Apie pirmus taškus, o gal net pergalę prieš susitikimą kalbėję mūsiškiai jau 10 minutę praleido pirmą įvartį, o po pirmo kėlinio atsiliko net 0:3.

Antrame kėlinyje svečiai apsiramino ir norėjo ramiai užbaigti rungtynes. Tiesa, jų pabaigoje komandos dar apsikeitė gražiais rezultatyviais išpuoliais.

Vienintelį paguodos įvartį lietuvių gretose 88 min. pelnė Rolandas Baravykas, pasižymėjęs įspūdingu smūgiu per save.

Juodkalnijos gretose dublį atliko Stefanas Mugoša (10 ir 45+1 min. iš 11 metrų baudinio), po sykį tikslūs buvo Borisas Kopitovičius (35 min.) ir Darko Zoričius (86 min.).

Po ketvirtos iš eilės nesėkmės Edgaro Jankausko auklėtiniai praktiškai nebeturi šansų išlikti C divizione.

Kita dvikova lietuvių laukia po mėnesio – lapkričio 17 d. išvykoje su Rumunijos futbolininkais.

Lietuviai pirmame rate 0:1 nusileido Serbijai, 0:2 Juodkalnijai ir 1:2 Rumunijai bei vieninteliai grupėje dar neturi nė taško.

Apskritai Edgaro Jankausko auklėtiniai pergalės oficialiose rungtynėse neragavo jau ilgiau nei dvejus metus – paskutinį sykį tai nutiko 2016 m. spalio 11 dieną, kai savo aikštėje 2:0 buvo nugalėta Malta.

Nuo to laiko buvo pralaimėt dešimt mačų iš vienuolikos, o vienintelės lygiosios pasiektos su ta pačia Malta.

Rungtynės:

Lietuva – Juodkalnija 1:4 (0:3).
LFF stadionas.
Teisėjas – Robertas Schorgenhoferis (Austrija).

Įvarčiai: 10 min. S. Mugoša (0:1), 36 min. B. Kopitovičius (0:2), 45+1 min. S. Mugoša (0:3), 86 min. D. Zoričius (0:4), 88 min. R. Baravykas (1:4).

Įspėti: 33 min. Marko Vešovičius (Juodkalnija), 46 min. Linas Klimavičius (Lietuva).

Lietuvos sudėtis: Ernestas Šetkus, Linas Klimavičius, Justinas Januševskis, Artūras Žulpa, Arvydas Novikovas, Vykintas Slivka, Modestas Vorobjovas (46 min. Mantas Kuklys), Nerijus Valskis (79 min. Donatas Kazlauskas), Valdemar Borovskij, Fedor Černych (49 min. Deimantas Petravičius), Rolandas Baravykas.

Atsargoje: Emilijus Zubas, Džiugas Bartkus, Povilas Leimonas, Darvydas Šernas, Domantas Šimkus, Vaidotas Šilėnas.

UEFA Tautų lyga: Lietuva – Juodkalnija
Per likusį laiką rezultatas nebepakito – skaudi nesėkmė 1:4.
88 min. lietuviams visgi pavyko pelnyti garbės įvartį: jį įspūdingu smūgiu per save po A. Novikovo perdavimo įmušė R. Baravykas – 1:4.
86 min. kamuolys ketvirtą kartą pabuvojo mūsiškių vartuose: jį ten pristatė kontratakos smaigalyje atsidūręs Darko Zoričius – 0:4.
Netrukus dukart iš eilės Lietuvos vartus didmeistriškai apgynė E. Šetkus, atrėmęs itin pavojingus varžovų smūgius į vartų plotą.
75 min. – du iš eilės pirmieji mūsiškių kampiniai. Iš jų naudos išpešti nepavyko.
73 min. puikiai kamuolį krūtine susistabdęs N. Valskis iššoko vienas prieš D. Petrovičių, tačiau šis ir vėl buvo nepramušamas.
70 min. kamuolys po kojomis nukrito Vykintui Slivkai, bet jo smūgį sugėrė Balkanų rinktinės vartų sargas.
Antrame kėlinyje nurimę juodkalniečiai laukė rungtynių pabaigos: jiems rezultatas jau tiko ir jie nematė reikalo forsuoti įvykių.
53 min. – gaisras jau prie Juodkalnijos vartų: po galingo Deimanto Petravičiaus šūvio svečius gelbėjo tik puikius refleksus parodęs Danijelis Petkovičius.
50 min. E. Šetkus į kampinį nukreipė tikslų juodkalniečių baudos smūgį.
45+1 min. S. Mugoša realizavo baudinį, įformino savo dublį ir padidino svečių pranašumą jau iki trijų įvarčių – 0:3.
45 min. savo baudos aikštelėje ranka sužaidė Linas Klimavičius ir teisėjas skyrė 11 metrų baudinį bei parodė geltoną kortelę.
41 min. iš tolimos distancijos smūgiavo R. Baravykas – jam pritrūko tikslumo.
39 min. į aštrų A. Novikovo skersą perdavimą atsiliepė Nerijus Valskis, tačiau jo artimą bandymą atrėmė vartininkas.
35 min. skirtumas padvigubėjo: juodkalniečiams pakėlus trečią kampinį B. Kopitovičius galva iš metro pasiuntė kamuolį į tuščius vartus – 0:2.
Kėlinio viduryje žaidimas kiek apsilygino ir Lietuvos futbolininkai vis dažniau ėmė lankytis varžovų baudos aikštės prieigose.
18 min. – lietuvių atsakas: Arvydas Novikovas paleido smūgį iš toli.
17 min. po dar vieno kampinio kamuolys vėl skriejo į Lietuvos rinktinės vartus, bet paskutinę akimirką jį nuo vartų linijos numušė Rolandas Baravykas.
13 min. svečiai kėlė pirmąjį savo kampinį ir sukėlė rimtą pavojų, tačiau Borisas Kopitovičius iš labai arti šovė virš vartų.
Jau 10 min. krito ir pirmasis įvartis: Justinas Januševskis nesuskubo paskui varžovų puolėją Stefaną Mugošą ir šis pasiuntė kamuolį Ernestui Šetkui tarp kojų – 0:1.
Mačas prasidėjo aktyvesniais juodkalniečių veiksmais, o mūsiškiai atsitraukė.
Lietuvos rinktinės starto sudėtis: https://www.facebook.com/LTUfutbolas/posts/1671444656293013

Naujai įkurtoje UEFA Tautų lygoje kovojama ir dėl kelialapių į 2020 metų Europos čempionatą. Į C diviziono pusfinalį pateks tik grupės nugalėtojai, kurie toliau kovos dėl vienintelio, divizionui skirto kelialapio į 2020-ųjų pirmenybes

Pirmą kartą istorijoje organizuojamoje Tautų lygoje visos 55-ios UEFA priklausančių valstybių rinktinės pagal reitingą buvo suskirstytos į 4 divizionus.

Bendras turnyro prizinis fondas sudaro 76,25 mln. eurų. C diviziono ekipoms, tarp kurių yra ir Lietuva, už dalyvavimą automatiškai atitenka 750 tūkst. eurų premija. Šią sumą padvigubins grupių nugalėtojai.

Lentelė
(vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai)

1.Serbija42205:28
2.Juodkalnija42116:37
3.Rumunija41304:36
4.Lietuva40042:90