudos aikštelėje suklydo E. Vaitkūnas, tačiau A. Maximas jam po kojomis nukritusią šimtaprocentinę progą paleido vėjais.
43 min. – dar vienas svečių kampinis, bet iš jo išspausti naudos nepavyko.
38 min. Lietuvos futbolininkai uždirbo pirmąjį kampinį, o po poros minučių A. Novikovas klastingu baudos smūgiu kamuolį pasiuntė kiek virš vartų.
30 min. nuo nemalonumų mūsiškius gelbėjo jau E. Šetkus, atrėmęs dar vieną varžovų šūvį į vartų plotą.
Šeimininkai ir toliau tvirtai kontroliavo padėtį aikštėje bei aktyviai ieškojo būdų, kaip padidinti savo pranašumą.
14 min. rumunai buvo per sprindį nuo to, kad padvigubintų savo persvarą: po Alexandru Maximo smūgio kamuolys atšoko į jau nebeginamų vartų virpstą.
Deja, mūsiškiai pratęsė prastą tradiciją ir praleido greitą įvartį: jau 7 min. „Palermo“ puolėjas George'as Puscas vos iš kelių metrų sušaudė E. Šetkų – 1:0.
Nors rungtynės vyko „už uždarų durų“, su Lietuvos delegacija atvykusių keliasdešimt lietuvių sirgalių garsiomis skanduotėmis priminė apie save.
Jau pirmomis sekundėmis lietuviai pagrasino varžovų vartams, kai po aštraus F. Černycho perdavimo kamuolio deramai nepasiekė G. Sirgėdas.
Lietuvos rinktinės sudėtis: https://www.facebook.com/LTUfutbolas/posts/1715390445231767

Paskutinis išbandymas šiemet mūsiškių laukia antradienį, lapkričio 20 d., Belgrade su grupės lydere Serbija.

Lietuviai iki šiol 0:1 nusileido Serbijai, 0:2 ir 1:4 Juodkalnijai bei 1:2 Rumunijai.

Naujai įkurtoje UEFA Tautų lygoje kovojama ir dėl kelialapių į 2020 metų Europos čempionatą. Į C diviziono pusfinalį pateks tik grupės nugalėtojai, kurie toliau kovos dėl vienintelio, divizionui skirto kelialapio į 2020-tųjų pirmenybes.

Pirmą kartą istorijoje organizuojamoje Tautų lygoje visos 55-ios UEFA priklausančių valstybių rinktinės pagal reitingą buvo suskirstytos į 4 divizionus.

Bendras turnyro prizų fondas sudaro 76,25 mln. eurų. C diviziono ekipoms, tarp kurių yra ir Lietuva, už dalyvavimą automatiškai atiteko 750 tūkst. eurų premija. Šią sumą padvigubins grupių nugalėtojai.

C diviziono 4 grupės rikiuotė (vieta, rinktinė, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):

1.Serbija53207:311
2.Rumunija52307:39
3.Juodkalnija52127:57
4.Lietuva50052:120