Šalies futbolo čempionato organizatoriai oficialiai paskelbė, kad 28-erių metų žaidėjui skiriama 4 rungtynių diskvalifikacija „Serie A“ čempionate, nors buvo manyta ir viešai diskutuota, kad nuobauda turėtų būti gerokai griežtesnė.

Tiesa, atskirai futbolininko egesį turėtų įvertinti ir pats Turino klubas, kurio treneris Massimiliano Allegri viešai piktinosi D. Costos elgesiu.

Rezonansinis incidentas užfiksuotas savaitgalio rungtynių su „Sassuolo“ ekipa pabaigoje – įsiaudrinęs brazilas trenkė varžovų puolėjui Federico di Francesco alkūne, vėliau su juo apsižodžiavo ir spjovė į veidą.

Pasikonsultavęs su asistentais, arbitras išvijo brazilą iš aikštės.

Kodėl šitaip pašėlo, D. Costa nekomentavo, tačiau jau keletą dienų socialiniuose tinkluose (ir Turino žiniasklaidoje) „Juventus“ fanai skleidė gandus, kad brazilo reakciją išprovokavo pats italas, neva laidęs rasistines replikas.

Nors apspjaudytas F. di Francesco spekuliacijas viešai paneigė, pareiškęs, kad tai „žeminanti ir išgalvota informacija, neturinti nieko bendro su jo vertybėmis“, aršūs „Juventus“ gerbėjai žinutėmis ir laiškais ėmė atakuoti 24-erių futbolininką ir netgi jam grasinti.

Pažymėtina, kad D. Costos užsipulto F. di Francesco tėvas yra Eusebio di Francesco, treniruojantis kitą elitinę Italijos komandą – „AS Roma“.

Išgirdęs apie grasinimus ir įžeidimų laviną, futbolo specialistas nebesusilaikė ir viešai stojo ginti sūnaus.

„Socialiniuose tinkluose jis netgi sulaukė grasinimu mirtimi. Vyksta kažkoks nesusipratimas, absurdas. Niekas netgi tiesiogiai neatsiprašė, o tokie dalykai turėtų automatiškai įvykti po panašių situacijų. Ir labiausiai skauda dėl to, kad mano sūnus tapo auka, tačiau dabar varžovų stovyklos yra daromas kaltuoju. Manau, kad mano sūnus šioje situacijoje elgėsi taip, kaip ir turėjo elgtis – nepasidavė varžovo provokacijoms. Didžiuojuosi juo ir jo reakcija į agresoriaus elgesį“, – kalbėjo E. di Francesco.

Tuo metu D. Costa socialiniam tinkle „Instagram“ dėl savo išpuolio atsiprašė tik Turino komandos gerbėjų ir komandos draugų, tačiau ne paties apdaužyto ir apspjaudyto italo.